TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > חדשות כלכלה

בלנדר רוכשת תאגיד פיננסי באירופה ומגדילה את תיק האשראי בכ- 112 מיליון ש"ח


דר' גל אביב מנכל בלנדר. צילום סיון פרג
העסקה צפויה להאיץ את תהליך קבלת הרישיון הבנקאי, לשלש את תיק האשראי של בלנדר באירופה, ולהוזיל את עלות מקורות האשראי באירופה
מערכת טלנירי | 16/1/22, 09:43
בואו לדבר על זה בפורום ארה"ב
דר' גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: "העסקה היא שלב נוסף במימוש החזון של בלנדר להפוך למובילת שוק בתחום בנקאות האשראי הדיגיטלית באירופה"
בלנדר טכנולוגיות פיננסיות (BLND@TASE) הודיעה על רכישת איגוד אשראי ליטאי המחזיק באישור עקרוני להמרת תחום פעילותו מאיגוד אשראי לבנק ונמצא בשלבים מתקדמים לקבלת רישיון בנקאי. התאגיד הנרכש מתמחה באשראי מגובה נדל"ן, מנהל פיקדונות בסך של כ- 124 מיליון ש"ח , תיק אשראי בסך של כ- 112 מיליון ₪ ובעל הון עצמי של כ- 9 מיליון ש"ח. במסגרת העסקה, תרכוש בלנדר כ- 77% ממניות איגוד האשראי המוחזקות על ידי המוכר באמצעות חברה בבעלותו המלאה, במחיר של כ- 18 מיליון ש"ח.
השלמת העסקה מותנית בסיום בדיקת נאותות וקבלת רישיון בנקאי על ידי התאגיד הנרכש.
מטרת העסקה הינה לקדם את בלנדר להיות בנק דיגיטאלי כלל אירופאי המתמחה בהעמדת משכנתאות, אשראי מגובה נדל"ן ואשראי צרכני.

בנוסף, במועד השלמת העסקה בלנדר תשלש את תיק האשראי באירופה, וכמו כן העסקה תאפשר לבלנדר להרחיב את פעילות ההלוואות שלה למשכנתאות והלוואות למשקי בית מגובות נדל"ן.

מדובר באבן דרך משמעותית נוספת בהתרחבות של בלנדר מאז הנפקתה בבורסה בתל אביב בינואר 2021 כשבשנה האחרונה הרחיבה החברה משמעותית את פעילותה באירופה. כמו כן, הודיעה החברה בספטמבר האחרון על חתימת הסכם עם בנק הפועלים במסגרתו תוקם חברה משותפת שתעסוק במתן אשראי צרכני דיגיטלי למימון רכישות בנקודות מכירה ובאתרי אי-קומרס (סחר אלקטרוני). בלנדר מובילה את תחום ה- (BNPL – buy Now Pay Later) שנמצא בצמיחה מואצת בעולם וגם בישראל באמצעות שירות BlenderPay.

הגוף הנרכש הוקם כאיגוד אשראי בשנת 2012, מספק שירותים פיננסיים בתחומי האשראי והפיקדונות. הגוף מנהל פיקדונות בגובה 124 מיליון שח בריבית ממוצעת של כ- 2.2%, וכן תיק אשראי בסך של כ- 112 מיליון ש"ח עם התמחות בתחום המשכנתאות, אשראי מגובה בטוחות לעסקים קטנים ובינוניים ואשראי ליזמים בתחום הנדל"ן. ליטא מהווה פוטנציאל משמעותי בתחום האשראי בכלל ובתחום האשראי לנדל"ן בפרט. במחצית הראשונה של 2021, כלכלת ליטא והנדל"ן שלה המשיכו לחוות צמיחה חזקה בדגש על מכירות דיור חדש שמציגות צמיחה עקבית בשנים האחרונות של כ- 5.6 אחוזים בממוצע.
הגוף הנרכש מחזיק באישור עקרוני להמרת תחום פעילותו מאיגוד אשראי לבנק ונמצא בעיצומו של הליך קבלת רישיון בנקאי בליטא. ככול שהרישיון הבנקאי לא יתקבל בלנדר זכאית לבטל את העסקה ולקבל את התמורה ששלמה ללא כל פיצוי..

לדברי דר' גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: "העסקה היא שלב נוסף במימוש החזון של בלנדר להפוך למובילת שוק בתחום בנקאות האשראי הדיגיטלית באירופה. אנחנו מעריכים כי העסקה וקבלת הרישיון הבנקאי תושלם במהלך הרבעון השני השנה. מדובר במהלך משמעותי כחלק מאסטרטגיית הצמיחה המהירה במגזר הבנקאות הדיגיטלי באירופה והשלמתו תאיץ את קצב גיוס האשראי דרך מקורות מימון חדשים ומגוונים, תוך הגדלת הרווחיות הכוללת של פעילות החברה. אנחנו ממשיכים לפעול לצמיחת החברה כחלק מהחזון שלנו להוביל מודל של בנקאות חדשה מבוססת טכנולוגיה".

אודות בלנדר
בלנדר הינה חברת פינטק בינלאומית המספקת אשראי ופתרונות מימון חדשניים לעשרות אלפי לקוחות בהתאם להעדפותיהם וצרכיהם. החברה פיתחה מערכת טכנולוגיה ייחודית ויעילה למתן אשראי, הפועלת באמצעות שיטות וכלים שפותחו על ידי החברה, תוך שימוש במתודולוגיות, כלים ורעיונות מתחום הביג דאטה, כריית נתונים, למידת מכונה, פסיכולוגיה התנהגותית ועוד. את החברה ייסדו ב-2014 המנכ"ל ד"ר גל אביב, משנה למנכ"ל וראש אגף טכנולוגיה בועז אביב ומשנה למנכ"ל וראש אגף מוצרים ברק גור. החברה פועלת בישראל ובאירופה. בינואר 2021 השלימה החברה הנפקה ראשונית בבורסת תל אביב.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il