TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    24/04/13 09:02 חברים למי שלא יודע על שיטת FIFO בקניה ומכירה מוזמן להיכנס /ו מעופניק1
    מי שקונה מניה או אופצית מעוף או כל נכס אחר הבורסה ורשות המס מחשבת זאת בשיטת FIFO כלומר FIRST IN FIRST OUT כלומר מה שנקנה ראשון גם נמכר ראשון לדוגמא:
    קניתי מניה  אחת ב 1400
    לאחר מכן קניתי את אותה מניה ב 1200
    לאחר מכן קניתי את אותה מניה ב 1000
    יש לי 3 אופציות שמחירם הממוצע הוא 1200
    יום למחרת אני מוכר מניה אחת ב 1100
    זה לא אומר שהרווחתי על המניה כי אני לא מוכרת את האחרונה אלא את הראשונה כלומר את זאת שנקנתה ב 1400 ולכן מבחינת מס הכנסה אני מופסד 300 שקל וייכנס לי לדוח מוני מס של הבנק 300 שקל כהפסד
    ואז על המניה השניה אני מופסד 100 ועל השלישית אני מורווח 100 כלומר אם אמכור את שניהם אני מאוזן
    לעומת זאת יש את שיטת LIFO כלומר LAST IN FISRST OUT כלומר מה שנקנה אחרון יוצא ראשון בני"ע לא נוהגים בשיטה זו ולכן אם קונים צריך לזכור שכאשר מוכרים לא מוכרים את הכמות האחרונה שנקנתה ולכן לא מורווחים עליה אלא צריך להסתכל על הכמות הראשונה שנקנתה
    אם קונים בשלוש פעמים ומוכרים הכל בפעם אחת  אז שיטת הממוצע נכונהבמידה ולא מבחינת רווח והפסד צריך לזכור מה נקנה ראשון כי הוא גם נמכר ראשון
    הדבר נכון לכל ני"ע מניה אופציה אג"ח וכל נייר שנסחר בבורסה כמובן שגם על ניירות בחול אותו דבר
    יום מקסים ובהצלחה לכולם

מעופניק1
    יתכן והכותב מחזיק חלק מני"ע אותם הא מזכיר, מנתח ומסקר בפורום. אין בניתוחים אלה משום המלצה לרכישת ני"ע וכל מי שפועל כך עושה זאת על דעת שיקולו בלבד

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il