סקירה של ליאור יוחפז - מנהל השקעות ibi גמל והשתלמות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות כלכלה

סקירה של ליאור יוחפז - מנהל השקעות ibi גמל והשתלמות


איביאי
הרבה זמן מנסה בנק ישראל לשכנע את השוק שהוא לא יעלה ריבית כל עוד האינפלציה מתחת ליעד בנק ישראל, כמה ניסוחים שונים של הודעת הריבית לא הצליחו לשכנע את השוק
השבוע, אחרי שני מדדים שלילים שהפתיעו כלפי מטה ביחס לציפיות, נראה שהשוק עיכל את העובדה שלא נראה העלאת ריבית לפני 2019 או לפני שהאינפלציה תיכנס לטווח היעד של בנק ישראל.

עקום התשואות הישראלי ירד והשתטח בשבועת האחרונים. בחלק הקצר של העקום שתשואה התקבעה סביב 0.1% - 0.12% עד תחילת 2019 - כשנה וחצי קדימה. התשואה לשנה בעוד שנה (פורוורד) שנגזרת עומדת על 0.22%, מתחת ל- 0.25%. כלומר השוק צופה מקסימום העלאה אחת ל- 0.25% בשנתיים הקרובות, אני כותב מקסימום העלאה אחת כי 0.22% אומר שהשוק נותן הסתברות קטנה שלא נראה בכלל העלאה בשנתיים הקרובות.
זה די הגיוני היות וחוזי האינפלציה ל- 12 חודשים נסחרים סביב 0.3%, עמוק מתחת ליעד בנק ישראל ועקום ציפיות האינפלציה מגלם אינפלציה של 1%, הטווח התחתון של יעד האינפלציה של בנק ישראל, רק לקראת סוף 2019.

איך עושים מזה כסף? כל עוד העקום תמחר העלאות ריבית היו ציפיות לרווחי הון, וזה מה שראינו בשבועות האחרונים. עכשיו נשארנו עם תמחור הוגן, עקום התשואות כפי שהוא היום מתמחר קצב העלאות ריבית נכון, מה שאומר שאין כמעט רווחי הון לצפות להם.

איפה אפשר בכל זאת לקבל קצת ריגוש על העקום? אולי באג"ח ל- 30 שנה, שם פער התשואות בין זו ל- 30 שנה וזו ל- 10 שנים נותר גבוהה ולא תיקן עם שאר העקום. אבל זה כבר לקשוחים שבינינו.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il