קרנות ההשקעה של אלקטרה נדל"ן בדרך לסך גיוס של מיליארד דולר בישראל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהקרנות ההשקעה של אלקטרה נדל"ן בדרך לסך גיוס של מיליארד דולר בישראל


מנכל אלקטרה נדלן גיל רושינק . צלם-אורן קהן
החברה הודיעה על סגירה ראשונה של הקרן השלישית שלה, להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, בהיקף גיוס של כ-140 מיליון דולר; יעד הקרן – סך גיוס של כ-500 מיליון דולר

נכון להיום מחזיקה החברה, יחד עם שותפים ובאמצעות הקרנות, בכ-27,500 יח"ד ב-82 מקבצי דיור בארה"ב בשווי מוערך (100%) של כ-14 מיליארד שקל

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "לאור התוצאות המצוינות של הקרן הראשונה והשנייה, אנו עדים לביקושים גבוהים בקרב משקיעים ישראלים גם לקרן השלישית שאנו מגייסים בימים אלה לפעילות מקבצי הדיור בארה"ב. אנו מתקרבים בקצב מהיר לגיוס של מיליארד דולר (!) באמצעות 3 קרנות ההשקעה שלנו מגופים מוסדיים וממשקיעים פרטיים וזאת בתוך 3 שנים בלבד.


אין ספק כי הצלחת הקרנות הינה נגזרת ישירה לתוצאות הפעילות היציבה שלנו בארה"ב והעובדה שחברת הניהול המתפעלת את הנכסים ודואגת להשבחתם הינה חברה בבעלות אלקטרה נדל"ן. לאחרונה, זכתה הקרן הראשונה שלנו במקום השני והמכובד מטעם ארגון ה-REFI US כקרן המובילה בארה"ב למקבצי דיור לשנת 2019, תואר שאנו גאים בו והמעיד על ההערכה הקיימת בשוק האמריקאי כלפי הפעילות שלנו".

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, הודיעה היום על סגירה ראשונה בהיקף גיוס של כ-140 מיליון דולר של הקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב. החברה ממשיכה לפעול לגיוס משקיעים לקרן עד לסכום כולל של כ-500 מיליון דולר וזאת עד לסגירה הסופית של הקרן.

למועד פרסום הדוחות הכספיים, רכשו נציגי ה-GP עבור הקרן השלישית מקבץ דיור בדרום מזרח ארה"ב (בהיקף של 329 יחידות דיור), בהיקף השקעה הונית של כ-24 מיליון דולר, וכן השקיעו סך של כ-15 מיליון דולר בפיקדונות (מתוך הון עצמי כולל של עסקאות בסך של כ-153 מיליון דולר) לרכישת 10 מקבצי דיור שצפויים להירכש על ידי הקרן ברבעון הרביעי של שנת 2019 וברבעון הראשון של שנת 2020.

בסך הכל, מתקרבת אלקטרה נדל"ן לגיוס בהיקף של כמיליארד דולר בקרנות ההשקעה שהקימה עד כה, וזאת תוך פרק זמן של כ- 3 שנים בלבד.

הקרן הראשונה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, שהקימה אלקטרה נדל"ן, נסגרה בחודש מאי 2018 לאחר שהשלימה גיוס של כ-215 מיליון דולר, בתוך כעשרה חודשים בלבד מיום הקמתה ומחזיקה נכון להיום ב-20 מקבצים הכוללים כ- 7,176 יח"ד, זאת, לאחר שמכרה כבר שני מקבצי דיור בתשואה פנימית (IRR) גבוהה של כ-36% ו 41% בהתאמה. הקרן הספיקה להחזיר למשקיעיה כ- 63 מיליון דולר בחלוקות שוטפות.

הקרן השנייה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב נסגרה בחודש יולי 2019, לאחר שהשלימה גיוס של כ-460 מיליון דולר. כיום מחזיקה הקרן השנייה ב-42 מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב, בהיקף של כ-14,200 דירות, ובהיקף השקעה הונית של כ-451 מיליון דולר ארה"ב.

אלקטרה נדל"ן סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 עם עלייה של כ-20% בהכנסות לכ-118.3 מיליון שקל לעומת כ-98.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי בתקופה עלה בכ-62% לכ-88.8 מיליון שקל לעומת כ-54.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי בתקופה עלה לכ-70.4 מיליון שקל (כ-64.1 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), לעומת כ-22.6 מיליון שקל (כ-16.1 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) בתקופה המקבילה אשתקד.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כיום למעלה מ-27,500 יחידות דיור ב-82 מקבצי דיור בארה"ב, זאת בהתאם לתכנית האסטרטגית שהציגה החברה בינואר 2016 ולפיה החברה תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il