TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

גידול של כמעט פי 3 בגניבת רכבים חדשים מודל 2023

מערכת טלנירי | 28/9, 20:19
פוינטר מסכמת את רבעון 3 בגניבות רכב בישראל

אינטל וטאואר מודיעות על הסכם חדש להרחבת כושר ייצור

מערכת טלנירי | 5/9, 21:04
טאואר תרחיב את כושר הייצור שלה בטכנולוגיית 300 מ"מ באמצעות רכישת מכונות שיותקנו במפעל אינטל בניו מקסיקו, כמענה לביקושים גדלים של לקוחות החברה

ועדת הערר בהחלטה תקדימית: הכירה בממ"ד בקומת מרתף כחלק חיוני והכרחי לתפקוד תקין של בית מגורים


עורכת דין ענת בירן . צילום רז רוגובסקי
ועדת הערר ביטלה החלטת הוועדה המקומית לדחות בקשה להיתר בנייה, וקבעה כי הקמת ממ"ד בקומת המרתף של בית צמוד קרקע חיונית לתפקוד הבית, והוספתו מעבר לקווי הבניין אינה דורשת בקשת הקלה או פרסום להתנגדויות
ועדת ערר לתכנון ובנייה מחוז מרכז, החליטה נגד הוועדה המקומית תל אביב, וקבעה לראשונה בהחלטה תקדימית, כי ניתן להרחיב את קומת המרתף, לצורך תוספת ממ"ד בבית צמוד קרקע חדש, משום שהוא חיוני והכרחי לתפקוד תקין של בית מגורים. עוד נקבע שבניית המרתף בחריגה מקו וי הבניין בדומה להקלות שאושרו מעל פני הקרקע הינה תמונת ראי של הבית, ולכן הרחבת המרתף אינה דורשת פרסום הקלות ואינה פתוחה להתנגדויות.
מדובר בבקשה להיתר בנייה שהגיש בעל בית פרטי ברחוב ישראל אשכנזי 80 בשכונת שיכון דן בתל אביב, באמצעות עוה"ד ענת בירן, אורטל דוידיאן-גדעוני, ואלון קאופמן ממשרד ענת בירן – עורכי דין, להקמת שתי יחידות דיור בבית דו-משפחתי. התבקש להרוס את המבנה הקיים בן קומה אחת מעל קומת מרתף, ולהקים במקומו שתי יחידות דיור חדשות בקיר משותף. בתוכנית התבקשה הקלה מזערית בקווי בניין צדדיים – כ-40 ס"מ בכל צד - כדי להביא לתכנון טוב יותר של הבית. בנוסף, התבקש להרחיב מעט את קומת המרתף בהתאם לתכסית קומת הקרקע המותרת על פי התב"ע - כדי לבנות ממ"ד בבית החדש.
השכנים במגרשים הגובלים התנגדו לבקשה להיתר, ומשכך החליטה הוועדה המקומית, על פי המלצת בוחן הרישוי, לקבל את ההתנגדויות ולא לאשר את הבקשה. טענות הוועדה המקומית היו לחריגה מעבר לנדרש מקווי הבניין בתוכנית המוצעת, חריגה בשטח קומת המרתף, וכן חריגה בגובה הגדר המפרידה בין השטח הגובל של השכנים. באשר לבקשה להרחבת המרתף, הוועדה המקומית טענה כי יש לבקש זאת כהקלה, מה שפותח פתח נוסף להתנגדויות הציבור, ותשלום היטל השבחה.
העוררים טענו כי התב"ע החלה (תכנית ע', מרתפים) מאפשרת היתר להרחבת המרתף בבתים צמודי קרקע, מכוח התוכנית המוצעת ולא בדרך של הקלה, וזאת אם הוועדה המקומית השתכנעה כי הדבר דרוש לתפקוד הבית. ועדת הערר קיבלה את טענות העוררים, וקבעה כי הממ"ד אכן הכרחי וחיוני לתפקוד הבית, ואין צורך לבקש הקלה בגין זאת. ועדת הערר ציינה כי "שטחו המורחב של המרתף, שאינו אלא תמונת ראי של שטחה המורחב (בהקלה) של קומת הקרקע, דרוש לתפקוד הבית ולתכנונו האדריכלי ההרמוני", קבעה ועדת הערר, התוכנית המוצעת משפרת את המצב התכנוני מבחינת השכנים ומבחינת השטח הפתוח במגרש, ומשכך דינה להתקבל.
באשר להקלה מקו בניין בקומות שמעל הקרקע והקלות נוספות שהתבקשו , ועדת הערר קבעה כי יש הצדקה תכנונית לאשרן משום שלשיטתה "ההקלות שלובות אלה באלה והמוצר התכנוני הנובע מהן הוא מוצר ראוי ואיכותי ומשתלב עם סביבתו... מצאנו כי התכנון האדריכלי המוצע הוא אומנות מקצועית שיצקה תוכן תכנוני ראוי למגורים, והוא אף דר בכפיפה אחת עם הרגולציה. ההקלות שהתבקשו הן שגרתיות ויש הצדקה לאשרן".
לדברי עוה"ד ענת בירן, "מדובר בהחלטה חשובה של ועדת הערר שיש בה כדי להוות בסיס להחלטות במקרים רבים אחרים בתל אביב וגם ביתר אזורי הארץ. החלטתה בנוגע למידת חשיבותו של ממ"ד לתפקוד תקין של הבית, באה בניגוד לפסיקה קודמת שעליה התבססה הוועדה המקומית, לפיה ממ"ד אינו נחשב כחלק מהמרתף הדרוש לתפקוד הבית. ועדת הערר קיבלה את טענותינו במלואן, ואישרה הקלה מקווי בניין צדדים, וגם מתכסית המרתף – וזאת ללא הצורך לפרסם את התוכנית מחדש ולבקש הקלה. כן קבעה הוועדה כי לא הוכחה כל פגיעה לשכנים כתוצאה מההקלה, והיא דרושה לשם תכנון טוב יותר של הבית בשל ממדיו הצרים של המגרש".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il