החלטה תקדימית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסההחלטה תקדימית


משרד המשפטים
בית המשפט אישר כי המפקחת על הביטוח רשאית להפעיל בו זמנית סנקציות של שלילת רישיון ביטוח של סוכנות ולהטיל עיצום כספי גבוה
בית משפט השלום בתל אביב (כב' השופטת ערקובי) אישר לאחרונה באופן תקדימי כי המפקחת על הביטוח רשאית - בו זמנית - לשלול רישיון ביטוח של סוכנות ולשלול רישיון ביטוח של מנהל הסוכנות ולהטיל עליה ועל המנהל עיצום כספי גבוה.

רישיון סוכנות הביטוח בינה ורישיונו של מנהל הסוכנות נשללו לשנתיים על ידי הממונה על שוק ההון, בהליך קודם, זאת בגין הטעייה חמורה של מבוטחים. בהליך הנוגע לעיצומים הכספיים שהתקיים בבית משפט השלום, נדונו עיצומים כספיים שהוטלו על הסוכנות ומנהלה בשל אותם אירועים, בסכום מצטבר של 950 אלף ש"ח. שלילת הרישיונות והטלת העיצומים באו לאחר ביקורת שביצעה רשות שוק ההון, בה נקבעו ממצאים חמורים כלפי הסוכנות, לרבות מכירת פוליסות ללקוחות ללא ידיעתם וללא קבלת הסכמתם, העברת נתונים ומידע מטעה, הסוואת המכירה, לעיתים תוך מה שנחזה להטעיה מפורשת של הלקוח, קבלה במרמה של פרטים אישיים ועוד.

בית המשפט אישר את החלטת הרשות במלואה ופסק, בין היתר, כי אין צורך לרשות להוכיח יסוד נפשי בסעיף ההטעיה בחוק הפיקוח, כי המדגם שנטלה הרשות היה מייצג וכי אין לראות בהפרות המרובות כהפרה אחת. עוד קבע בית המשפט, כי שלילת רישיונות והטלת עיצומים כספיים בסכומים ניכרים יחדיו היא סבירה וראויה.

בהחלטתו קבע בית המשפט: "העיצום הכספי שהוטל על המערערים הנו מידתי נוכח חומרת ההפרות, מורכבותן, מספר המבוטחים שהוטעו ובהתחשב בהפחתות שבצעה המשיבה לטובת המערערים בהתאם לסמכותה ובהתאם לתוספת החמישית לחוק הפיקוח." משכך, נדחה ערעור הסוכנות ומנהלה על כל חלקיו.

התיק טופל ע"י עו"ד עמי עבר הדני מפרקליטות מחוז ת"א (אזרחי).


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il