חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון מציגים: חיישן למדידה בזמן אמת של רמות הניטראט (חנקה) בקרקע למניעת זיהום מאגרי מים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהחוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון מציגים: חיישן למדידה בזמן אמת של רמות הניטראט (חנקה) בקרקע למניעת זיהום מאגרי מים


החיישן לזיהוי ריכוזי חנקה באדמה | צילום: אוניברסיטת בן-גוריון
רמה גבוהה של ניטראט במים בשל שימוש עודף בחומרי דישון, היא אחת הסיבות המרכזיות לזיהום מי שתייה ומהווה בעיה אקולוגית ברחבי העולם
BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מציגה טכנולוגיה חדשה למדידה ישירה ורציפה, בזמן אמת, של רמות הניטראט (חנקה) בקרקע.

רמות הניטראט הטבעיות במי תהום הן לרוב נמוכות ביותר. אולם שימוש עודף בחומרי דישון בחקלאות גורם, פעמים רבות, לדליפת ניטראט מהקרקע אל מאגרי המים. רמה גבוהה של ניטראט במים היא אחת הסיבות המרכזיות לזיהום מי שתייה, והיא מהווה בעיה אקולוגית ברחבי העולם.

הטכנולוגיה, שפותחה על ידי פרופ' עופר דהן ממכון צוקרברג לחקר המים, פרופ' שלומי ארנון מהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים ואלעד ישנו, סטודנט לדוקטורט במכון צוקרברג, מסתמכת על חיישן ניטראט אופטי שמבוסס על ספקטרוסקופיית בליעה. הטכנולוגיה מאפשרת מדידה רציפה ובזמן אמת של רמות הניטראט בלחלוחית הקרקע, והיא עמידה במיוחד לחומרים כימיים קשים ולתנאי הקרקע הפיזיים. החיישן יכול לזהות ריכוזי ניטראט בטווח של עשרות עד מאות חלקים למיליון (ppm), שהוא הטווח הרלוונטי לגידול יבולים. היכולת לנטר באופן רציף את רמת הניטראט בקרקע מספקת תמונה מפורטת ביותר לגבי הריכוזים המשתנים של ניטראט במי הקרקע.

פרופ' ארנון, אמר, "הפתרון שלנו מאפשר לייעל את מתן חומרי הדישון ובכך למנוע דישון יתר, לחסוך בהשקיה הנדרשת ולהפחית זיהום של מקורות מים".

פרופ' עופר דהן, הוסיף, "השיטות הקיימות כיום למדידת רמת הניטראט בקרקע מסורבלות, דורשות עבודה מרובה ואינן מספקות נתונים בזמן אמת לגבי ריכוז הנוטריינטים בקרקע. ההמצאה שלנו, שמאפשרת ניטור בזמן אמת של רמות הניטראט בקרקע, יכולה לספק לחקלאים נתונים רבי ערך לגבי כמות הנוטריינטים הזמינים עבור היבולים".

שירלי שפר הופמן, סמנכ"לית בכירה לפיתוח עסקי, מים אנרגיה וחקלאות ב- BGN Technologies, אמרה, "זוהי דוגמה נוספת למחקר פורץ הדרך והרב-תחומי שמתבצע במכון יעקב בלאושטיין לחקר המדבר באוניברסיטת בן-גוריון שמתמקד בבעיות מים, אנרגיה, מזון ואקולוגיה בתנאי סביבה שונים, בשיתוף חוקרים במחלקה להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטה. פרויקט מבטיח זה מקבל מימון מרשות החדשנות, וכעת BGN Technologies מחפשת שותף עסקי להמשך הפיתוח והמסחור שלו".

כיתוב תמונה:
החיישן לזיהוי ריכוזי חנקה באדמה | צילום: אוניברסיטת בן-גוריון

אודות BGN Technologies
BGN Technologies היא חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה ממסחרת את המצאות חוקרי האוניברסיטה ומטפחת שיתופי פעולה ויזמות בקרב חוקרים וסטודנטים. BGN Technologies הקימה מעל 100 חברות הזנק במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים כגון ביופארמה, סייבר, קלינטק, מכשור רפואי, אופטיקה ועוד. בנוסף, הקימה BGN Technologies חממות ומאיצים טכנולוגיים בשיתוף עם גופים מובילים בשוק הישראלי. בעשור האחרון יצרה החברה שותפויות ארוכות טווח עם חברות רב-לאומיות כגון דויטשה טלקום, Dell-EMC, PayPal ו – Lockheed Marin ובכך היא מסייעת ליצירת ערך ולצמיחת אוניברסיטת בן-גוריון והנגב. למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של . BGN Technologiesטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il