עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה מיידית למדד המחירים לצרכן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה מיידית למדד המחירים לצרכן


עפר קליין
המדד הנמוך לא יאפשר לבנק ישראל להעלות את הריבית
מדד המחירים לצרכן לחודש יוני ירד ב-0.6 אחוז, נמוך מהציפיות, והאינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ירדה במהירות ל-0.8 אחוזים. מתחת ליעד של בנק ישראל. התורמים העיקריים לירידה במדד היו ירידה עונתית חדה בסעיפי ההלבשה-וההנעלה, לצד ירידה במחירי הפירות והירקות.

התחזית הראשונית שלנו למדד יולי היא 0.1, כאשר עלייה עונתית במחירי הדיור (שכירות) תקוזז עם המשך ירידה עונתית במחירי ההלבשה וההנעלה והירידה במחירי הדלק. גם התחזית הראשונית למדד אוגוסט היא 0.1 אחוז עם סיכוי להפתעה כלפי מעלה מכיוון מחירי השכירות ומחירי הדלק. ב-12 החודשים הבאים אנו צופים אינפלציה של 1.2 אחוזים, כאשר אנחנו לא לוקחים בחשבון בחישוב זה עלייה אפשרית במע"מ במחצית הראשונה של שנת 2020 פעולה שיכולה להוסיף עוד 0.4-0.3 נקודות אחוז לאינפלציה.

להערכתנו, למרות תחזית חטיבת המחקר של בנק ישראל לפיה הריבית יכולה לעלות כבר בחודש הבא, המדד הנמוך וירידת האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים מתחת לגבול התחתון של יעד האינפלציה, יחד עם התחזקותו של השקל ונתונים חלשים יותר גם בכלכלה הריאלית בארץ ובעולם, לא יאפשרו לבנק ישראל להעלות את הריבית בחודשים הקרובים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il