התנועה לאיכות השלטון במכתב ליועמ"ש ולממונה על השכר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

התנועה לאיכות השלטון במכתב ליועמ"ש ולממונה על השכר


התנועה לאיכות השלטון
"לחייב את מקבלי חריגות השכר להשיב את הכספים לקופת המדינה מיד"
הרקע למכתב: ב-09.07 התפרסם דו"ח הממונה על השכר במשרד האוצר אודות חריגות שכר במגזר הציבורי לשנת 2017. במסגרת הליך הבדיקה שערך הממונה נמצאו חריגות שכר, לכאורה, ב-93 גופים בסכום גבוה ביותר של 275 מיליון שקלים. התמונה המצטיירת מהדו"ח מדאיגה ביותר, כשרוב חריגות השכר הינן בקרב בעלי התפקידים הבכירים בגופים הציבורים, המקבלים שכר הגבוה מהמותר להם מתוקף תפקידם, ע"פ החוק.

מתוך המכתב: לדעת התנועה, יש מקום למיצוי הדין באופן נוקשה מול הגורמים המעורבים בחריגות השכר, שהובילו לאובדן של כספי הציבור שלא כדין. לדעתנו על היועמ"ש אביחי מנדלבליט והממונה על השכר קובי בר נתן לדרוש ולאכוף את השבת הכספים, לאלתר, לקופה הציבורית. בנוסף, יש לפעול לקידום חקיקה ולהסדרת נהלים שיכללו הטלת סנקציות על הגורמים המאשרים חריגות שכר בניגוד לדין, ובין היתר, סנקציות המטילות "חיוב אישי" על המעורבים, ויחייבו אותם להשיב מכיסם את הכספים שנגזלו שלא כדין מן הקופה הציבורית.

התופעה של תשלומים חורגים לעובדי המדינה, מעבר לפגיעה בכספי האזרחים, מהווה גם פגיעה קשה באמון הציבור בעובדי הציבור וברשויות השלטון, שנראה כי חלקם עושים בשל הציבור, כבשלהם. על כן דורשת התנועה מהיועמ"ש ומהממונה על השכר לפעול למגר את התופעה של שימוש שלא כדין בכספי הציבור, בכל האמצעים העומדים לרשותם.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il