מידרוג העלתה את דירוג האג"ח של חברת האשראי חוץ בנקאי 'שוהם ביזנס' ל-Baa1.il - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהמידרוג העלתה את דירוג האג"ח של חברת האשראי חוץ בנקאי 'שוהם ביזנס' ל-Baa1.il


אלי נידם שוהם ביזנס - צלמת אמלי ניד
בשנה האחרונה עלתה מניית החברה ביותר מ-160% והיא נסחרת כיום בשווי של כ-290 מיליון שקל

גורמים נוספים שמידרוג מציינת, התומכים בהעלאת הדירוג: שיפור משמעותי בבסיס ההכנסות, המשך גידול ביכולת יצור הרווח ובנית כרית ההון ושיפור מתמשך בגמישות הפיננסית, נוכח שיפור הנגישות לגורמי מימון וכוונת החברה להגדיל את המרווח ביחס לקובננט המינוף המאזני
בשנה האחרונה עלתה מניית החברה בלמעלה מ-160% והיא נסחרת בשווי של כ-290 מיליון שקלים

זכרון יעקב, 25 בפברואר 2020 – שוהם ביזנס (ת"א: שוהם) העוסקת באשראי חוץ בנקאי ונמצאת בשליטתו של אלי נידם (36.24%) מדווחת כי חברת הדירוג "מידרוג" העלתה את דירוג האשראי של החברה מ-Baa2.il ל-Baa1.il. מידרוג קובעת כי העלאת הדירוג נתמכת בשיפור מהותי בפרופיל העסקי של החברה כתוצאה מגידול אורגני משמעותי בתיק האשראי ומשיפור משמעותי בבסיס ההכנסות, המשך גידול ביכולת יצור הרווח ובנית כרית ההון ושיפור מתמשך בגמישות הפיננסית, נוכח שיפור הנגישות לגורמי מימון וכוונת החברה להגדיל את המרווח ביחס לקובננט המינוף המאזני.


עוד מציינים במידרוג כי לחברה סדרת אופציות סחירה, הנמצאת "בתוך הכסף", במחיר מימוש של 3.77 שקל למניה בעוד מניית החברה נסחרת במחיר של 8.84 שקל למניה – מימוש מלא של סדרת האופציות הקיימות במחזור יעבה את הון החברה כ-21 מיליון ש"ח נוספים.


שוהם ביזנס מדווחת בשנתיים האחרונות על צמיחה מהירה בהכנסות וברווחים וברבעון השלישי של 2019 דיווחה על תוצאות שיא, המשקפות צמיחה המשכית חזקה על רקע ההתרחבות בפעילותה העסקית של החברה. ההכנסות המימון הרבעוניות, עלו בכ- 53% ל-13.8 מיליון שקל והרווח הנקי עלה ב-52% והסתכם בכ-5 מיליון שקלים ולראשונה משקף קצב שנתי של כ-20 מיליון שקל. כמו כן, לאור גיוס אג"ח נוסף של כ-100 מיליון שקל בריבית של 2.95% שהושלם בחודש ספטמבר 2019, בכוונת החברה להמשיך ולשמר צמיחה אחראית בפעילות.
התשואה להון ברבעון, במונחים שנתיים, עמדה על כ- 33.8% ומחזור עסקאות האשראי הרבעוני עלה לשיא של כ- 373 מיליון שקל, עלייה של כ-50% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2018.


היקף תיק האשראי של החברה בסוף הרבעון עמד על שיא של כ-321 מיליון שקל, עלייה של כ- 73% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד. תוצאות הרבעון כוללות הפרשה בהוצאות המימון, שאינה תזרימית, בגין ערבות בעל שליטה, בסך כ-338 אלף שקל, וכן הפרשה בהוצאות הנהלה וכלליות, שאינה תזרימית, בגין תשלום מבוסס מניות, בסך של כ-952 אלף שקל. ההון העצמי של החברה עלה לשיא של 62.1 מיליון שקל, נכון ל-30.9.19.

אודות שוהם ביזנס
שוהם ביזנס עוסקת בתחום המימון החוץ בנקאי תוך מיקוד בניכיון ממסרים דחויים, מהמגזר העסקי. מטה החברה ממוקם בזיכרון יעקב. בעל השליטה בחברה הינו מר אלי נידם, יזם בעל ניסיון רב שנים בתחומי המימון. החברה פועלת באמצעות מערכת ניהול סיכונים קפדנית במטרה להקטין את הסיכון, כמו גם בכפוף לגורמים רגולטוריים, תוך שמירה על מדיניות פיזור לקוחות ומושכים, שיעור כשל נמוך, ושמירה על זמינות השירות ומהירות תגובה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il