הסכם קיבוצי חדש ל-1,200 עובדי מפעל טבע כפר סבא - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

הסכם קיבוצי חדש ל-1,200 עובדי מפעל טבע כפר סבא


הסתדרות
כחלק מההסכם נקבע כי כלל עובדי המפעל, בו מיוצרת בין היתר תרופת ה"קופקסון", יקבלו תוספת שכר בגובה 2.2% עד לסוף 2019, בונוס שנתי ושיפור בתוספת הכוננות *** תקציבי פעילויות הרווחה לעובדים לא ייפגעו
ההסתדרות, הנהלת מפעל טבע בכפר סבא ונציגי ועד עובדי המפעל, חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי חדש המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-1,200 עובדיו, עד לסוף 2019.

במפעל טבע בכפר סבא מיוצרות מספר תרופות, המוכרת שבהן היא ה"קופקסון". המשא ומתן לחתימת ההסכם נערך בין הצדדים תוך שיתוף פעולה והתחשבות במצבה של טבע, מתוך מטרה לדאוג לרווחת העובדים תוך חיזוק המפעל. נזכיר כי רק לפני כשבוע חתמה ההסתדרות על הסכם קיבוצי המבטיח את זכויותיהם של עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה על רקע מכירתו לבעלים חדשים.

החתימה על ההסכם נערכה במעמד מובילי המו"מ: יו"ר ההסתדרות במרחב השרון יוחנן נתנזון, יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, מ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, יו"ר ההסתדרות בסניף כפר סבא-הוד השרון שאול דור, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב עו"ד שחר יחזקאל וחברי ועד טבע כפר סבא בראשות אלירן קוזליק. המו"מ לווה משפטית מצד ההסתדרות על ידי עו"ד ורד ויץ מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי ועו"ד יעל שילוני ממשרד שילוני ושות' שייצגה את הוועד.

בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי יוארך עד לסוף 2019 תוקף ההסכם הקיבוצי הקודם שהונהג במפעל, לרבות כל זכויות העובדים ותנאי שכרם והעסקתם. לצד זאת, נקבע כי החל ממשכורת מרץ שתשולם בתחילת אפריל - ועד לסוף השנה - ייהנו כלל העובדים מתוספת שכר חודשית אחידה בגובה 2.2%. בנוסף לכך הוסכם כי במשכורת מרץ הקרוב יקבלו העובדים בונוס בגין שנת 2018.

עוד הוסדר בין היתר במסגרת ההסכם נושא תשלום תוספת הכוננות וקריאות מיוחדות, והובטח כי תקציב הרווחה המוקדש לפעילויות עובדים לא ייפגע ויישאר כפי שהיה עד חתימת ההסכם.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר: "אני מברך את עובדי טבע, את חברי הוועד ואת כל המעורבים במו"מ מהאיגוד המקצועי ומהמרחב, על חתימת הסכם אשר יבטיח שמירה על זכויות העובדים בד בבד עם המשך החיזוק והשיקום של טבע".

יו"ר ההסתדרות במרחב השרון, יוחנן נתנזון: "אני מברך על חתימת ההסכם וגאה היום יותר מתמיד בעובדי טבע, על הנחישות, ההקרבה והדוגמא האישית שקיבלו על עצמם כדי להבטיח את המשך פעילות המפעל לטובת כל הצדדים".

יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה: "במהלך המו"מ הבנו עד כמה נדרשת התחשבות ההסתדרות במצבה של טבע על מנת לחזקה ולשמור על עובדיה. כולי תקווה שבעתיד נשוב לשולחן הדיונים לטובת המשך שיפור תנאי ההעסקה בחברה".

מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו: "ההסכם דואג לשקט כלכלי ותעסוקתי לעובדי טבע בכפר סבא לתקופה הקרובה, תוך הקפדה על שמירת זכויותיהם. הפגנת האחריות של כל השותפים למו"מ אפשרו להשלים אותו ולהגיע לעמק השווה מתוך מטרתה אחת והיא המשך הצלחת המפעל ושמירה עליו".

יו"ר ההסתדרות בסניף כפר סבא-הוד השרון, שאול דור: "אני מברך על חתימת ההסכם, בזכותו הצלחנו למנוע פיטורים של עשרות ושמרנו על המשך ההעסקה של העובדים. אנו יוצאים כעת לדרך חדשה עם הפנים לעתיד".

יו"ר הוועד, אלירן קוזליק: "אני שמח שהגענו להבנות ולסיום הסכסוך ללא צורך בצעדים ארגוניים. שוב הוכחנו שתוך הידברות אפשר להתגבר על הפערים. אני קורא כעת לכולם, מנהלים ועובדים, לאחד כוחות ולפעול ביחד על מנת לעמוד ביעדים שמוצבים בפנינו על מנת שביחד נצעיד את אתר כפר-סבא לעתיד טוב יותר".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il