ביקושי יתר במכרז המוסדי בהנפקת האג"ח של אספן גרופ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

נחתם התיקון להסכם הגז הטבעי של חברת החשמל עם שותפות תמר

מערכת טלנירי | 24/1, 13:44
בתום משא ומתן ממושך סוכמו ההבנות בין חברת החשמל עם שותפות תמר לגבי התיקון להסכם הגז הטבעי. התיקון להסכם משנה את תנאי ההסכם שנחתם בשנת 2012 באופן שמיטיב עם חברת החשמל, בדגש על מנגנון ההצמדה ומחיר הכמות לרכש.

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיהביקושי יתר במכרז המוסדי בהנפקת האג"ח של אספן גרופ


צופית הראל, מנכלית אספן גרופ קרדיט באדיבות החברה
החברה זכתה לביקושים גבוהים בסך כ-734 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרת האג"ח החדשה, ותגייס כ-300 מיליון שקל
השלב המוסדי ננעל בריבית צמודה של 0.74% במח"מ של כ-6.7 שנים, נמוך משמעותית מריבית המקסימום בשיעור של 1.9% שהוצעה במרכז, ונמוך בכ-50% מהריבית לפיה השלימה החברה הנפקת אג"ח בינואר האחרון
צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה המוצלחת. הביקושים הגבוהים שנרשמו, ושיעור הריבית שנקבע, מבטאים לראייתנו הבעת אמון מצד שוק ההון בהנהלת החברה ובפעילותה העסקית. תמורת ההנפקה תשמש בעיקר לפירעון מוקדם של סדרת אג"ח ז', תאריך את מח"מ ההתחייבויות של החברה, תקטין את הוצאות המימון בשנים הבאות, ותחזק את גמישותה הפיננסית. לאחרונה עדכנו על רכישת נכס משרדים נוסף בהולנד, מדינה שבה אנו ממקדים את פעילותינו באירופה ורואים בה פוטנציאל משמעותי להמשך הצפת ערך. לצד הפעילות בהולנד החברה ממשיכה לפתח את נכסי המלונאות בישראל באמצעות פאי סיאם. אנו ממשיכים ביישום אסטרטגיית החברה להרחבה והשבחה של פעילותה כאשר כעת לאספן גרופ פורטפוליו נכסים משמעותי בהיקף של למעלה מ-430 אלף מ"ר אשר ממוקד בהולנד וישראל. בשתי מדינות אלה אנו פועלים בגישה אקטיבית להשבחת נכסים והגברת יעילותם התפעולית, זאת לצד בחינה מתמדת של רכישות נוספות והרחבה פעילות עסקית כולל באמצעות ייזום ליצירת ערך לבעלי המניות".
אספן גרופ השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה ט'). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים של כ-734 מיליון שקל, ובחרה לגייס כ-300 מיליון שקל.
בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית צמודה של 0.74%, נמוך משמעותית מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז שעמדה על 1.9%. יצויין, כי הריבית שנקבעה במכרז נמוכה בכ-50% מהריבית לפיה השלימה החברה את הנפקת הסדרה האחרונה שלה בינואר השנה, בה נקבע שיעור ריבית של כ-1.5%.
במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב צמודות למדד המחירים לצרכן, במח"מ של
כ-6.7 שנים כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש דצמבר 2030. אגרת החוב מדורגת על ידי חברת הדירוג 'מעלות' בדירוג A.
לאחרונה, עדכנה החברה כי התקשרה יחד עם אלטשולר שחם פרופרטיז, שלמה ביטוח ושותף הולנדי נוסף, בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברה המחזיקה בבניין משרדים בעיר אמרספורט בהולנד תמורת כ-76 מיליון אירו. עם עסקה זו, מונה הפורטפוליו של אספן בהולנד 19 נכסים בשטח כולל של כ-212 אלפי מ"ר ובשווי כולל של כ-1.8 מיליארד שקל.
את ההנפקה הובילו דיסקונט קפיטל חיתום ולצידם קונסורציום החתמים מנורה חיתום, איפקס חיתום, ברק קפיטל חיתום, מגדל בנקאות להשקעות ויוניקורן קפיטל.
אספן גרופ, הינה חברה הפועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים בעיקר משרדים, מלונאות, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד ובישראל. החברה פועלת מעת לעת, בהתאם להזדמנויות עסקיות בשוק הנדל"ן גם למימוש מבנים וקרקעות בתחום הנדל"ן. יו"ר החברה הוא מר גיא פרג. מנכ"לית החברה היא הגב' צופית הראל.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il