TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    04/10/06 00:36 מדד שארפ (ננסה לפתוח נושא חדש) /ו edgar
    טוב, אחרי שכבר שבוע אני עוקב בפורום מספר פעמים ביום, ולא מצאתי ולו הודעה אחת להגיב עליה. אפתח נושא משלי. למעשה זאת תהיה תגובה שכבר כתבתי בפורום אחר, וזה מסוג הנושאים שלא מדברים עליהם פה (מפחדים?).

יכול להיות שזה יעודד לדבר על דברים אחרים.
    יכול להיות שחלק מהסוחרים כאן (נניח שנה-שנתיים לפחות) ירצו ללכת ולבדוק את השארפ שלהם עד עכשיו. ולהתחיל להתפאר גם בזה.

היגיון (באנגלית זה נשמע יותר טוב)

מטרת הרטיו היא לאמוד את התשואה ביחס לסיכון. כאשר הסיכון נמדד על פי סטיית התקן (כלומר על פי תנודתיות הנכס).

ההגיון הוא כזה: נניח שנכס חסר סיכון לחלוטין (כלומר התשואה שלו אינה מתנדנדת, אלא קבועה מראש) נותן לך X% בתקופה מסויימת. כמה תהיה מוכן לשלם (בתנודתיות) כדי לקבל פי Y מזה?

דוגמא:
    האם תהיה מוכן להשקיע במניה (או בקרן) שסטיית התקן שלה היא 20% והתשואה הצפוייה היא 10%?
    אני לא יכול להגיד לך מה זאת תשואה צפוייה? זה משהו בינך לבין עצמך. נניח שהקרן נתנה תשואה של 10% בשנה עד עכשיו.
    אבל אני יכול להגיד לך שסטיית תקן של 20% אומר שעד עכשיו בשני שליש מהזמן הקרן הייתה בין מינוס 10% לפלוס 30%. כלומר שיש לך סיכוי של 1 ל-3 להיות מתחת לתשואה הצפוייה שלך, אפילו מתחת ל-0.

נניח ואתה מתלבט נואשות ומחליט לבדוק קרן אחרת. שם אתה מגלה סטיית תקן של 30% ותשואה צפוייה (או ממוצעת עד כה) של 12.5%.
    כעת אני מקווה שהתמונה ברורה, אומנם בקרן ב' אתה מקבל 25% יותר תשואה (12.5% לעומת 10%) אבל משלם על זה ב-50% יותר סיכון (סטיית תקן של 30% לעומת 20%).

הרטיו של שארפ
    וויליאם שארפ פיתח את הנוסחא הבאה, היא אבן בסיס בניתוח סיכון ומשתלבת בתאורית תיק ההשקעות המודרני.
    הנוסחא היא פשוטה
    (תשואת הנכס - תשואה נכס חסר סיכון) לחלק בסטיית התקן של הנכס.

s(x) = (Rx - Rrf) / SDx

Rrf = תשואת נכס חסר סיכון
    Rx = תשואת הנכס
    SDx = סטיית התקן של הנכס

בקשר לתשואה חסרת סיכון, לא משנה איזה מספר בוחרים כאן, צריך שהוא יהיה זהה בכל המשוואות.

אופן השימוש
    אם אתה משווה שני נכסים, ולאחד מדד שארפ יותר גבוה, זה אומר שהוא יעיל יותר, כלומר היחס סיכוי-סיכון טוב יותר.
    מנהל תיקים אינו מתרכז רק בתשואה אלא גם שואף להעלות את מדד השארפ שלו.

עוד שאלות?

כל המגדלים המשוננים האלה הנוגסים בתכלת, כל השפיצים האלה בגרפים
    aka KobeRider

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il