הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית של 20 מיליון שקל נגד החברה המפעילה את אתר יד2 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

החברות בבורסת ת"א חזרו לחלק דיבידנדים בשנת 2021

מערכת טלנירי | ,
אחרי שפל בחלוקת דיבידנדים בשנת 2020 בעקבות משבר הקורונה. 211 חברות חילקו דיבידנד השנה – המספר הגבוה ביותר מאז 2011

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיה


> > חדשות כלכלה

הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית של 20 מיליון שקל נגד החברה המפעילה את אתר יד2


מכתב התביעה, אשר הוגש על ידי משרד עורך הדין רענן בשן ושות' עולה כי מפעילת אתר "יד 2" ביקשה להגדיל את הכנסותיה באמצעות הפעלת שירות אותו הציגה כשירות "חינם"
הבוקר הוגשה בקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד חברת קורל-תל, הבעלים והמפעילה של אתר "יד 2", אחד מאתרי לוחות המודעות המקוונים הפופולאריים בישראל. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה כי הנתבעת הטעתה את הגולשים באתר, התעשרה על חשבונם, וגרמה להם נזק מצטבר של 19,200,040 שקל.

מכתב התביעה, אשר הוגש על ידי משרד עורך הדין רענן בשן ושות' עולה כי מפעילת אתר "יד 2" ביקשה להגדיל את הכנסותיה באמצעות הפעלת שירות אותו הציגה כשירות "חינם". ברם על דרך המקרה התגלה, כי עלויותיו המצטברות למיליוני שקלים של שירות ה"חינם", הושתו על הגולש התמים, ללא ידיעתו, תוך מרמה, הטעייה ופגיעה קשה באוטונומיית הרצון שלו.

מדובר בשירות הנקרא "מספר 2". השירות מאפשר למפרסמי מודעות באתר לבחור להציג במודעתם מספרי טלפון וירטואליים, אותם מעמידה לרשותם "יד 2". מספרי טלפון אילו, מאפשרים למפרסמים להשאיר את מספר הטלפון שלהם חסוי ולקבוע זמנים בהם לא יקבלו שיחות.

בדיקה מדגמית העלתה כי בכ-1/3 מהמודעות באתר נעשה שימוש בשירות "מספר 2" והמספרים שפורסמו בהן היו המספרים הוירטואליים. בהתאם לרישיונות שניתנו לחברות התקשורת, ניתן לחייב צרכן בעלות זמן אוויר רק מרגע המענה, או לחילופין, מרגע שהועבר למשיבון המנוי (וגם זאת, לאחר שהודע לו כי הוא מועבר למשיבון וניתנה לו הזדמנות לנתק את השיחה בטרם חיוב). בעבור הזמן בו נשמע צליל החיוג, מה שמוגדר ברישיונות חברות התקשורת "זמן הקמת הקשר", אסור על פי הרשיונות, לחייב את הצרכן.

ואכן, בתקנון שלה התחייבה "יד 2" כי עלות שיחה ל"מספר 2" הינה בעלות שיחה סלולארית רגילה בהתאם לתעריף השיחה הרגיל של הצרכן. אולם בדיקה שערכו התובע ועורכי דינו רענן בשן ולאה נמס, העלתה כי הגולשים שהתקשרו למפרסמים באמצעות שירות "מספר 2", חוייבו בממוצע בגין זמן אוויר בכ-30 שניות יותר ממה שהיו מחוייבים לו היו מתקשרים למספר רגיל. לכאורה מדובר בפרק זמן לא משמעותי, אולם כעולה מכתב התביעה, בפרק זמן של כ-18 חודשים בלבד, תורגם חיוב היתר האמור בזמן אוויר למיליוני שקלים של חיובים עודפים מצטברים בהם חוייבו הצרכנים, גולשי האתר.

שירות "מספר 2", "מתלבש" למעשה על זמן הקמת הקשר, ומיד עם הלחיצה על כפתור ה-send נענית השיחה באופן אוטומטי, והמתקשר נאלץ לשמוע פרסומת של יד 2 ולהמתין להעברת השיחה למפרסם. כך הצרכן מחוייב בגין ההתקשרות בכל פעם ובכל מקרה, בכ-30 שניות יותר מאשר היה מחוייב לו היה מתקשר למספר רגיל, בו זמן ההתקשרות עד למענה או ניתוק השיחה אינו מחוייב כלל. לא רק זאת, הצרכן מחוייב בעלות זמן האוויר גם במקרה שבו המפרסם אינו משיב לשיחה וחמור מכך, גם כאשר הוא מתקשר בשעות בהן המפרסם הגדיר מראש כי לא יהיה זמין לשיחות גולשי האתר. מדובר, כך מסביר עו"ד בשן, בעקיפה חסרת תום לב של האיסור על חיוב הצרכן בגין זמן הקמת הקשר.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il