תגובת ח"כ אורלי לוי-אבקסיס לדו"ח העוני והפערים החברתיים של המוסד לביטוח לאומי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

תגובת ח"כ אורלי לוי-אבקסיס לדו"ח העוני והפערים החברתיים של המוסד לביטוח לאומי


אורלי לוי אבקסיס
״אני מברכת את ממשלת ישראל על ההישג הבלתי מעורר - ישראל ממשיכה להיות מוצבת בראש סולם העוני במדרג מדינות ה oecd!"

"הפערים בחברה הישראלית ושיעור העוני בישראל נותרו גבוהים גם בשנת 2016 אבל זה לא משהו שצריך להפתיע אף אחד. כבר למעלה מעשור שכמעט כל משפחה חמישית וכשליש ילדים בארץ נמצאים מתחת לקו העוני. 842,300 ילדים שחיים בעוני זה מספר ששום חברה מתוקנת לא יכולה לחיות איתו בשלום. הממשלה הייתה יכולה להביא לצמצום ממדי העוני בישראל אם הייתה פועלת ליישם את המלצות הוועדה למאבק בעוני שהתקבלו כבר בשנת 2014, אך לצערי הפער בין המלצות הוועדה לבין פעולות הממשלה הנוכחית בתחום המאבק בעוני נותר גם כיום משמעותי.


הדוח מראה שקריאת הממשלה לאנשים מתחת לקו העוני ״צאו לעבוד״ אינה מחוברת למציאות. תחולת העוני בקרב האוכלוסיה העובדת (עצמאים ושכירים) הוסיפה לעלות גם ב2016, גם חלקן של המשפחות העובדות בכלל האוכלוסיה הענייה גדל, מה שמוכיח שעבודה לבדה אינה מחלצת מעוני והתערבות ממשלתית נכונה היא קריטית לנושא זה. גם במדדים בהם ניתן לראות ירידה בשברי אחוזים הירידה קטנה מידי וכמעט שאינה מורגשת. הממשלה חייבת להצהיר על המאבק בעוני כיעד ולמקמו בראש סדר העדיפויות, אבל הפעם לא להסתפק בהקמת וועדות אלא לעבור לפעולות ממשיות״.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il