מנפיק חשבוניות פיקטיביות בתחום החקלאות בדרום הורשע בעבירות מע"מ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהמנפיק חשבוניות פיקטיביות בתחום החקלאות בדרום הורשע בעבירות מע"מ


רשות המיסים
ערך המס, שנגרע מקופת המדינה ועמד על 102,797 ₪, הושב במלואו
אבו שולדום באקר, תושב חורה, הורשע לאחרונה על ידי בית משפט השלום בבאר שבע בגין הנפקת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של 720 אלף ₪. התיק נוהל על ידי עו"ד עינב לוי מהמחלקה המשפטית מכס ומע"מ באר שבע.

על פי כתב האישום, הנפיק הנאשם במשך חודשיים, בין אוגוסט לספטמבר 2012, 3 חשבוניות מס על שם חברת "אילנות הבירה חברה לגינון פיתוח ובנייה בע"מ", בעוד הוא אינו בעליה או מנהל בה, וזאת מבלי שעשה או התחייב לעשות את העסקאות שבגינן הונפקו החשבוניות. הנאשם מסר את החשבוניות לחברת "א.א ובניו" והביא לכך שהיא תתחמק מתשלום מס שהיא חייבת בו.

סכום החשבוניות שהוציא הנאשם עמד על סך 722,466 ₪, וסכום המע"מ שנגרע מקופת המדינה עמד על סך 102,797 ₪. במעשיו גזל הנאשם סכומי כסף מהקופה הציבורית, ופגע בערך השוויון ובנשיאת נטל החבות במס.

במסגרת הסדר טיעון הודה אבו שולדום בעבירות המיוחסות לו ונטל אחריות על מעשיו. כמו כן, הסיר את המחדל ושילם את קרן המס במלואה. בעת מתן הכרעת הדין אמרה כבוד השופטת שרה חביב מבית משפט השלום בבאר שבע כי "מדובר בעבירות אשר פוגעות פגיעה חמורה בערך השוויון. הקופה הציבורית נפגעת והדבר גורר גם פגיעה בכיסו של כל אזרח ואזרח". בהמשך גזרה עליו בין היתר חמישה חודשי מאסר אשר יבוצעו בדרך של עבודות שירות, וקנס בסך 7,000 ₪.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il