רוסאריו על דוחות בזק - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

רוסאריו על דוחות בזק


רוסריו
אם להשקיע בענף אז בזק צריכה להיות השקעת העוגן

ערן יעקובי, מנכ"ל רוסאריו ייעוץ ומחקר:

ארבע מסקנות עיקריות מהדו"חות וממה שצפוי בהמשך השנה בדו"חות בזק ודו"חות חברות הסלולר:

1. מחירי הסלולר יישארו נמוכים בשנתיים הקרובות ולא נראה עלייה ב- ARPU.
2. התחרות בטלוויזיה תגבה קורבנות, אולם לבזק יש מקורות לפיצוי בדמות השוק הקווי והשוק הסיטונאי שמיטיב איתה.
3. אין חשש לתוצאות השנתיות של בזק וזה הרבה בתקופה הנוכחית ואנו חושבים שבשנה הבאה יהיה דומה.
4. ביטול ההפרדה המבנית יגיע מוקדם ממה שרובינו מצפים.

ניתוח התוצאות והמסמך הקודם שלנו לגבי הצפוי בענף מצורפים.
שוק התקשורת הופך משנה לשנה להיות קשה יותר עבור כל המפעילים. הדבר נובע מרגולציה עקומה, פופוליזם בקבלת החלטות ועכשיו גם נספר כי אין באמת משרד תקשורת. למיטב הבנתנו מרבית הנהלת המשרד אינה קיימת בשל הדחות/פרישות וכו'. לדוגמא: כרגע חסרים לבד מהסמנכ"לית למנהל ומשאבי אנוש שפרשה השבוע, בעלי התפקידים הבאים: סמנכ"ל בכיר לכלכלה ותקציבים, יועצת משפטית, סמנכ"ל בכיר דואר, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה, מדען ראשי, ראש אגף חירום, ראש אגף תכנון מדיניות, כלומר: כ- 80% מצמרת משרד התקשורת מאוישת על ידי ממלאי מקום זמניים, לפרקי זמן ארוכים, וכרגע לא ברורים לנו היכולות הניהוליות/מקצועיות. בעצם נשארנו בגדול עם שלמה פילבר ששמו עולה בהקשר של תפקידים אחרים שמייעד לו רוה"מ. רוצים לומר: משרד די משותק שלא מקבל אהחלטות מקצועיות. מצד שני, בנוגע להחלטות לגבי הוט ושוק סיטונאי וכמובן ריבוי השחקנים בעולם הטלוויזיה ומעבר קווים סיטונאיים מבזק החוצה, לא משאירים הרבה ברירה, כנראה גם למשרד האוצר ומבקר המדינה ולכן אנו מעריכים כי הכרזה על ביטול ההפרדות המבניות תגיע מוקדם ממה שרובינו מעריכים. בתוך השוק הקשה הזה, בזק מהווה משענת הרבה יותר בטוחה לעתיד הנראה לעין. אנו מצרפים בעמוד הבא עוד מספר מחקרים/מקרים מהעולם להמחשה. כשלכולם מאד קשה, בעל המשאבים הגדול יותר, בד"כ נוגס עוד... ולכן בד"כ מאשרים קונסולידציה. בארץ אין חשש שמישהו יאשר מיזוגים בשנתיים הקרובות, לכן החזק עוד יתחזק.

לגבי המומנטום כבר רמזנו: ענף שלא נוח להשקיע בו בתקופה הקרובה. אם להשקיע בענף עדיף להיות מגודרים לפי שיקול דעת ואם להיות בענף, בזק צריכה להיות השקעת העוגן/בסיס/בנצ'מארק, איך שתרצו לקרוא לזה.

לגבי השווי: DCF לא רלוונטי כרגע מבחינתנו. מכפיל EBITDA נוכחי (אחרי שהוספנו לחוב דיבידנד שעוד לא חולק בסך 578 מלש"ח) עומד על 6.6 לשנת 2017. לטעמנו זה גם המכפיל לשנה הבאה ועדיין לא שיקללנו ביטול הפרדה מבנית, נכס מס של yes ומכירת נדל"ן גדולה שעל הפרק – כלומר שווי השוק בתוך ה- EV צפוי לגדול משמעותית. עם מכפיל של 7.25 שהינו נמוך מהמקובל לחברות כאלה, בעיקר כאשר הן לא צריכות להקים זרוע טלוויזיה ובעיקר כאשר תשואת הדיבידנד עומדת על כ- 8.5%. שווי המניה (אקס דיב'), שווי המניה צריך לעמוד על 7 שקלים לפחות. נעשה תרגיל גם דרך תשואת הדיבינד : הממוצע העולמי בחברות דומות נע בין 4% ל- 5%. כלומר, על מנת שבזק תספק תשואה של 6.5% (החמרנו בגלל מצב שוק התקשורת המקומי) עם חלוקה של 1.4 מיליארד ש"ח בשנה, שווי המניה יעמוד על 7.2 ש"ח. בשלב הזה נוח לנו לקבוע שווי הוגן שמרני של 7 שקלים למניית בזק. אין לנו ספק, שככל שיהיה קשה יותר בענף, יהיה קל יותר להיצמד לבזק כמשענת ולהסתמך על יכולת חלוקת הדיבידנדים שלה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il