TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילהטבע ו-MODAG מודיעות על שיתוף פעולה אסטרטגי לרישוי ופיתוח תרופה ייעודית למחלות ניווניות של מערכת העצבים


לוגו טבע
מולקולה קטנה Anle138b מכוונת לשינוי המחלה במקרים של MSA (אטרופיה רב מערכתית) ומחלות נוירולוגיות אחרות
תל אביב, ישראל ו-ונדלסהיים, גרמניה, 26 באוקטובר, 2021 - טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE and TASE: TEVA) ו- MODAG (MODAG GmbH) הודיעו היום על שיתוף פעולה אסטרטגי לפיתוח ורישוי גלובלי בלעדי של התרכובת המובילה של החברה, Anle138b, וכן של תרכובת קשורה אליה – sery433.

Anle138b מתמקדת באוליגומרים אלפתיים-סינוקלאין פתולוגיים, עם בחינה ביחס לשינוי המחלה בחולים עם מחלות ניווניות של מערכת העצבים. על פי תנאי ההסכם, ובכפוף לאישורים רגולטוריים, טבע תקבל רישיון גלובלי בלעדי לפיתוח, ייצור ושיווק של anle138b ו- sery433. שתי החברות ישתפו פעולה בפיתוח התרכובות עבור מחלות ניוון רב מערכתי (MSA) ומחלת פרקינסון (PD) בהתבסס על מחקרים קליניים בשלב מקדמי, וכן ישקלו לבחון אינדיקציות נוספות בהתאם לתוצאות הקליניות.

ניסוי קליני שלב 1 (NCT04208152), שהושלם ביולי 2020 ובחן את פרופיל בטיחות ה-anle138b במתנדבים בריאים, הראה תוצאות נוחות בכל רמות המינון, תוך השגת רמות פלזמה גבוהות מאלו הנדרשות ליעילות טיפולית מלאה במודלים של בעלי חיים. Anle138b פותחה תחילה עבור חולי MSA ופרקינסון ויש לה פוטנציאל יישומי גם במחלות ניווניות נוספות, כגון אלצהיימר. בימים אלה נערך ניסוי קליני שלב NCT04685265) הבוחן את פרופיל הבטיחות של התרכובת ואת מדדי היעילות שלה בחולים המתמודדים עם מחלת פרקינסון.

"הסכם שיתוף הפעולה מוסיף תרכובת חדשה ומבטיחה לצבר המוצרים העתידיים של טבע, ומצטרף לתשתית האיתנה של טבע בתחום מדעי המוח ולמומחיות הארגונית שלנו בתחומי הנוירולוגיה והפסיכיאטריה. התרכובת החדשה עשויה, פוטנציאלית, להוות טיפול למחלות יתומות עבור אוכלוסייה הולכת וגדלה של חולים החיים עם ניוון רב מערכתי, כמו גם אופציה פוטנציאלית עבור חולים הסובלים ממחלת פרקינסון", אמרה הפרון פרידריקסדוטיר, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המו"פ הגלובלי בטבע. "אנו בחברת טבע נרגשים משיתוף הפעולה עם צוות MODAG וממשיכים ללכת בציפייה בעקבות המדע ולחקור אינדיקציות נוספות לשתי התרכובות המשותפות."

ד"ר מתיאס, מנכ"ל חברת MODAG הוסיף כי "אנו שמחים לשתף פעולה ולעבוד לצד טבע, ארגון בעל מומחיות נרחבת וארוכת שנים בפיתוח טיפולים. בנוסף לתמיכה הקודמת לה זכינו מקרן מייקל ג'יי פוקס וקרן Cure Parkinson, שותפות זו מדגישה עוד יותר את הפוטנציאל המוגבר שיש לתרכובות המובילות שלנו לפיתוח, לעשות מה שאף תרופה אינה מסוגלת לעשות כיום: חסימת התקדמות הסינוקליינופתיות. על רקע התוצאות המקדימות הראויות לציון שלנו, אנו מצפים להמשך פיתוח ה- anle138b יחד עם טבע, כדי לסייע לחולים המתמודדים עם מחלות ניווניות של מערכת העצבים שאינן ניתנות לטיפול כיום, כולל MSA, פרקינסון ואלצהיימר. עם כניסת טיפולי מולקולות קטנות, אנו פותחים פרק חדש במאבק במחלות ניווניות של מערכת העצבים ויש לנו הזדמנות לשפר משמעותית את חייהם של מיליוני חולים.


