סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהסיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
מדדי ת"א 35 ות"א 125 סיימו את השבוע כמעט ללא שינוי

הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) חוזרות בשבוע הראשון* של חודש ספטמבר לגיוסים הנאמדים בכ-375 מיליון ₪, הקרנות הכספיות רשמו גיוסים קלים של 10 מיליון ₪


התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) רושמת גיוסים בפתיחת חודש ספטמבר בסכום של כ-200 מיליון ₪.


התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים של כ-175 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-170 מיליון ₪ וקרנות הסל רשמו גיוס של כ-5 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות אג"ח מדינה: שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם בראשית חודש ספטמבר, עם גיוס של כ-165 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: לאחר שסיימו את חודש אוגוסט בפדיונות, הן חוזרות לגייס בפתיחת החודש סכום של כ-85 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות: ממשיכות במומנטום השלילי מחודש שעבר ורושמות השבוע פדיון זעיר של כ-5 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): פודות גם בשבוע הראשון של חודש ספטמבר, סכום קטן אמנם, של כ-20 מיליון ₪.

*הערה: לנוכח פיגור של יום בפרסומי הנתונים בבורסה, הכתבה מתפרסמת היום במקום ביום שני

השבוע הראשון של חודש ספטמבר נפתח במגמה חיובית בשוקי המניות ובירידות שערים באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. מדד S&P500עלה בכ-1.7%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-1.95%, ה-DAX הגרמני עלה ב-1.55%, והניקיי היפני רשם עלייה של כ-1.85%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 סיימו את השבוע כמעט ללא שינוי. לעומת זאת, בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה שלילית של עד 0.15%, ומדד אג"ח ממשלתי כללי ירד בכ-0.6%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש ספטמבר נפתח בגיוסים של כ-385 מיליון ₪.
נתון זה משקף כניסה של כ-10 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-375 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות). סכום זה של 375 מיליון ₪ מבטא גיוס של כ-200 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-175 מיליון ₪, כאשר המחקות גייסו כ-170 מיליון ₪ ואילו קרנות הסל רשמו גיוס בסכום של כ-5 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח מדינה שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם בשבוע הראשון של ספטמבר, עם גיוס של כ-165 מיליון ₪. קרנות אג"ח כללי לאחר שסיימו את חודש אוגוסט בפדיונות, הן חוזרות לגייס סכום של כ-85 מיליון ₪. הקרנות האג"חיות השקליות שהחלו לשנות מומנטום בחודש קודם, פותחות את חודש ספטמבר בטריטוריה החיובית, עם גיוס של כ-10 מיליון ₪.


לעומת זאת, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות ממשיכות במומנטום השלילי מחודש שעבר ורושמות השבוע פדיון קטן של כ-5 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, חוזרות לפדות גם בשבוע הראשון של חודש ספטמבר, סכום קטן אמנם של כ-20 מיליון. קרנות אג"ח חו"ל פתחו את החודש בפדיון של כ-25 מיליון ₪, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בכל החודשים האחרונים.


ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, סיימו את השבוע בגיוסים נמוכים הנאמדים בסכום של כ-10 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שמציגות גיוס חיובי בפתיחת חודש ספטמבר, בסכום הנאמד בכ-200 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-190 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער גדול מאוד בין הקרנות המחקות שגייסו כ-65 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-55 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי, בסכום הנאמד בכ-50 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) רשמה גיוס של כ-10 מיליון ₪.


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה גם בשבוע הראשון של החודש, ואף עולות בקצב הגיוסים לסכום של כ-105 מיליון ₪.
ולבסוף –הקרנות הכספיות רשמו מתחילת חודש ספטמבר גיוסים קלים בסך של כ-10 מיליון ₪.

נכון ל-05.09.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 336.2 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 208.8 מיליארד ₪, מהם 180.5 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-28.3 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 127.4 מיליארד ₪, מהם 91.7 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-35.7 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il