האמריקאים עוברים לעולם ללא עשן: אייקוס מוצר הדגל של פיליפ מוריס לחימום טבק הושק בארה"ב - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > מחשבים וטכנולוגיה

האמריקאים עוברים לעולם ללא עשן: אייקוס מוצר הדגל של פיליפ מוריס לחימום טבק הושק בארה"ב


אייקוס מוצר הדגל של פיליפ מוריס לחימום טבק הושק בארה"ב
שיווק האייקוס (IQOS) בשוק האמריקאי החל בשבוע שעבר לאחר קבלת אישור שיווק מטעם ה- FDA שבדק ומצא כי שיווק המוצר "ראוי להגנה על בריאות הציבור"
השבוע הושק רשמית באטלנטה האייקוס (IQOS)- מוצר הדגל של חברת פיליפ מוריס לחימום טבק ללא בערה. השקת המוצר בארה"ב מהווה אבן דרך היסטורית כחלופה לכ- 40 מיליון האמריקנים המעשנים כיום והינו הטכנולוגיה הראשונה לחימום טבק שקיבלה אישור שיווק על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה- FDA). קבוצת אלטריה, בעלת הזיכיון לשווק את מוצרי פיליפ מוריס בארה"ב, תשווק גם את האייקוס ובכך יצטרף השוק האמריקאי ל – 47 מדינות ברחבי העולם כולל ישראל שבהן ניתן לרכוש את המוצר.

בחודש אפריל האחרון העניק ה- FDA אישור לשווק את האייקוס, המחמם טבק ללא בעירה, לאחר שבחן ומצא כי שיווק המוצר "ראוי להגנה על בריאות הציבור". החלטת ה – FDA התקבלה לאחר הערכה ובחינה מדעית מקיפה של בקשה לאישור קדם שיווק של מוצרי טבק (PMTA- Premarketing Tobacco Authorization).

במסגרת הבדיקה המקיפה שערך, שקל ה– FDA בפרט האם שיווק ה- IQOS עשוי להוביל לשימוש מוגבר בקרב בני נוער או אנשים שלא מעשנים והגיע למסקנה כי הסבירות נמוכה. חברת פיליפ מוריס נוקטת במדיניות ברורה וחד משמעית לפיה אין למכור את מוצריה לקטינים אלא רק למעשנים בגירים והמוצר אינו משווק לקטינים בשום צורה. בכוונת החברה לנקוט בכל האמצעים הנדרשים ובהתאם לתנאי אישור השיווק של ה – FDA לצורך כך ומכירותו בארה"ב, כמו בישראל וביתר השווקים ברחבי העולם תתאפשר רק למעשנים בגירים בהצגת תעודה מזהה. יודגש כי למכשיר האייקוס לא ניתן להכניס חומרים אחרים, זולת יחידות טבק ייעודיות הנמכרות בנקודות מכירה מורשות. בשלב הראשון, ניתן יהיה לרכוש את המוצר בחנות הדגל של אייקוס באטלנטה ובהמשך מתכננת אלטריה לפתוח חנות נוספת, אף היא באטלנטה.

אייקוס הינו המוצר היחיד מסוגו לחימום טבק שעד כה קיבל מה – FDA אישור קדם שיווק (PMTA). לאחרונה, בעקבות הכרזת הממשל האמריקאי על כוונתו להגביר את הפיקוח על כל שוק הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב, פרסם – FDA הנחיות חדשות לפיהן כל היצרניות והחברות המשווקות סיגריות אלקטרוניות בשוק האמריקאי יידרשו לעבור הליך דומה לזה של האייקוס ולהגיש בקשה לאישור קדם שיווק עד מאי 2020.

בישראל, הושק האייקוס בראשית שנת 2017 וכבר אומץ על ידי אלפי מעשנים בגירים אשר זנחו את הסיגריות, ועברו להשתמש במוצר. עם השקת האייקוס בארה"ב מסרו מחברת פיליפ מוריס בע"מ: "השקת האייקוס בארה"ב הינה הוכחה נוספת למחויבותנו לעודד מעשנים בגירים אשר אחרת היו ממשיכים לעשן לעבור למוצרים נטולי עשן, המבוססים על חדשנות טכנולוגית ומחקר מדעי מקיף. העובדה כי עד היום מעולם לא נתן ה- FDA האמריקאי אישור למוצר אחר לחימום טבק מעידה על אופיו פורץ הדרך של האייקוס." עוד הוסיפו כי "למעשנים בגירים מגיעה גישה לחלופות חדשניות ונטולות עשן סיגריות, כמו גם גישה למידע מקצועי ומדויק אודות מוצרים אלה. בשילוב רגולוציה מחמירה, אך הגיונית, הערכה קפדנית, מודעות גבוהה יותר ושיווק מוסדר, מוצרים נטולי עשן יכולים למלא תפקיד מרכזי בסיוע לבגירים שאחרת ימשיכו לעשן סיגריות, לעבור לחלופות נטולות עשן".

מערכת אייקוס מורכבת מ-3 חלקים: מחזיק ("הולדר"), מקלוני טבק ומטען. הטכנולוגיה החדשנית לחימום הטבק מונעת בעירה. להב החימום במכשיר מחממת את הטבק לטמפרטורה מבוקרת של C350° ולא שורף אותו כמו בסיגריה רגילה, הבוערת בכ - 800 מעלות. חימום הטבק מייצר אדי טבק ועל אף שאינו נטול סיכון לחלוטין, האייקוס פולט 95% פחות כימיקלים מזיקים בהשוואה לסיגריות.*

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il