מניבים קרן הריט החדשה רוכשת 4 מתחמי תעשייה ומשרדים תמורת 635 מיליון ש"ח - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

מניבים קרן הריט החדשה רוכשת 4 מתחמי תעשייה ומשרדים תמורת 635 מיליון ש"ח


עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל. צילום - נועה זני
המתחמים, בשטח בנוי כולל של כ-82,500 מ"ר, מושכרים במלואם לתקופה ארוכה

ה-NOI השנתי הצפוי לחברה בגין הרכישה יעמוד על סך של כ-48.6 מיליון ש"ח, בתוספת מע"מ, המשקפים תשואה של כ-7.65% על התמורה;


היקף כלל נכסי החברה צפוי לעמוד על כ-184 אלף מ"ר, בשווי כולל של כ-1.5 מיליארד ש"ח;
קרן הריט מניבים רכשה מצדדים שלישיים שאינם קשורים לחברה, 4 מתחמי תעשיה, אחסנה ומשרדים - שלושה מתחמים הממוקמים באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף הממוקם באזור התעשייה בנהריה, בשטח בנוי כולל של כ-82,500 מ"ר, על פני שטח כולל של כ-166 דונם.


אודות המתחמים
המתחמים בתפן משתרעים על שטח קרקע של כ-115 דונם, שעליהם בנויים 3 קמפוסים שונים: קמפוס להבים - כ-80 דונם המושכרים במלואם לחברת טכנולוגית להבים בע"מ, שהינה חברת בת של Pratt & Whitney, כולל 9 מבנים, בשטח בנוי של כ-36.5 אלפי מ"ר;


קמפוס טורבין ג'ט - כ-25 דונם המושכרים לחברת טורבין ג'ט בע"מ (חברה בת של חברת טכנולוגית להבים) כולל 3 מבנים, בשטח בנוי של כ-15 אלפי מ"ר;


מתחם טקג'ט - כ-10 דונם המושכרים לחברת טקג'ט אירופוילס בע"מ (חברה בבעלות משותפת של טכנולוגית להבים ורולס-רויס אוברסיז הולדינגס), כולל 2 מבנים מחוברים בשטח בנוי של כ-7,000 מ"ר.
מתחמים אלו כוללים זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה בכ-11,000 מ"ר.
המתחם בנהריה משתרע על שטח של כ-51 דונם, עליהם בנויים 6 מבנים ומבני עזר, בשטח בנוי של כ-24 אלפי מ"ר. גם מתחם זה מושכר במלואו לחברת טכנולוגית להבים.


מתחם זה כולל זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה בכ-4,000 מ"ר.
המתחמים מושכרים במלואם לשוכרים איכותיים, בעלי איתנות עיסקית גבוהה, בתחום ייצור להבים למנועי מטוסים. הסכמי השכירות עם השוכרים הינם צמודי מדד, לתקופה רציפה של כ-9.5 שנים, עד חודש יוני 2029.
מרבית המבנים הינם נכסים איכותיים לתעשייה/אחסנה, והינם מתוחזקים, בצורה מלאה ע"י השוכרים, ברמה גבוהה ביותר. המבנים המשמשים לייצור, כוללים השקעות רבות שבוצעו בהם במהלך השנים.


פרטי העסקה
בתמורה לרכישת הנכסים, תשלם החברה סך של 500 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ, עבור הנכסים בתפן וסך של 135 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ, עבור הנכסים בנהריה, ובסה"כ 635 מיליון ש"ח, בתוספת מע"מ. בגין הרכישה, צפויה החברה לשאת בתשלום מיסים והוצאות עסקה בסכום מוערך של כ-39 מיליון ש"ח, בעיקר מס רכישה (38.1 מיליון ש"ח).


התשלום הראשון על חשבון התמורה, בשיעור של 30% ממנה, שולם במועד החתימה על ההסכמים, וכנגדו מניבים זכאית לקבלת 30% מהכנסות דמי השכירות בגין הממכר החל ממועד זה, שישולמו לה במועד ההשלמה של העסקה. יתרת התמורה תשולם תוך 21 ימים ממועד החתימה על ההסכמים.
התשלום הראשון על חשבון התמורה ממומן מתוך המזומנים שברשות החברה. בכוונת החברה לממן את יתרת התמורה מתוך יתרת המזומנים שברשותה וכן באמצעות גיוס חוב ו/או הון.


