יבמ חיפה תוביל פרוייקט אירופי לפיתוח תשתית חדשנית לשירותים מבוססי אינטרנט - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

יבמ חיפה תוביל פרוייקט אירופי לפיתוח תשתית חדשנית לשירותים מבוססי אינטרנט


בתמונה : ד"ר פאביאנה פורניה חוקרת במעבדת המחקר של יבמ בחיפה ומובילת הפרוייקט
מטרת הפרויקט להפחית ב-40% את עלויות ההקמה ותפעול של שירותים מבוססי אינטרנט; חוקרי יבמ, בראשות ד"ר פאביאנה פורניה, משתפים פעולה עם אוניברסיטאות באיטליה, בריטניה, הולנד, ואסטוניה ועם חברות עסקיות בספרד ובבלגיה
מעבדת המחקר של יבמ בחיפה תוביל פרוייקט משותף של גופי תעשייה ואקדמיה מהקהילה האירופית, לפיתוח טכנולוגיות חדשניות שיאפשרו לעסקים לממש בקלות רבה יותר את האפשרויות הגלומות בשירותים מבוססי אינטרנט ( (e-services .

במסגרת הפרוייקט הכלל-אירופי הזה משתפים חוקרי יבמ פעולה עם אוניברסיטאות באיטליה, בריטניה, הולנד, ואסטוניה ועם חברות עסקיות בספרד ובבלגיה.

מאמץ המחקר מתמקד בפיתוח מודל חדש בתחום מדעי המחשב, שיאפשר לארגונים להאיץ משמעותית את התהליך הארוך בדרך כלל של תכנון ותיאום התפעול של שירותים הניתנים באינטרנט, תוך העלאת רמות האוטומציה והיעילות של תמהיל שירותים חדשים.

המחקר יאפשר גם לעסקים קטנים ובינוניים ליצור שירותים כאלה או להצטרף אליהם – ללא השקעה מאסיבית בטכנולוגיות מידע. במסגרת המיזם תפותח תוכנה בקוד מקור פתוח וכך יוכלו ארגונים רבים סביב העולם לנצל את הטכנולוגיה החדשה הזאת.

הפרויקט הנקרא ACSI- Artifact-Centric Service Interoperation, מתמודד עם אחת הבעיות המעיקות כיום ברוב הארגונים והיא לפשט את העלויות היקרות הכרוכות בשיתוף/ערבוב מספר רב ומבוזר של שירותים מבוססי אינטרנט לתהליך דינאמי יחיד ושלם. הפרויקט שואף לצמצם את עלות יצירת שירותים יחודיים לתעשיה מסויימת ב-40% לעומת שיטות הקיימות כיום בשוק.

ד"ר פאביאנה פורניה חוקרת במעבדת המחקר של יבמ בחיפה ומובילת הפרוייקט, מסרה כי "עד היום, רוב ארגונים השקיעו משאבים רבים, רובם בהתאמה ועבודה ידנית, על מנת לאפשר לשירותים מבוססי אינטרנט שלהם לשתף מידע ולעבוד ביחד. ACSI מציג שילוב חדש של עקרונות מתחום מדעי המחשב, המיועדים לאפשר לעסקים להקטין את העיסוק השוטף בתפעול השירותים עצמם, על מנת ליהנות מרמה חדשה של יעילות באספקת תמהיל מגוון של שירותים באמצעות הרשת".

הפרוייקט מתמודד עם האתגר היקר והמורכב, של שילוב האספקה של שירותים אלקטרוניים מנוהלים ממקורות שונים – על גבי סביבה אחת, במתכונת דינאמית ויעילה. החוקרים מתכננים להציג מסגרת חדשה לאספקת תמהיל שירותים המותאמים לתחומי תעשייה רבים ומגוונים – תוך חיסכון של 40% בזמן ההקמה ובעליות התפעול, בהשוואה לאספקת השירותים האלה בכלים הזמינים כיום.

למשל, חברות שמתאמות אירועים גדולים כגון ועידות, כנסים, תערוכות, נשענות על מגוון רחב של שירותים מבוססי אינטרנט לניהול השיבוץ, הסעדה, לינה, הובלה, תשלומים ועוד. חלק משירותים אלה מופעלים על ידי מארגן האירוע עצמו וחלקם על ידי צד שלישי.

תפעול שירותים אלה בשיתוף פעולה הינה לרוב מסורבלת ודורשת התאמות ייחודיות – הן ידניות והן אוטומטיות – במהלך הכנת ותפעול האירוע. עם הטכנולוגיות הקיימות כיום, התאום בין מספר רב של שירותים מושג בדרך כלל על ידי פיתוח של שירותים ad-hoc וקנייני הדורשים מיומנות רבה לתכנן ולתחזק. לעיתים קרובות מאוד, מערכות אלה הן "תפורות" ולא גמישות מספיק ל scale-up כאשר מספר הלקוחות או השירותים גדל בצורה ניכרת.

הפיתוח המשותף יתבסס על תפיסה חדשה של "רכזת עבודה משותפת", interoperation hub, שהוצגה לראשונה על ידי מעבדות המחקר של יבמ בשנת 2009. רכזות עבודה משותפת מספקות סביבה אינטואיטיבית וגמישה ליצירת תמהילים שונים של שירותים אלקטרוניים.

עקרון שני למסגרת הפיתוח מספקת תפיסת ה"אובייקטים הדינאמיים" או "הישויות העסקיות" (business artifacts or business entities). האובייקטים או הישויות האלה מייצגים תהליכים עסקיים המבוססים על שילוב כולל של נתונים ואופן השינוי שלהם לאורך מחזור חיי האובייקט.

אובייקטים דינאמיים משמשים כבר בעשרות פרוייקטים אותם מנהלת יבמ בשירות לקוחותיה בתחום השינוי העסקי, ומסייעים להפקת תובנות חדשות, ייעול העבודה וחיסכון בהוצאות.
רכזות עבודה משולבות יוצעו במתכונת של תוכנה כשירות – SaaS – באחסון בסביבת ענן מחשוב. הן יאפשרו לעסקים להתבסס על מודל תשלום על פי השימוש בפועל בשירותים דוגמת אחסון נתונים, ביצוע משימות ושילוב שירותים.

בתמונה : ד"ר פאביאנה פורניה חוקרת במעבדת המחקר של יבמ בחיפה ומובילת הפרוייקט.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il