על מחלת ניוון רב מערכתי
מחלת הMSA- (Multiple System Atrophy) היא הפרעה נוירודגנרטיבית נדירה המסווגת קלינית כ"פרקינסוניזם לא טיפוסי" ושייכת לקבוצת הסינוקליינופתיות. MSA מאופיינת בהיסטופתולוגיה על ידי הפקדות חריגות של חלבון α-synuclein, בעיקר בתאים אוליגודנדרוגליים (תכלילים ציטופלסמיים של תאי גלייה) וגם בתאי עצב מסוימים. בדרך כלל, קיים תפקוד לקוי של מערכת העצבים האוטונומית, כלומר הפרעות בתפקוד השלפוחית, זיקפה, ניידות מעיים או ויסות לחץ הדם בשילוב עם הפרעה בתנועה. ההפרעה בתנועה מופיעה לעתים קרובות דרך תסמינים דמויי פרקינסון או הפרעה בתפקוד המוח הקטן, כגון אטקסיה, בעיות בהליכה או הפרעות בדיבור. בארה"ב, באיחוד האירופי וביפן, MSA משפיעה על כ-40,000 איש (שכיחות של 4 ל -100,000), כאשר כ-6,000 מקרים חדשים מאובחנים מדי שנה (שכיחות של 0.6 ל -100,000). תוחלת החיים אחרי האבחון עומדת על 7-10 שנים לערך. בשל המספר הקטן יחסית של חולים המושפעים והיעדר טיפול יעיל, MSA מתאימה למעמד יתום, ומאפשרת דרך פיתוח קצרה יותר. הצורך הרפואי הלא מסופק בשינוי מחלת MSA הוא המניע לפיתוח טיפולים חדשים שעשויים להשפיע על חייהם של חולים.

אודות טבע
טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (TEVA) מפתחת ומייצרת תרופות לשיפור חייהם של אנשים מזה 120 שנה. אנו מובילים גלובליים בגנריקה ובתרופות ייחודיות, עם פורטפוליו הכולל יותר מ-3,500 מוצרים בכמעט כל תחום טיפולי. בכל יום, קרוב ל-200 מיליון אנשים ברחבי העולם נוטלים תרופה של טבע, הודות לאחת ממערכות התפעול הגדולות והמורכבות בתעשייה הפרמצבטית. נוסף על מעמדנו המבוסס בגנריקה, יש לנו פעילות מחקר חדשני משמעותית התומכת בפורטפוליו המוצרים הייחודיים והביופרמצבטיים הגדל שלנו. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.Teva.co.il.


אודות MODAG
MODAG היא חברת ביוטכנולוגיה גרמנית בבעלות פרטית, המתמקדת במחקר ופיתוח של טיפולים ואבחונים למחלות ניווניות. הגישה החדשנית של MODAG מציעה שילוב ייחודי של אבחון מוקדם וטיפולים ממוקדים לשינוי מחלות להפרעות נוירולוגיות קשות. שיתופי הפעולה של MODAG עם מוסדות מחקר ברמה הגבוהה ביותר בארה"ב ובאירופה, בשילוב עם המומחיות הבינתחומית הנרחבת של המייסדים והנהלת החברה בתחומי המחקר והפיתוח, מספקים תנאים אידיאליים ליישום מואץ של יישומים קליניים. MODAG בנויה על פורטפוליו נרחב של פטנטים לתרכובות פעילות, ומפתחת מאפנן חדש של אוליגומרים עבור MSA, PD, ויתר הסינוקליינופתיות כגון מחלת אלצהיימר, מתוך כוונה לספק תרופות חדשות וחדשניות, בעלות פוטנציאל לעצור את התקדמות המחלה. למידע נוסף, בקרו באתר www.modag.net.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il