TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > חדשות נדל"ן

מה יהיה עתידו של הנדל"ן למסחר ולתעסוקה בישראל ?


צילום:רנטסייפ
מפגש ראשון מסוגו, שהתקיים באור יהודה ביוזמת החטיבה המסחרית של לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית.
"לא מעט עסקאות נדל"ן מסחרי, בין אם מדובר במשרדים ובין אם מדובר בחנויות, אשר מגיעות רגע אחד לפני שלב החתימה, נופלות' בשל הצורך להפקיד ערבות בנקאית. "סכום כסף לא מבוטל, אשר נע בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים ויותר, מהווה מכשול לא פשוט מבחינת השוכר". כך סיפרה גליה לוי, אחת משני יו"ר של החטיבה המסחרית בלשכת מתווכי הנדל"ן הארצית.

שותפה, עודד צידון, יו"ר החטיבה המסחרית סקר את שטחי המסחר הפנויים בארץ והסביר: "נכון להיום אין שטחים לבניה מסחרית בתל אביב ואין מנוס מזליגה לאזורים אחרים, כדוגמת פתח תקווה ואור יהודה". לדבריו, המחירים מגיעים אף ל-230 שקלים למ"ר. לדבריו, למרות שיש מקרים בהם מציעים כמיליון ₪ עבור פינוי הנכס, הרי שלא מקבלים את ההצעה בשל היעדר חלופה של שטחים פנויים לשכירות למסחר ותעסוקה בתל אביב.

לוי וצידון הציגו את הדברים בכנס של החטיבה המסחרית בלשכת מתווכי הנדל"ן הארצית שהתקיימה באור יהודה בשיתוף חברת הפינטק רנטסייפ. אבשלום הרשקוביץ, מנכ"ל ומייסד רנטסייפ, הסביר למתווכים כי אין שום סיבה שעסקת נדל"ן מסחרי לא תצא לפועל. ממוצע השכירות לנדל"ן מסחרי בישראל מגיעה לכ-30 מיליארד שקלים באזורי הביקוש לטובת מסחר ותעסוקה, למשל: משרדים, מרכזים לוגיסטיים, מפעלי תעשייה ועוד. נכון להיום יותר ויותר חברות מחפשות פתרונות לשכירות מחוץ לאזורי הביקוש.

לדבריו, השיטה שיזם לפני כשנה, עוד במהלך הקורונה, היא להעמיד ערבות בנקאית לטובת עצמאיים או חברות המעוניינים לשכור את שטחי המסחר והתעסוקה: "בישראל יש למעלה מארבעה מיליארד שקלים, השוכבים כערבויות כנגד שכירות בבנקים. הדרך לשחרר את הכספים הכלואים הללו היא פשוטה ויכולה להניע את הכלכלה בישראל, למנוע מבית העסק לוותר על שאיפותיו ואף לצמצם את הסיכון שייסגר בשל תזרים מזומנים".

השיטה, לפי הרשקוביץ, היא במתן ערבות במקום בעל העסק ובתמורה לדמי שימוש חודשיים. השוכר עובר תהליך של בדיקה פיננסית מלאה לפי חוק על מנת להבטיח שאכן העסק שלו יושכר בדיוק בשביל הייעוד שביקש. בנוסף, רנטסייפ מעמידה ערבויות לרישיונות למשרדי ממשלה.

אם למשל, שכירות למ"ר על ציר מנחם בגין בתל אביב היא 144 ₪, הרי שגובה הערבות היא החל מ-576 אלף שקלים לאלף מ"ר. בשיטה החדשה, ההוצאה החודשית של השוכר תהיה החל מ-2780 ₪ לאלף מ"ר ללא צורך להעמיד את הערבות בעצמו.

דוגמא נוספת היא שכירות ברחוב אבן גבירול דיזינגוף במרכז ת"א: 121.5 ₪ למ"ר הרי שגובה הערבות להפקדה תהיה החל מ-365 אלף ₪. בשיטה החדשה ההוצאה החודשית של השוכר תהיה 1790 ₪ לאלף מ"ר ללא צורך להעמיד את הערבות בעצמו.

גליה לוי ואבשלום הרשקוביץ ציינו כי שיתוף הפעולה ייתן יתרון למתווכי הנדל"ן המסחרי. תחילה, זה עוזר להם לסגור עסקאות תוך זמן קצר יותר ומסייע למצב את עצמם כדמויות מוסמכת ומקצועיות בתחום. מעבר לכך, יש למתווכים אפשרות להציע ללקוחות עבר לשחרר את כספי הערבויות שלהם ובגדול המתווכים זוכים ליתרון גם מול בעל הנכס, המעוניין להשכיר אותו. באירוע השתתף גם יו"ר לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית איציק לוי.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il