עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים


עפר קליין, קרדיט צילום: יונתן בלום
"למרות נזקי השריפות באוסטרליה, יציאת בריטניה מאירופה והתפשטות הנגיף בסין, הריבית בבריטניה ובאוסטרליה נשארה ללא שינוי. להערכתנו נראה הפחתת ריבית עוד השנה"

לדברי עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים:
בעולם

למרות נזקי השריפות באוסטרליה, יציאת בריטניה מאירופה והתפשטות הנגיף בסין, הריבית בבריטניה ובאוסטרליה נשארה ללא שינוי. להערכתנו נראה הפחתת ריבית עוד השנה.


האינפלציה באוסטרליה עלתה זה הרבעון השני ברציפות ל-1.8 אחוזים בסוף 2019, מעל לצפי, בעיקר בשל עלייה מהירה במחירי המזון, בחלקה כתוצאה משריפות הענק בחלקים מהמדינה שפגעו בשרשרת אספקת המזון.


העלייה באינפלציה לצד השיפור בנתוני התעסוקה והעלייה במחירי הדירות תרמו להחלטת הבנק המרכזי להותיר את הריבית ללא שינוי על 0.75 אחוז. יחד עם זאת, הבנק מאותת שבמידה ונזקי השריפות יהיו חמורים מהערכות המוקדמות והתפשטות הנגיף בסין (אחת משותפות הסחר העיקריות של אוסטרליה) לא תיבלם בקרוב, הם יפחיתו את הריבית באחת מההחלטות הקרובות.

בהחלטתו האחרונה של מארק קארני כנגיד הבנק המרכזי בבריטניה, הריבית נותרה ללא שינוי על 0.75 אחוז כאשר נתוני התעסוקה החיוביים לצד השיפור בסנטימנט החברות ומשקי הבית מאז הבחירות אפשרו לבנק המרכזי לא למהר עם הפחתת ריבית. אך להערכתנו זו תגיע באחת ההחלטות הקרובות כפי שהבנק אותת בתחזיותיו המעודכנות.

נתוני צמיחה חלשים באירופה תומכים בהמשך מדיניות מוניטרית מרחיבה במהלך השנה, ואולי תשכנע את מנהלי המדיניות להפעיל גם מדיניות פיסיקאלית מרחיבה.


על פי האומדן הראשוני הצמיחה בגוש האירו עמדה על 0.4 אחוז בלבד בשיעור שנתי ברבעון האחרון של 2019, חלש מהצפי כאשר התכווצות מפתיעה בתוצר של צרפת (מינוס 0.3% בשל ההפגנות כנגד הרפורמה בפנסיה) ובאיטליה (מינוס 1.3% בשל ירידה מהירה ביצוא) היוו משקולת שלילית על הצמיחה. האומדנים הראשוניים מצביעים על צמיחה סביב האפס בגרמניה. נקודת האור היחידה מבין הכלכלות הגדולות המשיכה להיות ספרד בה הצמיחה האיצה ל-2.2 אחוזים בשיעור שנתי. הנתון תומך בהמשך מדיניות מוניטרית מרחיבה במהלך השנה, ואולי תשכנע את מנהלי המדיניות להפעיל גם מדיניות פיסיקאלית מרחיבה.

בארץ – נתונים טובים
אשרור דירוג האשראי של ישראל על AA מינוס עם אופק יציב תומך בשקל
סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית S&P אשררה את דירוג האשראי של ישראל על AA מינוס עם אופק יציב, הדירוג הגבוה ביותר לישראל מבין סוכנויות הדירוג. החברה הדגישה את אמונתה במוסדות המדינה שיוכלו להתגבר על אי-הוודאות הפוליטית, והיא מאמינה שהממשלה החדשה שתקום תפעול על מנת להפחית את הגירעון שצפוי להערכתם לעמוד השנה סביב 3.5 אחוזי תוצר.

נתוני סקר כח אדם ממשיכים להעיד על חוזקו של שוק העבודה הישראלי
נתוני סקר כח אדם לרבעון האחרון של 2019 היו מעורבים, אך הם ממשיכים להעיד על חוזקו של שוק העבודה הישראלי. שיעור האבטלה ירד קלות ל-3.6 אחוזים ברבעון האחרון (לעומת 3.7% ברבעון הקודם), הרמה הנמוכה ביותר מאז שהחלה המדידה, אך הדבר לווה גם בירידה בשיעור ההשתתפות ל-63.1 אחוזים. הנתונים עבור האוכלוסייה בגיל העבודה (בני 25 עד 64) היו טובים יותר כאשר שיעור האבטלה ירד ל-3.1 אחוזים.
במבט לפי מחוזות התמונה מעודדת כאשר מלבד מחוז ירושלים, שיעור האבטלה ירד בכל המחוזות עם המשך צמצום הפערים ביניהם.


נתוני שוק העבודה ממשיכים לתמוך בחוזקה של הצריכה הפרטית השנה אשר תפצה (חלקית) על החולשה הצפוייה בצריכה הציבורית, ביצוא ובהשקעה.


נקודות מרכזיות


ישראל
· שנה עשירית ברציפות של ירידה בשיעור האבטלה, אך השנה הדבר לווה גם בירידה בשיעור ההשתתפות.
· האינדיקאטורים לצריכה הפרטית בדצמבר היו מעורבים, אך אינם משנים את התמונה.
· סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית S&P השאירה את דירוג ואופק האשראי הגבוה של ישראל.
· הציפיות לאינפלציה נותרו כמעט ללא שינוי, לאחר הירידה המהירה בשבוע שעבר.
· על פי מכון היצוא הישראלי, סין אומנם מהווה יעד יצוא משמעותי ביותר עבור ישראל, אך ההתפתחויות האחרונות לא צפויות להשפיע בצורה ניכרת על היקפי היצוא בשנה הקרובה.

ארה"ב
· הריבית נותרה ללא שינוי, הבנק ממשיך לאותת שללא שינוי משמעותי בתחזית המאקרו היא תישאר ברמתה.
· בנוסף, החל מתחילת הרבעון השני הבנק יצמצם את קצב גידול המאזן שלו לקצב של כ‑10 עד 15 מיליארד דולר בחודש (לעומת כ-60 מיליארד דולר כיום).
· הצמיחה ברבעון האחרון הייתה דומה ל-2 הרבעונים הקודמים.
· הסכם הסחר עם סין ושיפור קל בביקושים הגלובליים תרמו לשיפור בסנטימנט חברות התעשייה בתחילת השנה. הנתון החיובי אינו מתחשב כמובן בהתפרצות הנגיף בסין שתבוא לידי ביטוי בסקר של החודש הבא.

עוד בעולם
· במסגרת המאמצים לבלום את התפרצות הנגיף בסין, קרוב לשני שליש מהמדינה יהיה סגור גם בשבוע הקרוב. במידה שקצב הנדבקים לא יאט סביר שנראה מדיניות מוניטרית ופיסקלית מרחיבות יותר.
· הצמיחה בגוש האירו ברבעון האחרון של 2019 הייתה חלשה מהצפי בעיקר בשל חולשה בצרפת ובאיטליה.
· הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי אך אותת שייתכן שהיא תרד באחת מההחלטות הקרובות.
· העלייה באינפלציה ונתוני התעסוקה תרמו להחלטת הבנק המרכזי באוסטרליה להותיר את הריבית ללא שינוי.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il