השפעה על תוצאות החברה
ה-NOI השנתי הצפוי לחברה בגין הרכישה יעמוד על סך של כ-48.6 מיליון ש"ח, בתוספת מע"מ, המשקפים תשואה של כ-7.65% על התמורה.
לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי, בתפוסה מלאה, של מניבים, לעמוד על כ-108-109 מיליון ש"ח בשנה (כולל השלמת רכישת הבניין הנוסף שרכשה החברה ברעננה).


היקף כלל הנכסים של החברה, עם השלמת העסקאות, יעמוד על כ-184 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים וכ-23 אלף מ"ר חניונים. שווי נכסי הקרן יעמוד על כ-1.5 מיליארד ש"ח.


את העסקה ליוו מטעם מניבים עוה"ד לוי אמיתי, יפית פלסנפלד ושחף חרמון ממשרד גולדפרב זליגמן.
שרון שוופי, יו"ר מניבים, אמרה: "העסקה שנחתמה הינה בהיקף משמעותי ומהווה קפיצת מדרגה למניבים. העסקה תואמת את אסטרטגיית החברה להשקעה בנכסי תעשיה ולוגיסטיקה איכותיים, בהסכמים ארוכי טווח, ובתשואה טובה למשקיעי החברה. הנכסים מושכרים לשוכרים איכותיים, גאווה לתעשיה הישראלית ובעלי מובילות בינלאומית. העסקה מביאה לידי ביטוי את הנגישות של החברה ליצירת וקיום עסקאות ייחודיות בתחום הנכסים המניבים בארץ. יחד עם מגדל מניבים-מיטב שהשלמת הקמתו צפויה בהמשך השנה, מניבים צפויה להקדים את יעדי הצמיחה שהגדרנו, לטובת בעלי המניות של החברה, ולהפוך לשחקן מרכזי בתחום הנכסים המניבים בישראל. נמשיך לפעול לאיתור עסקאות איכותיות ומשמעותיות על מנת להבטיח את התפתחות החברה בשנים הבאות".


עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "רכישת הנכסים האיכותיים בצפון הארץ תגדיל באופן משמעותי את היקף נכסי הקרן, שצפוי לעמוד על כ-1.5 מיליארד ש"ח, המהווה הכפלה של היקף הנכסים שלנו כיום. העסקה מאפשרת למניבים לנצל באופן מיידי חלק משמעותי מהמזומן שברשותה, וכמעט להכפיל את הפרמטרים התפעוליים והפיננסיים של החברה. מעבר לשימוש במזומן שבידינו, בכוונתנו לממן את העסקה בעיקר באמצעות גיוס חוב ו/או הון. במהלך השנה הקרובה, נמשיך להתמקד בהשבחת נכסי החברה ובהרחבת הפורטפוליו, וכן בשיווק מגדל מניבים-מיטב בסמוך לצומת רעננה-כפר סבא".


קרן מניבים:
מניבים קרן הריט החדשה בע"מ הינה חברה להשקעה בנכסים מניבים בישראל, המנוהלת במתכונת המקובלת בקרנות ריט (REIT), מבחינת מסגרת הפעילות, השקיפות, היחסים הפיננסים, חלוקות דיבידנד, דמי הניהול והמחויבות כלפי המשקיעים בקרן. קבוצת הניהול של מניבים הינה מקצועית ואיכותית, בעלת מוניטין וניסיון בתחום הנדל"ן המניב לאורך שנים. הקרן מקדמת השקעות בפרופיל סיכון נמוך יחסית. כאמור, משקיעי העוגן בקרן הינם גופים מוסדיים מובילים: בנק הפועלים (פועלים שוקי הון), מיטב דש, אי בי איי, אוניברסיטת בר אילן, קרן הפנסיה גלעד, הראל, כלל ביטוח, אנליסט בית השקעות, מנורה חברה לביטוח ופסגות קופות גמל. אסטרטגיית ההשקעה של מניבים מבוססת על הניסיון, היכולת והמקצועיות של יזמיה וקבוצת הניהול, שהוקמה על ידם, ביצירה וניהול של פורטפוליו חדש ומגוון של נכסים מניבים, באיתור נכסים איכותיים בעלי פוטנציאל השבחה. מניית הקרן נסחרת במדד SME 60 ומדד הנדל"ן.
יזמי הקרן הינם: יו"ר - שרון שוופי, סגן יו"ר – איתי מל ומנכ"ל החברה – עופר אברם.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il