אקסלנס: דו"ח חזק לבנק המזרחי, על אף המדד השלילי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > > המלצות אנליסטים

אקסלנס: דו"ח חזק לבנק המזרחי, על אף המדד השלילי


אקסלנס
הרבעון הבא צפוי להיות אף טוב יותר. מעלים את מחיר היעד ל-90 שקל למניה ושומרים על המלצת קנייה

רצ"ב תגובה ראשונית של מיכה גולדברג, מנהל מחלקת המחקר ואנליסט הבנקים של אקסלנס ברוקראז', לדו"חות בנק המזרחי.

Description: Description: Description: Description: Description: סטריפ מיילים.jpg

§ בנק מזרחי פרסם הבוקר דוח חזק, עם רווח נקי של 404 מ'. הרווח הרבעון היה גבוה מהצפי שלנו שעמד על כ- 362 מ' ₪, בעיקר הודות להכנסות גבוהות מהצפי שקוזזו במעט כתוצאה מהוצאות מעט גבוהות מהצפי.

§ רווחיות נאה של 11%, למרות השפעתו של המדד השלילי שגרע כ-0.8% במונחי תשואה על ההון

§ רווחיות של כ-12%, בנטרול השפעת המדד – רווחיות גבוהה בהנחה וסביבת האינפלציה אינה אמורה להיות אפס.

§ רווחיות מייצגת מרשימה של כ-12.2% – אם ננטרל גם את השפעת המדד והעקום על הנגזרים (שהפחיתה את התשואה על ההון בעוד כ-0.8%); את רווחי הנדל"ן ברבעון (תוספת של כ-0.3% במונחי תשואה על ההון) ואת הדיבינד החריג שקיבל מזרחי מישראכרט לפני הנפקתה.

§ הרווחיות ברבעון השני צפויה להיות טובה אף יותר – ובהערכה גסה (מעט מוקדם לתת הערכה לרבעון שטרם התסיים) אנו מעריכים שתשואה ברבעון הבא צפויה לעמוד על למעלה מ-13%. רווחי הרבעון הבא צפויים ליהנות מהמדד החיובי (שיעמוד להערכתנו על כ-1%) וייתכן ומזרחי גם ירשום רווח קטן משיערוך אחזקתו בישראכרט (1.8%).

§ פעילות שוטפת טובה – האשראי גדל בכ-1% (מעט נמוך מהצפי שלנו, חלקית בגלל מכירת תיק משכנתאות במהלך הרבעון), אבל אנחנו מצפים להאצה בצמיחה ברבעונים הבאים, כך שבסופו של דבר תיק האשראי של מזרחי צפוי לצמוח בכ-6% השנה. מרווח האשראי (מנוטרל השפעת מדד) התרחב בכ-2 נ"ב נוספים לעומת הרבעון הקודם, בעיקר הודות לשיפור בתמהיל התיק (יותר אשראי לעסקים קטנים) והודות להתרחבות במרווח האשראי בתחום המשכנתאות.


איכות האשראי השתפרה במעט כאשר חובות ה NPL ירדו בכ-3% לעומת הרבעון הקודם וההפרשות נשארו נמוכות (17נ"ב) וגידול יפה מאוד בעמלות של כ-6%. מנגד, הוצ' השכר הפתיעו לרעה וגדלו בקצב מהיר של כ-12% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אבל כנראה שחלק גדול מהגידול נובע מההפרשות בגין תגמול תלוי ביצוע (עם צפי לרווחיות גבוהה השנה לעומת רווחיות נמוכה מאוד בשנה שעברה).

§ לא צפויה החלטה לגבי רכישת בנק אגוד לפני סוף שנה – להערכתנו, במהלך החודש הקרוב יקבעו מועדים לדיון ערעור מזרחי על החלטת רשות ההגבלים העיסקיים לדחיית העסקה.. להערכתנו, יהיה קשה לשכנע את בית המשפט לערעורים לשנות את החלטת רשות ההגבלים, אבל כנראה שלא נדע את החלטת בית המשפט לפני סוף השנה. כמובן, אם בית המשפט בכל זאת יאפשר את המיזוג, מדובר באירוע חיובי למזרחי, שטומן בחובו בתוכו פוטנציאל תוספת של כ-0.8% במונחי תשואה על ההון בשנים שלאחר המיזוג, אם וכאשר....

§ הבנק צפוי לחזור ולחלק דיבידנד כבר ברבעון הבא – יחס הלימות ההון העצמי עלה לכ-10.12%, גבוה מדרישות בנק ישראל (9.8%), כך שלהערכתנו, הבנק יכול לחזור ולחלק דיבידנד באופן שוטף כבר מהרבעון הקרוב. להבנתנו, הבנק יחזור לחלק 40% מהרווח השוטף, וצפוי לייצר תשואת דיבידנד שוטפת של כ-3%, כבר השנה.

בשורה התחתונה: מזרחי ממשיך להפתיע לטובה, עם עלייה נאה ברווחיות השוטפת. להערכתנו, גם בסביבת אינפלציה אפסית הבנק מצליח לייצר תשואה של כ-11%, כאשר בהנחת אינפלציה מתונה של כ-1% לשנה, הבנק מייצר רווחיות מייצגת של כ-12%. אנחנו מעדכנים במעט את התחזיות שלנו לשנים הבאות, וכתוצאה מעלים את מחיר היעד שלנו למניית מזרחי לכ-90 ₪ (לעומת 84 ₪) ושומרים על המלצת קנייה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il