נשיא הבנק העולמי: להחזיר תקן הזהב למערכת המט"ח הבינלאומית - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

נשיא הבנק העולמי: להחזיר תקן הזהב למערכת המט"ח הבינלאומית


הבנק העולמי
נשיא הבנק העולמי, רוברט זוליק למדינות G20 להשיב את תקן הזהב למערכת המט"ח הבינלאומית, על מנת לייצב את תנודות המטבעות וליישב את חילוקי הדיעות בקרב הכלכלות הגדולות בעולם
נשיא הבנק העולמי, רוברט זוליק למדינות G20 להשיב את תקן הזהב למערכת המט"ח הבינלאומית, על מנת לייצב את תנודות המטבעות וליישב את חילוקי הדיעות בקרב הכלכלות הגדולות בעולם. במאמר ב"פיננשל טיימס" טוען זוליק כי תקן זהב מעודכן עשוי לתרום יציבות לכלכלה העולמית בתקופה של מתיחות סביב סוגיית המט"ח והמדיניות המוניטרית בארה"ב. הצמדת המטבעות לזהב בוטלה ב-1971.

"אף כי בספרי הלימוד מוגדר הזהב כמטבע מיושן, השווקים משתמשים בזהב כנכס מונטרי חלופי גם כיום. המערכת החדשה צריכה לכלול את הדולר, היורו, הין, הליש"ט והיואן. יש לבחון חזרה לשימוש בזהב כנקודת השוואה בינלאומית לציפיות בשוק לאינפלציה, דפלציה וערכי המטבע", כותב זוליק במאמרו.

זואליק קרא גם לקבוצת ה-G20 לגבש רפורמות מבניות, בין היתר על מנת להגביר את הביקוש המקומי בסין ולצמצם את מצבת החובות של ארה"ב.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il