תגובות מומחים לנתוני האוצר המלמדים על קריסה באחוז המשקיעים ל-13 אחוזים, זאת לעומת כ-32 אחוזים ב-2015 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

תגובות מומחים לנתוני האוצר המלמדים על קריסה באחוז המשקיעים ל-13 אחוזים, זאת לעומת כ-32 אחוזים ב-2015


ארז כהן
ארז כהן, שמאי ומשפטן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: מדובר בנתון חמור ביותר

ארז כהן, שמאי ומשפטן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: מדובר בנתון חמור ביותר. מדינת ישראל איבדה לדעת(!) את המשקיעים שהיו לא רק הקטר המוביל של שוק הדיור, אלא גם ראש החץ של הכלכלה הישראלית. הנתונים חמורים שבעתיים, זאת משום שהרוב המכריע של המשקיעים שנותרו לפליטה בשוק הינם משקיעים ישראלים קטנים שבאופן פרדוקסלי ניצלו את המדיניות המעוותת של שר האוצר כחלון ורכשו דירות זולות במסגרת מחיר למשתכן, בעיקר הפריפריה.


יתר המשקיעים העדיפו, בצדק רב, את יוון וארצות אחרות מעבר לים שלא לדבר על משקיעי חו"ל שנעלמו לחלוטין. הפתרון להחזרת המשקיעים יהיה בהקטנה דרמטית של מס הרכישה המופקע המגיע ל-10 אחוזים על דירות יוקרה והטבות נוספות, כולל חיוך(!) במקום פנים חמוצות!"

אמיר רוזנבלום, יועץ ניהול ואחזקת מבנים, המטפל בנכסי משקיעים והבעלים של עידן ש.נ.י: "בגלל כחלון "כיכר השוק ריקה" ועל כל דירה שבמקרה נקנית נמכרות על ידי משקיעי חו"ל 10 דירות(!) במהלך השנים האחרונות. לכן נתוני האוצר לפיהם המשקיעים רכשו בחודש שעבר 1200 דירות ומכרו 1900 דירות הינם לטעמי אופטימיים בהרבה ומכילים ככל הנראה הרבה בתי אב של משקיעים ישראלים קטנים שלא הייתי כולל אותם בקטגוריה של משקיעים קלאסיים. האווירה קשה ונוראה והרושם הוא שאם לא יהיה מהפך במדיניות, גם אותם בודדים שנותרו לפליטה, ייעלמו לבלי שוב!"טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il