תגובות לכוונת האוצר להחזיר את מס הרכוש על קרקעות פרטיות הזמינות לבניה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

תגובות לכוונת האוצר להחזיר את מס הרכוש על קרקעות פרטיות הזמינות לבניה

"מס רכוש היה צריך ליישם לעשות עוד קודם. אם יש לחברה קרקעות זמינות, ורק בגלל גחמה של הבעלים הוא יושב עליהן ולא מממש ולא בונה, אז שישלם"
עו"ד מירי דונין, בעלת משרד עורכי הדין מרים דונין שוב

לדברי עו"ד מירי דונין, בעלת משרד עורכי הדין מרים דונין שוב, המתמחה בנדל"ן, "מס רכוש היה צריך ליישם לעשות עוד קודם. אם יש לחברה קרקעות זמינות, ורק בגלל גחמה של הבעלים הוא יושב עליהן ולא מממש ולא בונה, אז שישלם, וזה נראה לי מס צודק. הבעיה היא שהרוב המוחלט של החברות היזמיות למיטב ידיעתי שיש להן קרקע שזמינה לבניה, הן לא מתמהמהות. הן או בונות על הקרקע, או מוכרות אותה. הטיפול בנושא מיסוי הנדל"ן צריך להיות כולל, עם ראייה של הגדלת היצע הדירות. בעבר שחייבו מס רכוש, חייבו על קרקעות שלא היו זמינות לבניה, ואני מקווה שלא ירחיבו את זה כרגע. צריך גם לטפל בנושא מס הרכישה שהוא מס לא צודק בכלל. אדם שרוצה לקנות דירה לגור בה, או מחליף דירה, אין שום היגיון שישלם מס רכישה, בכסף ששילם עליו כבר מס. האם צריך לשלם מס רכישה כשקונים מניות? אז למה בדירה וקרקע כן?"

שגיא לנצ'נר, מנכ"ל ובעלים של חברת ינוב "נאה דורש, נאה מקדם"

שגיא לנצ'נר, מנכ"ל ובעלים של חברת ינוב: "הניסיון של כחלון שוב לפגוע ביזמים ובקבלנים באמצעות מיסוי על קרקע עם תכניות בנייה מוכיחה את חוסר ההבנה בשוק הנדל"ן. במרבית המקרים, יזמים לא מחזיקים בקרקע פנויה לבנייה ולא מנצלים אותה סתם כי לא מתחשק להם. מי שבאמת מבין זאת, ידע כי מדובר בהתנהלות שמובילה להגדלה בהוצאות החברה בשל עלויות מימון הקרקע. אם כחלון יבדוק את הנושא לעומק הוא יגלה כי כמעט תמיד הגורם שתוקע את אותה התקדמות הן ועדות התכנון. אולי כדאי שכחלון ישית על ועדות התכנון פיצוי כספי בגובה המס, כך יווכח כי יזמים שמנסים לקדם תכניות לא מצליחים לעמוד בזמנים שהוגדרו בגלל התמהמות הוועדות. מינהל התכנון הוא תחת האחריות של כחלון, והוא יכול לפעול לקידום תכנית כזו כי נאה דורש, נאה מקדם".

עו"ד שמואל שוב, שותף מנהל במשרד שוב ושות'

לדברי עו"ד שמואל שוב, שותף מנהל במשרד שוב ושות' המתמחה במקרקעין, "מרבית הקבלנים אינם מחזיקים סתם בקרקע ריקה עם תכנית והיתר בניה, ואינם מעכבים במכוון את הבניה רק כדי שהמחירים יעלו. ההיפך הוא הנכון, הקבלנים משקיעים המון מאמצים כדי לקדם את הקרקעות, ולצאת לבניה בהקדם האפשרי. זה נכון בעיקר במצב השוק היום, שבו הביקושים גבוהים, והמדינה עצמה אינה משווקת קרקעות לפרויקטים עבור הציבור. יש להבין שתכנית מאושרת וגם היתר לא אומרים שאפשר לצאת לבניה מיידית. יש את נושא הפיתוח שהעירייה צריכה לבצע, יש חסמים בירוקרטיים נוספים, ,תכניות עיצוב והיתרי בניה שלקבלם נדרש עמל רב כמו כן יש לציין כי קיים כיום קושי של הקבלנים לקבל מימון מהבנקים לצורך הקמת אותם הפרויקטים. חלק מהבנקים הגדולים ניצלו כבר את האשראי לענף הנדל"ן, וזו אחת הסיבות העיקריות לעיכובים בפרויקטים היום. התוצאה של המהלך תהיה גלגול המס על רוכשי הדירות והמשך עלייה במחירי הדירות".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il