סיכום שבועי* של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

סיכום שבועי* של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופסיביות) מכפילות השבוע את קצב הגיוסים לסכום של כ-475 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) גייסה השבוע סכום של כ-180 מיליון ₪.
התעשייה הפסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים של כ-295 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-425 מיליון ₪ ואילו קרנות הסל רשמו פדיון של כ-130 מיליון ₪.
הקרנות הכספיות עוברות לפדות השבוע סכום של כ-70 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: ממשיכות לשמור על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות
המגייסות גם השבוע, אך יורדות בקצב הגיוסים לסכום של כ-135 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח מדינה: עולות מעט בקצב הגיוסים השבוע, עם גיוס הנאמד בכ-75 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות: שומרות על גיוס חיובי שבוע שלישי ברציפות: כ-20 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): רושמות השבוע גיוס זהה לזה של השבוע הקודם: כ-5
מיליון ₪.

שבוע המסחר נסגר בירידות שערים בשוקי המניות בעולם ובמגמה מעורבת בשוק המניות המקומי. לעומת זאת, איגרות החוב הקונצרניות בישראל רשמו עליות שערים. בעולם: מדד S&P500 ירד בכ-0.55%, מדד הנאסד"ק רשם ירידה של כ-0.4%, ה-DAX הגרמני ירד ב-0.8%, והניקיי היפני רשם ירידה של כ-2.25%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו ירידה של כ-0.35% ועלייה של כ-0.55% בהתאמה. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו עליות שערים של עד 0.2%. בשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם עלייה של כ-0.15%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, השבוע נסגר בגיוסים של כ-405 מיליון ₪.


נתון זה משקף יציאה של כ-70 מיליון ₪ בלבד מהקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ- 475 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה (של 475 מ' ₪) מבטא גיוס של כ-180 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפסיביות בסכום של כ-295 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-425 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיון של כ-130 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי, ממשיכות לשמור על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם השבוע, אך יורדות בקצב הגיוסים לסכום של כ-135 מיליון ₪. קרנות אג"ח מדינה עולות מעט בקצב הגיוסים השבוע, עם גיוס הנאמד בכ-75 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, שומרות על גיוס חיובי שבוע שלישי ברציפות בסכום של כ-20 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, רושמות השבוע גיוס זהה לזה של שבוע קודם בסכום הנאמד בכ-5 מיליון ₪. הקרנות האג"חיות השקליות אשר היו במומנטום חיובי בשבועות האחרונים, רושמות פדיון קל שבוע שני ברציפות בסכום של כ-5 מיליון ₪.


קרנות אג"ח חו"ל, אשר ביצעו מהפך ולראשונה מתחילת השנה סיימו בשבוע שעבר בגיוס חיובי, חוזרות לפדות השבוע סכום הנאמד בכ-50 מיליון ₪.


ברמת התעשייה הפסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, סיימו את השבוע בגיוסים הנאמדים בסכום של כ-80 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה הבדל בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-240 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיון של כ-160 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, של קרנות מנייתיות, בחתך של מכשיר השקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-270 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-190 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפסיבית, בקרנות אג"ח מדינה, לאחר שפדו בשבוע שעבר, השבוע הן חוזרות לגייס סכום של כ-25 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפסיבית, רשמה גיוס של כ-10 מיליון ₪.


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה גם השבוע, ואף עולות בקצב הגיוסים לסכום של כ-185 מיליון ₪.


ולבסוף –הקרנות הכספיות עוברות לפדות השבוע סכום של כ-70 מיליון ₪ בלבד.

נכון ל-21.11.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 349.2 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 216 מיליארד ₪, מהם 186.1 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-29.9 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פסיבית: 133.2 מיליארד ₪, מהם 94.2 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-39 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il