אאורה מרחיבה את פרויקט בן שמן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

אאורה מרחיבה את פרויקט בן שמן


אאורה בן שמן - הדמיה קרדיט viewpoint
רכשה אופציה לבניית 102 יח"ד נוספות
הפרויקט יכלול בסה"כ 602 דירות ולצידן שטחי מסחר ושטחי ציבור.
עד כה נמכרו 50% מהדירות בפרויקט

חברת אאורה ישראל שבשליטת יעקב אטרקצ'י מדווחת היום (ב') לבורסה בת"א על הרחבת פרויקט "אאורה בן שמן" שהיא מקימה בעיר לוד בעוד 102 יח"ד – כך שכמות הדירות בפרויקט תעמוד על 602 יח"ד, ולצין שטחי מסחר ושטחי ציבור.

החברה רכשה אופציה למגרש נוסף סמוך למגרש הקיים ועליו תקים את תוספת הדירות שיצטרפו לפרויקט. בכוונת אאורה לממש את האופציה ולהשלים את התשלום הנוסף למנהל ומשרד השיכון בחודשים הקרובים וכן להתחיל שיווק ובנייה במגרש זה כבר במהלך 2021. לפני רכישת האופציה, הכנסות פרויקט בן שמן היו צפויות לעמוד על כ-800 מיליון שקל והרווח הגולמי הצפוי עמד על כ-126 מיליון שקל. רכישת האופציה צפויה להביא לעלייה משמעותית בהיקף ההכנסות וגם ברווח וברווחיות על בסיס התקורות הקיימות. פרויקט בן שמן מלווה על ידי בנק לאומי ומנורה. עד כה נמכרו בפרויקט כ-250 יח"ד מתוך 500 יח"ד, לאחרונה החלו עבודות הפיתוח, והבנייה תחל בחודשים הקרובים וצפויה להסתיים ב-2023.

לדברי יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת אאורה ישראל, "פרויקט בן שמן ממוקם במיקום מצוין באזור ביקוש עם גישה לדרכי תחבורה מרכזיות. האטרקטיביות שלו באה לידי ביטוי גם בעליית מחירים - הפרויקט, ללא האופציה, כבר מכור בהיקף של 50% ואנו צופים כי המחירים ימשיכו לטפס לאחר שהתחלנו בפיתוח. תוספת של 102 יח"ד ועליית המחירים תומכות בשיפור הרווחיות הקיימת של הפרויקט והערך שהוא מייצר לאאורה".

שכונת בן שמן החדשה נהנית ממיקום מעולה, תכנון עירוני מתקדם, שילוב טכנולוגיות לבנייה ירוקה, מערכת חינוך עצמאית, מרכז מסחרי קהילתי וקישור למתחמי התעשייה והתעסוקה המובילים. דיירי הפרויקט ייהנו מגישה מהירה ונוחה לתל אביב הנמצאת במרחק 20 דקות נסיעה באמצעות כביש מספר 1. קו המטרו של נת"ע יעבור בסמוך לשכונה ויאפשר לתושביה להגיע לתחנת הרכבת הסמוכה או ללב המטרופולין במהירות ובנוחות. כמו כן, בצמוד לשכונה ייבנה פארק הנחלים, שיכלול אגם אקולוגי גדול ואמפיתיאטרון טובל בירוק.

אאורה סיכמה את שנת 2020 עם שיפור משמעותי באיתנות הפיננסית. במהלך 2020 עלה ההון העצמי בכ-70 מיליון שקל לכ-350 מיליון שקל, זאת לפני שקלול תוצאות הרבעון הרביעי של 2020. במקביל פרעה החברה בשנת 2020 תשלומי אג"ח וריבית בהיקף של כ-227 מיליון שקל – מה שמותיר בקופת החברה למעלה מ-100 מיליון שקל נזילים להמשך פעילותה השוטפת וקידום פרויקטים חדשים בשנת 2021.

עוד החברה צופה כי במהלך 2021 ישוחררו עודפים נוספים מפרויקטים שיסתיימו בסך של כ-250-280 מיליון שקל ובנוסף ינבע לחברה תזרים ממימוש נכסים בסך של כ-40 מיליון שקל נוספים. מנגד לחברה צפויים פירעונות של כ-160 מיליון שקל לאגרות חוב של החברה בשנת 2021.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il