בקרוב: כל החברות הממשלתיות בישראל יחויבו בפרסום דוחות אחריות חברתית-סביבתית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

בקרוב: כל החברות הממשלתיות בישראל יחויבו בפרסום דוחות אחריות חברתית-סביבתית


אילוסטרציה - תחנת כח
בנוסף על כך ועדת הכספים תהיה מחויבת להתחשב בביצועים החברתיים והסביבתיים של החברות הממשלתיות לפני אישור השקעות
בימים אלו השלימה הקליניקה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית באוניברסיטת בר-אילן גיבושה של הצעת החוק העוסקת בחובת דיווח חברתי-סביבתי של חברות ממשלתיות. מטרתה של הצעת החוק היא לחייב את החברות הממשלתיות בישראל לפרסם, בצד הדוח הכספי גם דוח חברתי-סביבתי שיתאר את פעילותן בתחומים אלו וזאת בהתאם להנחיות של ארגון ה GRI (Global Reporting Initiative ). הצעת החוק הועברה לעיונו המוקדם של ראש רשות החברות הממשלתיות וזאת במקביל להעברתה למספר חברי כנסת להגשה.

הצעת חוק זה הוא תולדה של שיתוף פעולה בין האקדמיה והמגזר הפרטי – הקליניקה משתפת פעולה עם חברת ביונדביזנס העוסקת בייעוץ מקצועי לחברות וארגונים בתחום. הליווי המקצועי לפרויקט ניתן על ידי ד"ר אורן פרז שמרכז את התחום הסביבתי בפקולטה למשפטים בבר-אילן ועו"ד איילת ברעם מהקליניקה הסביבתית וליעד אורתר מנכ"ל ביונדביזנס שמתמחה בתחום הדיווח והייעוץ הסביבתי-חברתי.

מבדיקה שנערכה ע"י הקליניקה עולה כי חברות ממשלתיות רבות מחזיקות באתר האינטרנט שלהן דף מיוחד ובו הינן מפרטות את האחריות החברתית-סביבתית שלהן ולמעשה בדרך זו מבצעות מעין דיווח קיימות מינימאלי. בין החברות ניתן למצוא את: האגודה לתרבות הדיור, עמידר, מקורות, חברת החשמל, רפאל, תשתיות נפט ואנרגיה בע"מ, קו מוצרי דלק בע"מ, מע"צ, חברת נמלי ישראל ונמל אשדוד. חלק מהחברות הממשלתיות אף אוחזות בתקן ISO 14001שמצביע על קיומה של התשתית הנדרשת לדיווח סביבתי, דג' התעשייה האווירית לישראל בע"מ, התעשייה הצבאית בע"מ, רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ, , רותם תעשיות בע"מ והחברה לשירותי איכות הסביבה בע"מ .


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il