סיכום שבועי* של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

סיכום שבועי* של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
גיוסים בתעשיית הקרנות: הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) רשמו בשבוע הראשון של חודש יוני גיוס של כ-185 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) רושמת גיוסים בפתיחת חודש יוני בסכום של כ-205 מיליון ₪.
התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה פדיונות של כ-20 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-135 מיליון ₪ וקרנות הסל פדו כ-155 מיליון ₪.
הקרנות הכספיות גייסו כ-255 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
קרנות אג"ח מדינה: ממשיכות להוביל את טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם בראשית חודש יוני עם גיוס של כ-165 מיליון ₪.


קרנות מנוהלות אג"ח כללי: פותחות את החודש בגיוסים הנאמדים בכ-70 מיליון ₪.
קרנות אג"ח חברות: רושמות גיוסים בסכום של כ-50 מיליון ₪.
קרנות מנוהלות מנייתיות: (כולל הגמישות): עדיין פודות, אך יורדות משמעותית בקצב הפדיונות לסכום קטן של כ-10 מיליון ₪.

השבוע הראשון של חודש יוני נפתח במגמה חיובית בשוקי המניות בעולם ובירידות שערים בשוק המניות המקומי. אגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות סיכמו את השבוע בעליות שערים. בעולם: מדד S&P500 עלה בכ-3.3%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-2.2%, ה-DAX הגרמני עלה ב-1.95%, והניקיי היפני רשם עלייה של כ-0.85%.


מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו מתחילת החודש תשואה שלילית של עד כ-0.3%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה חיובית גבוהה של עד 0.75%. בשוק האג"ח הממשלתי המקומי מדד ממשלתי כללי עלה בכ-0.8%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש יוני נפתח בגיוסים של כ-440 מיליון ₪.
נתון זה משקף כניסה של כ-255 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-185 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות).


סכום זה של 185 מ' ₪ מבטא גיוס של כ-205 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות ופדיון של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-20 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-135 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות בסכום של כ-155 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להוביל את ראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם בפתיחת חודש יוני עם גיוס של כ-165 מיליון ₪. קרנות אג"ח כללי, שהיא גם הקטגוריה הגדולה בתעשייה, פותחות את החודש בגיוסים הנאמדים בכ-70 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות רושמות גיוסים בסכום של כ-50 מיליון ₪.


לעומת זאת, מהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-35 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, עדיין ממשיכות לפדות, אך יורדות משמעותית בקצב הפדיונות לסכום של כ-10 מיליון ₪ בלבד. קרנות אג"ח חו"ל פתחו את החודש בפדיון קטן של כ-20 מיליון ₪, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן ב-3 החודשים האחרונים.


ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 74.3 מיליארד ₪ (מעל לכ-60% מהתעשייה הפאסיבית כולה), סיימו את השבוע בפדיונות, הנאמדים בסכום של כ-165 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שעברו לפדיונות בפתיחת חודש יוני, בסכום הנאמד בכ-40 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-125 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-25 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-190 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם בפתיחת חודש יוני, בסכום הנאמד בכ-50 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) נותרה ללא שינוי.


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה גם בשבוע הראשון של החודש, עם גיוסים הנאמדים בכ-80 מיליון ₪.


ולבסוף – תעשיית הקרנות הכספיות רשמו מתחילת חודש מאי גיוסים בסך של כ-255 מיליון ₪.

נכון ל-06.06.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 325.9 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 203 מיליארד ₪, מהם 176.1 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-26.9 מיליארד ₪טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il