בעלי העסקים בירושלים הופתעו לקבל הזמנה לביקורת ניהול ספרים במשרדי מס הכנסה, בשונה מהרגיל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

בעלי העסקים בירושלים הופתעו לקבל הזמנה לביקורת ניהול ספרים במשרדי מס הכנסה, בשונה מהרגיל


רשות המיסים
מבצע הביקורת הבלתי שגרתי כלל 50 ביקורות, מהן עלה כי רק 3 מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין
מבצע ביקורת ניהול ספרים של מס הכנסה, נערך השבוע בפורמט שונה מן הרגיל והתקיים במשרד פקיד שומה ירושלים 3. בשונה מהרגיל, הוזמנו בעלי העסקים אל משרדי מס הכנסה, כשהם מצוידים בספרי העסק שלהם, לצורך עריכת ביקורת ניהול ספרים. מבצע הביקורת הבלתי שגרתי כלל 50 ביקורות, מהן עלה כי רק 3 מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין. בנוסף, 47 עסקים נבדקו במסגרת ביקורת יישום החוק לצמצום השימוש במזומן וב-5 מתוכם נמצאו הפרות של החוק. למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה ירושלים 3, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

בבדיקת ספרי העסק של חנות למכירת וילונות והתקנתם התברר כי העובד השכיר בחנות, מבצע עבודות נוספות מבלי לדווח על כך למס הכנסה. כך לדוגמא, במקרה של התקנה ופרזול שניתן ללקוחה, בנוסף לווילונות שרכשה בחנות. תגובתו של העובד לפשר הדברים היתה: "הלקוחה שילמה לי 950 ₪ ועשיתי את העבודה. אנו עושה עבודות נוספות אך לא מנהל ספרים ולא מדובר בהרבה כסף". מבדיקת ספריו של קבלן שיפוצים, עלה כי העברות לחשבון הבנק שלו בסכום של 9,000 ₪ לא תועדו. תגובתו של הקבלן היתה: "מדובר בהלוואה מהשכנה ואנחנו ביחסי שכנות טובים, אם תרצו נציג לכם את צילום הצ'ק". מבדיקת פירוט חשבון העו"ש של עמותה חברתית-קהילתית, נמצאו מספר הפקדות במזומן ובצ'קים שלא הוצאו קבלות בגינן. תגובת נציג העמותה: "אני צריך לבדוק את זה".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il