המוצר הרפואי הראשון של קבוצת מרחביה - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

המוצר הרפואי הראשון של קבוצת מרחביה


מרחביה אחזקות
פוטנציאל החיסכון השנתי בשימוש בבדיקה החדשנית כולל הפחתה של ביופסיות וחיסכון של מעל 3 מיליארד דולר למערכת הבריאות האמריקאית

פריצת דרך בניסוי לאבחון סרטן הערמונית: בדיקת ה-IsoPSA הצליחה להפחית בכמעט 50%
ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות ושיפרה משמעותית זיהוי סרטן עם פוטנציאל לאגרסיביות

הבדיקה של CDx מקבוצת מרחביה הוכיחה יעילות וסגוליות עדיפות על פני הבדיקה הסטנדרטית במחקר קליני ב-5 מרכזים רפואיים וב-261 מטופלים

פוטנציאל החיסכון השנתי בשימוש בבדיקה החדשנית כולל הפחתה של ביופסיות וחיסכון של מעל 3 מיליארד דולר למערכת הבריאות האמריקאית

חברת מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח) הבורסאית מדווחת על התוצאות הסופיות מהניסוי הקליני של חברת CDx, בה מחזיקה מרחביה בשותפות עם ענקית הרפואה האמריקאית קליבלנד קליניק (Cleveland Clinic), מהן עולה כי הבדיקה החדשנית של CDx לאבחון מוקדם של סרטן הערמונית, IsoPSA, הצליחה להפחית בכמעט 50% ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות. הבדיקה הוכיחה יעילות וסגוליות עדיפות על פני הבדיקה הסטנדרטית בשוק והבחנה בין חולי סרטן הערמונית למי שאינם חולים, כמו גם בין חולים בעלי סרטן אגרסיבי לבין חולים עם סרטן שאינו אגרסיבי.
בניסוי שכלל 261 גברים בחמישה מרכזים רפואיים בארה"ב עמדה בדיקת ה- IsoPSAשל CDx לאבחון מוקדם של סרטן הערמונית, בשני יעדי הניסוי: הצליחה להפחית ב-48% (מ-122 ל-63) ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות בעת אבחון חולי סרטן בכל דרגות המחלה; והצליחה להפחית ב-45% (מ-173 ל-95) ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות בעת אבחון רמת האגרסיביות המחלה בחולי סרטן ערמונית שאינו אגרסיבי.
תוצאות הניסוי אותו הוביל ד"ר אריק קליין, יו"ר מכון גליקמן לאורולוגיה וכליות במרכז הרפואי קליבלנד קליניק, פורסמו במגזין היוקרתי European Urology. הבדיקה החדשנית של CDx מאפשרת לראשונה לאתר ולהעריך שינויים במבנה החלבון ולהבחין בדרגת חומרת הסרטן של המטופלים, כך שניתן יהיה להקדים טיפול ולהגדיל משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.
השכיחות של סרטן הערמונית בכלל הניסוי הסתכמה ב-53.3% (139 מתוך 261) והשכיחות של סרטן ערמונית בדרגה גבוהה היתה 33.7% (88 מתוך 261). בהבחנה שבין חולי סרטן ללא חולי סרטן השיגה הבדיקה מתאם גבוה (הפרמטר הסטטסיטי שמאפיין את הביצוע הקליני הכולל של הבדיקה) של 0.79 בהשוואה ל-0.61 בבדיקה הסטנדרטית. בהבחנה בין חולי דרגה גבוהה לבין חולי דרגה נמוכה הושג מתאם 0.81 בבדיקת ה- IsoPSAלעומת 0.69 בבדיקה הסטנדרטית. הניסוי הוכיח כי בדיקת ה- IsoPSAמזהה טוב יותר חולים בעלי סרטן פוטנציאל לסרטן אגרסיבי הזקוקים לטיפול.
כל המשתתפים במחקר הנם מטופלים אשר ע"פ בדיקות ה-PSA הקיימות נאלצו לעבור בדיקת ביופסיה פולשנית, בשל רמת PSA גבוהה. המחקר השווה בין בדיקות דם הפשוטות שנותחו בעזרת בדיקת ה- IsoPSAשל CDx לבין ממצאי בדיקות הביופסיה.
קליבלנד קליניק קבעה כי בדיקת ה-IsoPSA מזהה בהצלחה שינויים מולקולריים באנטיגן ספציפי של בלוטת הערמונית (PSA) ברמת דיוק גבוהה מהבדיקות הקיימות כיום בשוק. בקליבלנד קליניק מעריכים כי החלפת בדיקת סרטן הערמונית, המבוססת כיום על מדידת ריכוז כמות החלבון בדם, בשיטה החדשה העוקבת אחר השינויים במבנה החלבון תאפשר לאבחן סרטן בשלב מוקדם ולהימנע מביצוע ביופסיות מיותרות.
סרטן הערמונית הינו גורם התמותה הסרטני הגבוה בארצות הברית בקרב גברים לאחר סרטן הריאות ואוכלוסייה של כ-90 מיליון איש בארה"ב בלבד נמצאת בסיכון ללקות במחלה. על פי המכון הלאומי לסרטן בארה"ב, הבדיקות הנהוגות כיום סובלות מיעילות מוגבלת ביותר שבאה לידי ביטוי בכך שרק בכ-25% מהמקרים בהם הבדיקות חיובית אכן מתגלה מקרה סרטן. עד 75% מהמקרים בהם הבדיקות מעידות לכאורה על קיום סרטן מתגלות כטעות באבחון ומאלצות את מערכת הבריאות האמריקאית בביצוע ביופסיות שלא לצורך. למיטב ידיעת החברה, מתבצעות כיום כ-20 מיליון בדיקות לאבחון סרטן הערמונית בארה"ב בשנה ופוטנציאל החיסכון השנתי בשימוש בבדיקה החדשנית כולל הפחתה של ביופסיות שאינן מחויבות המציאות וחיסכון של מעל 3 מיליארד דולר למערכת הבריאות האמריקאית.

