השקעה ריאלית ראשונה למזרחי-טפחות: הבנק ישקיע כ-60 מיליון ₪ בראדקו התחדשות עירונית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

נחתם התיקון להסכם הגז הטבעי של חברת החשמל עם שותפות תמר

מערכת טלנירי | 24/1, 13:44
בתום משא ומתן ממושך סוכמו ההבנות בין חברת החשמל עם שותפות תמר לגבי התיקון להסכם הגז הטבעי. התיקון להסכם משנה את תנאי ההסכם שנחתם בשנת 2012 באופן שמיטיב עם חברת החשמל, בדגש על מנגנון ההצמדה ומחיר הכמות לרכש.

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיההשקעה ריאלית ראשונה למזרחי-טפחות: הבנק ישקיע כ-60 מיליון ₪ בראדקו התחדשות עירונית


רפאל רפאלי מנכל קבוצת רפאלי ויור דירקטוריון ראדקו התחדשות עירונית צילום: יחצ
בהתאם ליעדי התוכנית האסטרטגית של הבנק לשנים 2021-2025
תמורת ההשקעה יקבל הבנק כ-20% ממניות החברה *לראדקו, חברה-בת מקבוצת רפאלי, פרויקטים רבים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ הכוללים כ-4,600 יחידות דיור חדשות ואלפי מ"ר של שטחי מסחר

כפי שקבע לעצמו בתוכנית האסטרטגית החדשה שלו לשנים 2021-2025, נכנס מזרחי-טפחות לתחום ההשקעות הריאליות, ובימים אלה ביצע השקעה משמעותית ראשונה. במסגרת זו ישקיע הבנק כ-60 מיליון ₪ בחברת ראדקו התחדשות עירונית, תמורת כ-20% ממניות החברה.

ראדקו התחדשות עירונית הינה חברה-בת של קבוצת רפאלי, שהוקמה לפני כ-25 שנה. הקבוצה היא יזמית של פרויקטים למגורים, נדל"ן מניב ומסחר בישראל ופרויקט הדגל שלה הוא "קריית רפאלי" - שכונת מגורים בצפון אשקלון המונה 3700 יחידות דיור, מרביתן מאוכלסות. המקימים ובעלי הקבוצה הם יצחק רפאלי - נשיא ומייסד, ורפאל רפאלי מנכ"ל הקבוצה ויו"ר דירקטוריון ראדקו התחדשות עירונית. ננה חן היא מנכ"לית ראדקו התחדשות העירונית ומשנה למנכ"ל קבוצת רפאלי.
פעילות ההתחדשות העירונית של ראדקו כוללת ייזום והקמה של פרויקטים בכל ברחבי הארץ, בהיקף של כ-4,600 יח"ד חדשות, בנוסף לשטחי מסחר, תעסוקה ומלונאות.
לצד הפעילות בישראל, חולשת קבוצת רפאלי על פעילות של ייזום והשקעות נדל"ן, במערב אירופה ודרום מזרח אסיה.

את זרוע ההשקעות הריאליות במזרחי-טפחות הקים ומוביל רון הוכמן – עד לא מכבר שותף בקרן ההשקעות סקיי. הזרוע פועלת תחת החטיבה הפיננסית בבנק בראשותו של עדי שחף, שגם משמש יו"ר ועדת ההשקעות של היחידה.

עורכי הדין שקידמו את העסקה מטעם מזרחי טפחות הם: שרון קליין ורז טפר ממשרד פישר בכר חן, ומצד ראדקו התחדשות עירונית הם : עו"ד עידו גונן – שותף, סגן ראש מחלקת חברות, מימון ותשתיות וראש תחום ביטוח וניהול סיכונים בגולדפרב זליגמן. עו"ד דקלה בצלאל – שותפה במחלקת נדל"ן תכנון ובניה בגולדפרב זליגמן.

מנכ"ל מזרחי-טפחות משה לארי ציין, כי הבנק רואה בתחום ההשקעות הריאליות אחד ממנועי הצמיחה שלו בשנים הקרובות, כשהכוונה היא להשקיע בעיקר בחברות ובענפים שלבנק יש היכרות קרובה איתם מתחומי פעילות אחרים. "ההחלטה שלנו לבצע השקעה משמעותית ראשונה בראדקו, מסתמכת על ההיכרות וההבנה שלנו בתחומי הנדל"ן בכלל וההתחדשות העירונית בפרט. החיבור שלנו לראדקו התחדשות עירונית, עם הניסיון והמקצועיות שלה, יאפשר לחברה לצמוח ולהתפתח ואין לי ספק שהמהלך ישיא ערך בעתיד גם לנו", אמר משה לארי.

לדברי רפאל רפאלי מנכ"ל קבוצת רפאלי ויו"ר דירקטוריון ראדקו התחדשות עירונית: "הקבוצה שמה לעצמה למטרה להיות גורם משמעותי ומוביל בתחום ההתחדשות העירונית בישראל ומהלך של חבירה עם גוף פיננסי גדול היא חלק מהאסטרטגיה הזו. בנק מזרחי טפחות מלווה ומכיר את ראדקו התחדשות עירונית, ושותפות זו תאפשר לנו להרחיב את היקף הפרויקטים להם אנו רוצים להתחייב ולבצע".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il