סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנותAdobe Systems - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנותAdobe Systems


מיטב דש
הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) יורדות השבוע בקצב הגיוסים לסכום של כ-220 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) גייסה השבוע סכום של כ-245 מיליון ₪.
התעשייה הפסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה פדיונות של כ-25 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-220 מיליון ₪ ואילו קרנות הסל רשמו פדיון של כ-245 מיליון ₪.
הקרנות הכספיות מגייסות השבוע סכום של כ-330 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: ממשיכות לשמור על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם השבוע, עם גיוס של כ-150 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח מדינה: יורדות בקצב הגיוסים השבוע, עם גיוס הנאמד בכ-60 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות: שומרות על גיוס חיובי שבוע שני ברציפות: כ-25 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): רושמות השבוע גיוס קטן של כ-5 מיליון ₪ בלבד.

שבוע המסחר נסגר במגמה מעורבת בשוקי המניות ובמגמה שלילית באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. בעולם: מדד S&P500 עלה בכ-0.1%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה קלה של כ-0.05%, ה-DAX הגרמני ירד ב-0.35%, והניקיי היפני רשם ירידה של כ-1.05%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו תשואה שלילית של עד כ-0.4%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו ירידות שערים של עד 0.2%. בשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם ירידה של כ-0.2%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, השבוע נסגר בגיוסים של כ-550 מיליון ₪.
נתון זה משקף כניסה של כ-330 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ- 220 מיליון ₪ מהקרנות המסורתיות. סכום זה (של 220מ' ₪) מבטא גיוס של כ-245 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות ופדיונות של הקרנות הפסיביות בסכום של כ-25 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-220 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיון של כ-245 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי, ממשיכות לשמור על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם השבוע, עם גיוס של כ-150 מיליון ₪. קרנות אג"ח מדינה יורדות בקצב הגיוסים השבוע, עם גיוס הנאמד בכ-60 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, שומרות על גיוס חיובי שבוע שני ברציפות בסכום של כ-25 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, רושמות השבוע גיוס קטן של כ-5 מיליון ₪ בלבד. קרנות אג"ח חו"ל מבצעות מהפך ולראשונה מתחילת שנה מסיימות שבוע בגיוס חיובי הנאמד בכ-10 מיליון ₪. לעומת זאת, הקרנות האג"חיות השקליות אשר היו במומנטום חיובי בשבועות האחרונים, חוזרות לפדות השבוע ורושמות פדיון קל של כ-5 מיליון ₪.

ברמת התעשייה הפסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, סיימו את השבוע בפדיונות הנאמדים בסכום של כ-140 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה הבדל בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שפדו כ-20 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיון של כ-120 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, של קרנות מנייתיות, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-105 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-245 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, בקרנות אג"ח מדינה, לאחר שהציגו גיוס חיובי בשבועות האחרונים, נרשם השבוע שינוי והן עברו לפדות סכום של כ-10 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) רשמה גיוס של כ-10 מיליון ₪.
קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה גם בשבוע השני של החודש, אך יורדות בקצב הגיוסים לסכום של כ-100 מיליון ₪.


ולבסוף –הקרנות הכספיות מציגות השבוע גיוסים של כ-330 מיליון ₪.

נכון ל-14.11.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 348.4 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 215.5 מיליארד ₪, מהם 185.5 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-30.0 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 132.9 מיליארד ₪, מהם 94.3 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-38.6 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il