עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים


הראל פיננסים
"הפד צפוי להעלות את הריבית בפעם השנייה השנה, ישנה הסתברות ממשית שהבנק יעלה גם את תוואי הריבית החזוי קדימה להעלאת ריבית רביעית השנה"

לדברי עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים:

הפד צפוי להעלות את הריבית בפעם השנייה השנה, ישנה הסתברות ממשית שהבנק יעלה גם את תוואי הריבית החזוי קדימה להעלאת ריבית רביעית השנה.

מחר, יום רביעי, הבנק המרכזי צפוי להעלות את הריבית בפעם השנייה השנה בעוד 0.25 נקודת אחוז ל-1.75‑2.0 אחוזים. אך המיקוד יהיה בתחזיותיו המעודכנות לצמיחה ולתוואי הריבית החזוי. להערכתנו, לא יהיה שינוי משמעותי בתחזיות הצמיחה (כרגע 2.7%) והאבטלה, מכיוון שהם חזקים מלכתחילה, אך תחזית האינפלציה צפויה לעלות. בנוסף, ישנה הסתברות ממשית שהבנק יעלה גם את תוואי הריבית החזוי קדימה להעלאת ריבית רביעית השנה. למרות זאת, אנו מאמינים שהבנק ימנע מלהעלות משמעותית את תוואי הריבית החזוי לטווחים הארוכים יותר, במיוחד לנוכח חוזקו של הדולר ואי-הוודאות לגבי מדיניות הממשל בנוגע לסחר העולמי.

בגוש האירו, להערכתנו, לנוכח הירידה במומנטום הצמיחה בגוש, והעלייה בסיכונים מכיוון איטליה וספרד גברו הסיכויים שהבנק יודיע על הארכת תוכנית הרכישות עד לסוף השנה, אך בסכום נמוך יותר.

ביום חמישי תתפרסם החלטת הריבית בגוש האירו. גם פה הפוקוס יהיה לעדכון תחזיות הבנק, ובמיוחד לדבריו של הנגיד לגבי הלכי הרוח במועצה לגבי עתיד ההרחבה הכמותית. לאחרונה מספר חברים בבנק, בדגש על הכלכלן הראשי, הודיעו שנושא סיום תכנית הרכישות יבוא לדיון בישיבה הקרובה, דבר שתמך בהתחזקות האירו בשבוע האחרון בניגוד למגמת ההיחלשות בחודשיים הקודמים. להערכתנו, לנוכח הירידה במומנטום הצמיחה בגוש, והעלייה בסיכונים מכיוון איטליה וספרד גברו הסיכויים שהבנק יודיע על הארכת התוכנית עד לסוף השנה, אך בסכום נמוך יותר (לעומת 30 מיליארד אירו בחודש כרגע). בכך מועד העלאת הריבית תידחה עוד יותר לכיוון אמצע 2019.

מדד המחירים לחודש מאי. להערכתנו המדד יעלה ב-0.4 עד 0.5 אחוז. גם הפעם הפוקוס יהיה על מדד מחירי הדירות, שירד ב-6 החודשים האחרונים, אך בקצב הולך ופוחת ב-3 החודשים האחרונים.

ביום שישי יתפרסמו נתוני מדד המחירים לחודש מאי. להערכתנו המדד יעלה ב-0.4 עד 0.5 אחוז בעיקר בשל העלייה במחיר הדלק, לצד המשך עלייה עונתית בסעיף ההלבשה-וההנעלה שתקוזז עם ירידה עונתית במחירי הדיור. גם הפעם הפוקוס יהיה על מדד מחירי הדירות, שירד ב-6 החודשים האחרונים, אך בקצב הולך ופוחת ב-3 החודשים האחרונים. בשבוע האחרון הציפיות לאינפלציה רשמו עלייה קלה.

עוד ביום שישי – החלטת הריבית ביפן – הריבית והתחזית תישאר ללא שינוי.

נקודות מרכזיות

ישראל

הכנסות המדינה ממסים למאי מעט מאכזבות, פחת הסיכוי לעודפי הכנסה משמעותיים שיאפשרו הפחתת מיסים.
עלייה מהירה בשכר הממוצע של ישראלים ברבעון הראשון של השנה. מחסור בעובדים מיומנים מקשה על גידול במספר משרות השכיר.


מצב הרוח של החברות ומשקי הבית ממשיך לעלות גם במאי.
בקצב הנוכחי מספר התיירים הנכנסים לישראל השנה ימשיך לשבור שיאים. הכנסות המלונות אשתקד עלו בקצב המהיר ביותר מאז 2010.
גם במאי רכישות המט"ח של בנק ישראל היו מזעריות בהשוואה לעבר. סך היתרות התכווץ חודש רביעי ברציפות.
בשבוע האחרון הציפיות לאינפלציה רשמו עלייה קלה.

ארה"ב

· הבנק המרכזי יעלה מחר, יום רביעי, את הריבית. מיקוד המשקיעים יהיה על דברי הנגיד.

· מספר המשרות הפנויות עבר לראשונה את מספר המובטלים, נתון שתומך בהמשך עלייה בשכר.

· סנטימנט חברות בענף השירותים עלה במאי.

עוד בעולם

· מפגש הפסגה ההיסטורי חיובי בין מנהיגי ארה"ב וצפון-קוריאה.

· מדד מנהלי הרכש בגוש האירו ירד במאי. הצמיחה ברבעון הראשון עודכנה כלפי מטה.

· בחמישי הקרוב הבנק המרכזי בגוש האירו ישאיר את הריבית ומדיניות הרכישות ללא שינוי.

· נתוני סחר החוץ בסין למאי היו טובים מהצפי. האינפלציה, בניכוי מחירי המזון, עלתה קלות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il