הישג ציבורי במלחמה ביוקר המחיה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסההישג ציבורי במלחמה ביוקר המחיה


התנועה לאיכות השלטון
התנועה לאיכות השלטון מצטרפת למאבק המשפטי נגד קרטל מועצת העוף
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את בקשת התנועה לאיכות השלטון להצטרף לתביעה ייצוגית נגד מועצת הלול וחברות גידול מוצרי עוף - בעילה של תיאום מחירים

הישג ציבורי במלחמה ביוקר המחיה: בית המשפט קיבל את בקשת התנועה להצטרף לתביעה ייצוגית, בה נטען כי מועצת הלול ו-14 חברות לייצור מוצרי עוף פעלו כקרטל בלתי חוקי בתחום, כאשר נהגו על פי הסכם שנחתם ביניהם בשנת 2011 המכונה "קרטל הפטם".

בשנת 2014, לאחר מאבק שנמשך מספר עשורים, תוקן סוף סוף חוק ההגבלים באופן שצמצם את "הפטור החקלאי" ממנו נהנו באופן היסטורי גופים שונים בסקטור החקלאי. הכוונה הייתה להחיל את הצמצום רק על חקלאים שמגדלים תוצרת חקלאית, ולהוציא ממנו משווקים סיטונאיים גדולים – שעד אז נהנו מהפטור ללא סיבה אמיתית. לפי התובענה, התיקון לחוק ההגבלים הפך את קרטל הפטם לבלתי חוקי במהלך שנת 2015 – אך מועצת הלול והחברות שהשתתפו בקרטל המשיכו לנהוג לפיו במשך ארבעה חודשים נוספים, באופן בלתי חוקי, תוך צמצום ההיצע בשוק ופגיעה בציבור הצרכנים.

בית המשפט קיבל את טענתנו כי אנו בעלי מומחיות ובקיאות בסוגיות הרלוונטיות למקרה וכי השתתפותנו צפויה לתרום להגנה על האינטרס הציבורי – זאת, משום שהתנועה הייתה מעורבת באופן הדוק בהליכי החקיקה לצמצום סעיף "הפטור החקלאי" בחוק ההגבלים.

"התובענה הייצוגית נוגעת בסוגיה רלוונטית לכל הציבור בישראל. השתתפותה של המבקשת (התנועה לאיכות השלטון) יכולה לפרוס בפני בית המשפט היבטים נוספים הקשורים לסוגיה ועל ידי כך תסייע להבהיר את הסוגיות הקונקרטיות שעל הפרק", נכתב בהחלטת בית המשפט.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il