אודות קליבלנד קליניק:
קליבלנד קליניק הינו מרכז רפואי אקדמי רב תחומי ללא מטרות רווח המשלב רפואה, מחקר וחינוך. קליבלנד קליניק ממוקם בקליבלנד אוהיו ונוסד ב- 1921 על יד 4 רופאים בכירים עם חזון לספק מרפא לחולים על בסיס עקרונות של שיתוף, חמלה וחדשנות. קליבלנד קליניק יזמה פריצות דרך רפואיות רבות, ובכלל זה ניתוח מעקפים והשתלת הפנים הראשונה בארה"ב. קליבלנד קליניק מוזכרת באופן תדיר בדיווחי חדשות בארה"ב ובעולם כאחד מבתי החולים המובילים בארה"ב במסגרת הסקר השנתי של "בתי החולים הטובים באמריקה". המרכז הרפואי מעסיק 49 אלף עובדים, מתוכם למעלה מ- 3,000 רופאים וחוקרים במשרה מלאה, לצד 11,000 אחיות, 120 רופאים מומחים ועוזריהם. המרכז הרפואי מקבל מטופלים מכל רחבי ארה"ב ומ-130 מדינות נוספות.

אודות CDx:
חברת CDx הינה חברה אמריקאית שנוסדה על בסיס מחקר בן למעלה מעשור שבוצע בחברת AnalizaDx. חברת AnalizaDxהעניקה את הזכויות לשימוש בטכנולוגיית ה- Solvent Interaction Analysis – SIAשלה ל-Cleveland Diagnosticsכחלק משיתוף פעולה המרכז הרפואי מהגדולים בארה"ב לקידום המוצר הראשון של החברה לאבחון סרטן הערמונית. חברת CDx מפתחת וממסחרת בדיקות אבחון סרטן. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת לאתר נוכחות חלבונים או אנטיגן בדגימה ELISA)) ומשפרת משמעותית את יעילותם של ביו-מרקרים. באמצעות טכנולוגיית מדידת פרמטר חדש, היחס (K), מזהה חברת CDx שינויים ספציפיים במבנה התלת ממדי של הביו-מרקר החלבוני ומשיגה יעילות גבוהה בהרבה מכל אבחנה קיימת המתבססת על ריכוז החלבון בדם.

אודות מרחביה אחזקות והשקעות:
מרחביה מבצעת השקעות בתחום הביומד , בעיקר בשילוב CLEVELAND CLINIC . החברה בצעה במהלך השנתיים האחרונות , למן תחילת פעילותה בתחום שתי השקעות בתחום הביומד בחברת CDx, ובחברות Juventas הפועלות בתחומי הדיאגנוסטיקה הסרטנית והריפוי הגנטי , ולאחרונה דווחה על התקשרותה בהסכם הבנות לא מחייב (MOU) וביצוע בדיקת נאותות בחברת קארדיאקסנס בתחום המכשור הלביש לסריקת הפרעות בקצב הלב.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il