TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילהבנק דיסקונט: הקצאה גאוגרפית בגושי המניות

מודל ההקצאה הגיאוגרפי של חד"ע דיסקונט ממליץ כעת על חשיפת יתר לגוש האירו ואנגליה על חשבון השווקים המתפתחים ויפן


בחדר עסקאות דיסקונט עושים שימוש ומפרסמים מאז תחילת 2018 מודל מניות גיאוגרפי רבעוני שמטרתו להציג הקצאה יחסית בין הגושים הגיאוגרפים העיקרים למעט ארה"ב. המודל כולל את גוש האירו, השווקים המתפתחים, יפן ואנגליה.

המודל מורכב ממספר מימדים שונים: תמחור, מגמה כלכלית, סנטימנט , מצב הפוזיציות בשוק ועוד.
כל מימד כזה מורכב ממספר תתי מימדים נוספים ולמעשה המודל כולו מורכב מעשרות פרמטרים שמטרתם הסופית היא להציג בתחילת כל רבעון ציון סופי לכל גוש גיאוגרפי עיקרי.
מטרת המודל היא לנסות ולזהות את הכדאיות היחסית בין הגושים השונים בראיה רבעון קדימה, ולא להציג תחזית לגבי עצם העלייה או הירידה של כל גוש מניות.

בדיסקונט מציינים כי מאז ינואר 2018 בו פורסם המודל ללקוחות השימוש במודל הניב עודף תשואה יחסי (=תשואת יתר) חיובי מצטבר של 28.8%+.
ב-69% מ-16 הרבעונים שבהם הורץ המודל נרשמה תשואת יתר. בתחילת הרבעון השני של 2020 המודל לא הורץ בשל משבר הקורונה.

אז מה ההמלצה כעת?
לפי המודל ההמלצה כעת היא על משקל יתר לגוש האירו ואנגליה מול הקצאת חסר לשווקים המתפתחים ויפן. בדיסקונט מציינים כי גוש האירו נהנה מהציון הגבוה ביותר בכל אחד מממדי המודל (שנמצאו כעת בעלי מובהקות) , כשבפרט בולט ציון התמחור החזק יחסית בגוש האירו.

מאידך השווקים המתפתחים (MSCI EM) מקבלים ציון תמחור וציון סנטימנט נמוך מאוד. ביפן תמונת התמחור סבירה יחסית, אולם מצב הפוזיציות והסנטימנט (בראיה לעתיד) מהווים משקולת כעת על הניקיי היפני.


נפרט מעט לגבי חלק מימדי המודל:

במימד התמחור ובראיה 3 חודשים קדימה קיימת עדיפות בולטת לגוש האירו:

בדיסקונט מציינים לדוגמא מספר פרמטרים מתוך המודל ובפרט מציינים את אלמנט התמחור.
כך למשל המכפיל הנוכחי בגוש האירו (מדד SXXE Index) עומד על 15.4 והוא זול יחסית במונחים היסטוריים, מאחר והוא נסחר באחוזון ה-6.8% של הרמות בעשור החולף. 
מאידך ב-EM המכפיל נסחר ברמה הקרובה לחציון ההיסטורי (כמעט 49%). 

גם בבחינת המכפיל החזוי גוש האירו נסחר ברמה נמוכה יחסית להיסטוריה ארוכת הטווח, לעומת תמחור גבוה (כ-61%) , כלומר יקר יחסית ב-EM.
קצביאן מציין כי גוש האירו בולט גם בציון החיובי ביותר במומנטום השינוי של תחזיות ה- EPS לעתיד, בעוד שביפן הציון הוא הנמוך ביותר.

כאשר משווים את פרמיית התמחור הנוכחית של המניות בכל גוש מעל לאג"ח ממשלתי קיימת כדאיות גבוהה יחסית של יפן ולאחר מכן של גוש האירו. מסקנה זו נכונה לא רק ברמה אבסולוטית, אלא גם בהשוואה היסטורית של פרמיית התמחור של כל שוק בהשוואה להיסטוריה של אותה פרמיית תמחור.

בשורה התחתונה ציון התמחור הגבוה ביותר הוא לגוש האירו, בעוד שהשווקים המתפתחים מקבלים את הציון הגרוע ביותר.

בדיסקונט מדגישים כי לא מדובר בניתוח של תמחור בהסתכלות ארוכת טווח, אלא בניתוח המבוסס על פרמטרים שמטרתם לסייע בחיזוי המגמה בראיה 3 חודשים קדימה.


מימד הכלכלה:


בדיסקונט מציינים כי הפעם המימד הכלכלי מקבל משקל אפסי במודל, כלומר ההשפעה של המצב הכלכלי על המגמה הצפויה ב-3 החודשים הקרובים קרובה לאפס.

בכל זאת מעניין להזכיר את צפי הקונצנזוס לצמיחה בשנתיים הבאות.
ב-3 מתוך 4 גושים קיים צפי לירידת מדרגה בצמיחה ב- 2023 לעומת 2022.
מאידך בשווקים המתפתחים קיים צפי ליציבות יחסית בקצב הצמיחה ב- 2023 בהשוואה ל-2022.


מימד השוק וסנטימנט עתידי:


גוש האירו (בעיקר) ואנגליה בציון חיובי. השווקים המתפתחים בולטים לרעה.

מימד זה בנוי על סמך פרמטרים ייחודים (לא ניתוח טכני) שבוחנים את מגמת השוק לצד נתונים שונים משוקי המטבע והריביות.

כך לדוגמא קיימת סבירות לא מבוטלת להתחזקות יחסית של היין (או לפחות להתמתנות בקצב ההיחלשות שלו)- עניין שישפיע לרעה על הביצוע היחסי של שוק המניות היפני בשקלול גורמים נוספים.
ניתן לראות כי הציון הגבוה ביותר של כלל הפרמטרים במימד זה הוא לגוש האירו, בעוד שב-EM הציון הוא חלש יחסית.

מימד התמחור משוק האופציות והנגזרים:


מצביע על כדאיות גבוהה לגוש האירו מול ציון חלש ביפן וב-EM.
פרמטר זה בוחן פרמטרים שונים משוק האופציות והנגזרים מתוך מטרה לשפר את יכולת הניבוי של המודל ובפרט בתקופות של תנודתיות חדה, כמו התקופה הנוכחית.

לפי פרמטר זה גוש האירו מקבל את הציון החיובי ביותר, בעוד שיפן והשווקים המתפתחים מקבלים ציון שלילי.

בשקלול כל מימדי המודל: ההמלצה שלנו היא הקצאת יתר לגוש האירו ואנגליה אל מול הקצאת חסר לשווקים המתפתחים ויפן. נדגיש כי לא מדובר בתחזית לגבי עוצמת העליות (או עצם העליות) בכל גוש מניות, אלא בביצוע היחסי בין הגושים השונים.
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il