מידרוג בהתייחסות להפחתת השווי בפלאפון על בזק - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > > המלצות אנליסטים

מידרוג בהתייחסות להפחתת השווי בפלאפון על בזק


מידרוג
"בעלת השפעה תזרימית מצומצמת בטווח הקצר עד בינוני, אולם מצביעה על התרחקות מהתייצבות התחרות ומעלה את סיכון האשראי של החברה"

הערכת החברה לגבי הפחתת השווי בפלאפון הינה בעלת השפעה תזרימית מצומצמת על בזק בטווח זמן הקצר עד הבינוני, אולם היא מצביעה על התרחקות מהתייצבות התחרות במגזר הסלולר ומעלה את סיכון האשראי של החברה מבלי שהדבר יוביל בשלב זה לשינוי בדירוג החברה

בהמשך להודעת בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ ("בזק" או "החברה", Aa2.il, אופק שלילי) כי היא צפויה למחוק בספרי החברה סכום שבין 0.8 – 1.1 מיליארד ₪ משוויה של חברת הבת פלאפון תקשורת בע"מ ("פלאפון"), אנו מעריכים כי היקף המחיקה גוזר ירידה בשווי הפעילות של פלאפון בטווח שבין 1.6 – 1.9 מיליארד ₪, וזאת בהמשך לירידה בשווי הפעילות של פלאפון בשנת 2018 בסך של כ- 2.5 מיליארד ₪.


להערכת מידרוג, עדכון הערכת שווי פעילות פלאפון ע"י החברה תגלם סטייה מסוימת מתרחיש הבסיס של מידרוג לגבי הכנסות פלאפון, אם כי הערכתנו כי סטייה זו תקוזז חלקית באמצעות תוכנית התייעלות הצפויה בחברות הבנות. מידרוג מעריכה כי הירידה בשווי פעילות חברת פלאפון מצביעה על היעדר אופק לשיפור בשוק הסלולר בטווח הנראה לעין, מבלי שתחולנה תמורות מבניות בשוק.

ההפסד הצפוי כתוצאה מירידת ערך פלאפון בספרי החברה גוזר ירידה בהון העצמי של החברה אשר צפוי פרופורמה למחיקה לעמוד על סכום אפסי או שלילי נמוך וזאת כתלות בהיקף ההפחתה, ברווח השוטף וטרם ההכרה ברווח הון בגין מכירת "סקיה", ככול ותהיה. עיקר השפעת הירידה בהון העצמי מתבטאת ביחס חוב ל-CAP[1] נטו אשר צפוי לעמוד בטווח שבין 110% - 115% וזאת בהשוואה לשיעור של 107% במסגרת המעקב הקודם, יחס החוב ל- CAP של החברה נותר גבוה ואינו הולם את רמת הדירוג של החברה.


על אף השיעור הגבוה של יחס החוב ל- CAP של החברה מידרוג מייחסת חשיבות גבוהה ליחסי הכיסוי התזרימיים. כמו כן מידרוג מביאה בחשבון כי ייתכן והחברה תבצע מחיקות נוספות בטווח זמן הקצר עד הבינוני לרבות נכס המס[2] הרשום בספרי החברה בהיקף של כ- 1.2 מיליארד ₪ וכן הפחתות שווי נוספות בחברות הבנות. ככול והחברה תבצע מחיקות מהותיות נוספות מידרוג תבחן את היקפן ואת הנסיבות אשר הובילו לרישום המחיקה ואת השפעתן על דירוג החברה.

[1] יחס החוב ל- CAP לגישת מידרוג מנטרל את נכס המס הרשום בספרי בזק בסך של כ- 1.2 מיליארד ש"ח מההון העצמי של החברה.


[2] ראה הערת שוליים 1טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il