לחקור חשד להסתרת רווחים קרטליים בחברות כרטיסי האשראי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהלחקור חשד להסתרת רווחים קרטליים בחברות כרטיסי האשראי


"צדק פיננסי" לראש חטיבת התחרותיות ברשות ההגבלים העסקיים
מבדיקה שערכו בצדק פיננסי עולה כי החברות מעבירות תשלומים גדולים במיוחד לבנקים שהם הבעלים של חברות כרטיסי האשראי, שלא במסגרת דיבדנדים, דבר המעלה חשד להסתרת רווחים

קבוצת "צדק פיננסי" פונה היום לראש חטיבת התחרותיות ברשות ההגבלים העסקיים, ד"ר דנה הלר, בבקשה לחקור חשד להסתרת רווחים קרטליים בחברות כרטיסי האשראי. מבדיקה שערכו ב"צדק פיננסי" התגלה כי חברות כרטיסי האשראי מעבירות סכומים גדולים במיוחד כתשלומים לבנקים, אשר בבעלותם נמצאות החברות הללו. בין הדברים נכתב כי: " שלוש חברות האשראי שילמו באופן מצרפי לבנקים בשנת 2014 סכום עצום של 642 מיליוני שקלים. מדובר בכ-29% מההוצאות של מגזרי ההנפקה בשלושת החברות ... מה שמביא את התשואה על ההון עד ל-31% במקרה אחד". במקרים מסויימים תשלומים אלה מכפילים את הרווח לפני מס.

עוד ערכו בקבוצה השוואה בין ההוצאות לפרסום ושיווק של החברות בישראל לבין ההוצאות לפירסום ושיווק של החברות המקבילות בארה"ב, והתברר כי ביחס לגודל האוכלוסיה, ההוצאות של החברות הישראליות גדולות פי שלושה בתחום זה וגם שם עולה חשש להסתרת רווחי העתק של החברות.

ד"ר הראל פרימק ואופיר ברנהולץ, החתומים על המכתב מוסיפים בסיכום הפנייה כי "...עולה חשד משמעותי, כי חברות כרטיסי האשראי מסתירות רווחים בצורה של הוצאות מנופחות עבור תגמולים לבנקים, וייתכן שגם בצורת הוצאות לפירסום ולשיווק. אם נוסיף ולו גם חלק מהוצאות חשודות אלו לרווחי חברות כרטיסי האשראי, נגיע לתשואה על ההון שהיא בלתי סבירה בעליל לחברות מסחריות הפועלות בשוק תחרותי, והמאפיינת קרטלים או קבוצות ריכוז.
באין פירוט מעבר לכתוב בדו"חות הכספיים, ובהיותנו אזרחים מן השורה, אין באפשרותנו להשיג מידע בפירוט מעבר למה שהבאנו לידיעתך לעיל. עם זאת, אנו מאמינים, שדי בעובדות שהבאנו במכתב זה על מנת לבקשך לפתוח לאלתר בחקירה כנגד שלוש חברות כרטיסי האשראי בישראל – ישראכרט, לאומי קארד וכאל – בחשד, כאמור, לעבירות על חוק ההגבלים העסקיים".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il