TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    25/04/24 05:10 העיקרים לפי דעתי. אני מפציר בחברים לשמוע את המקור /ו טורנדו10 מצורף קובץ jpg
    1. מדובר בעיסקה טרנספומרטיבית לאיתקה. איתקה הופכת לשותפה לכל דבר ועניין של ENI. זה יקפיץ את היכולות שלה כמה רמות. ההפקה תגדל דרמטית כבר מחודש יוני השנה, אבל הטרנספורמציה הגדולה ביותר של העסקה תגיע בין השנים 2027-2038. (אני מצרף תמונת השוואה מתוך המצגת בין ה-2C של איתקה המקורית ל-2P של החברה המאוחדת. ושימו לב שזו השוואה בין P ל-C !).
    2. לעסקה הזו יהיו סינרגיות משמעותיות הן מבחינת עלויות, הן מבחינת חוזים של שרשרת האספקה, הן מבחינת מיסוי, הן מבחינת יכולות לוגיסטיות ותפעוליות (תשובה של איאן לואיס בסוף אבל אני מביא את זה בהתחלה).
    3. ENI נכנסת לשותפות ארוכת-טווח עם איתקה. זו אסטרטגיה ידועה של ENI (אסטרטגיית הלוויינים). כך יצרה את Vår בנורבגיה, את Plentitude באיטליה, את Azule באנגולה, את Enilive, את וורסאליס ועוד ועוד. בין היתר, המנכ"ל הראשון של החברה המאוחדת יגיע מתוך ENI.
    (וכאן הערה שלי, לא של מאירסון: מי שטוען כאן ש-ENI תעשה אקזיט, תמכור את המניות בעוד חצי שנה - פשוט מחרטט בלי להבין שום דבר ואני מסופק אם הוא בכלל שמע את השיחה או בדק אצל ENI, או הסתכל על ההיסטוריה למשל ב-Vår. המקלדת סובלת הכל, ויש חופש ביטוי, אז אפשר לומר הכל. נו אז אמרו. אנשים חושבים שמייג'ור מתנהגת כמו סוחר בורסה)
    4. התזרים המשופר של נכסי העסק המאוחד יאפשר לפתח את השדות הקיימים של איתקה, לקנות חדשים, ולשלם דיבידנד גבוה.
    5. היכולות של ENI והקשרים הגלובאליים שלה יאפשרו לשפר את ההפקה בשדות הקיימים של איתקה, להוזיל את העלויות בצורה דרמטית, ולקנות נכסים בכל העולם ולא רק בבריטניה. הצפי להגיע בגדילה אורגנית (בלי להחשיב קניית נכסים חדשים) למעל 150,000 חביות ביום בשנת 2030 (כנראה בסביבות 170K). לזה יש להוסיף קניית נכסים חדשים.
    6. ל-ENI UK יש הפקה של 70-30 גז-נפט. הנכסים שלה אסטרטגיים לבריטניה. החברה המאוחדת תחזיק ב-6 מתוך 10 השדות הגדולים בבריטניה. בשנת 2030 החברה המאוחדת תהיה החברה המפיקה הגדולה ביותר בבריטניה, בפער גדול מהמתחרות. .
    7. הצפי המאוחד ל-2024 (מועד העסקה 30/6 אז רק חצי שנה מאוחדת): 80-87 אלף חביות ליום, OPEX של 650-730 מיליון, CAPEX של 410-480 מיליון (מתוכם כ-200 מיליון על רוזבנק לבדו), וחבות מס של כ-450 מיליון. השאיפה לתת דיבידנדים מיוחדים ולהגיע לכ-500 מיליון על שנת 24. ה-CAPEX על הנכסים החדשים נמוך מאוד, ועלויות התפעול שלהם נמוכים יותר מאלה של איתקה, אז צירוף הנכסים מוסיף משמעותית לתזרים.
    8. את קאמבו הם יכולים בשקט לפתח לבד, אבל קיבלו לפני חודש הארכה של שנתיים לרשיון והם יגישו את התוכניות רק לממשלה הבאה, ויבחנו אותה, את הקשר בין מה שמצהירים היום למדיניות בפועל. הכוח האסטרטגי של החברה המאוחדת יאפשר להם גמישות רבה יותר. הם כבר בקשר עם הלייבור, וברור לשני הצדדים שעכשיו זה זמן לקושש קולות אז אומרים כל מיני דברים. בפועל, גם הלייבור מבינים שאם לא יפתחו אז ייאלצו לייבא אנרגיה וזה גם יקר יותר וגם פולט יותר וגם מאבדים משרות בבריטניה. אי אפשר להימלט מהאמת הזו. מבחינת מציאת שותף - הם לא וויתרו על הרעיון אבל עם התזרים של החברה המאוחדת יכולים לפתח אותו בשקט לבד.

כל הכתוב הוא דעה אישית שלי ולא ייעוץ.
    לתשומת לב: לפעמים אני כותב דברים בציניות.

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il