ביקושי יתר לקרן החוב של אלקטרה נדל"ן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות נדל"ן

ביקושי יתר לקרן החוב של אלקטרה נדל"ן


מנכל אלקטרה נדלן גיל רושינק. צלם-אורן קהן
קרן החוב למימון מקבצי דיור בארה"ב סיימה את שלב הגיוס לאחר שהגיעה להיקף גיוס משמעותי של כ-285 מיליון דולר; יעד הגיוס המקורי של הקרן, שהושקה לפני כשנה וחצי בלבד, עמד על כ-200 מיליון דולר
ערב סגירת שלב גיוס הקרן חתמה כלל ביטוח ופיננסים על השקעה בהיקף של 65 מיליון דולר
נכון למועד הדיווח מחזיקה קרן החוב ב-18 עסקאות מימון בהיקף השקעה כולל של כ-117.4 מיליון דולר

אמיר יניב, סמנכ"ל פיתוח עסקי, אלקטרה נדל"ן: "אנו מעדכנים היום על סיום שלב הגיוס לקרן החוב הראשונה למימון מקבצי דיור בארה"ב. הקרן, אשר הושקה לפני כשנה וחצי בלבד, גייסה כ-285 מיליון דולר, זאת אל מול יעד הגיוס המקורי שעמד על כ-200 מיליון דולר. אנו מודים לחברת כלל ביטוח ופיננסים, מגופי הביטוח והפנסיה המובילים בישראל, על הצטרפותה לקרן לצד גופים מוסדיים איכותיים נוספים. אלקטרה אמריקה הינה מהחברות המובילות בתחום מקבצי הדיור בדרום מזרח ארה"ב. לחברה הנהלה בעלת ניסיון רב, יכולות תפעול והשבחה משמעותיות וכן נגישות גבוהה לעסקאות חדשות, הן בתחום החוב והן בתחום ההון. אנו ממשיכים בהשבחת תיק הנכסים המנוהל וכן פועלים להרחבת הפעילות, כפי שדיווחה החברה לאחרונה בכניסתה לתחום המלונאות ובתים צמודי הקרקע להשכרה (Single Family)".
יוסי דורי, מנכ"ל כ.נ.ף, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים: ״ההשקעה במימון פרויקטי נדל״ן למגורים להשכרה בארה״ב, המתבצעת ע״י צוות איכותי ומקצועי היא השקעה נכונה בהיבט תשואה-סיכון, תוך פיזור ההשקעות שלנו גם בשוקי חו״ל והינה חשובה לגיוון הנכסים מניבי התשואה בתיקי העמיתים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם אלקטרה נדל"ן, זאת בהמשך לשותפות ארוכת טווח שיש לנו עם קבוצת אלקטרה, ומאמינים כי עסקאות אלו תייצרנה ערך הולם לעמיתנו".
חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, ממשיכה בהרחבת הפעילות בארה"ב ומדווחת על סיום שלב הגיוס לקרן החוב למימון מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב.
החברה מדווחת כי קרן החוב מסיימת את שלב הגיוס, לאחר שהושלם גיוס בהיקף משמעותי של כ-285 מיליון דולר בפרק זמן של כשנה וחצי בלבד, זאת לעומת יעד הגיוס המקורי שעמד על כ-200 מיליון דולר.
ערב סגירת שלב גיוס הקרן חתמה כלל ביטוח ופיננסים על השקעה בהיקף של 65 מיליון דולר בקרן החוב.
בשבועות האחרונים, עדכנה החברה כי קרן החוב ביצעה שלוש עסקאות למימון מקבצי דיור בעיר יוסטון שטקסס. עסקה אחת למימון מקבץ דיור הכולל 211 יחידות דיור, בדרך של השקעה בסך כ-3.1 מיליון דולר בהלוואות מזנין הנושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 12%, עסקה נוספת למימון מקבץ דיור הכולל 324 יח"ד בדרך של השקעה בסך של כ-3.6 מיליון דולר בהלוואת מזנין שאף היא נושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 12%, ועסקה נוספת למימון מקבץ דיור הכולל 552 יחדיות דיור בדרך של השקעה בסך כ-7.15 מיליון דולר, בהלוואות מזנין הנושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 13.5%. לאחר עסקאות אלו, מחזיקה קרן החוב ב-18 עסקאות מימון לביצוע רכישה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף השקעה כולל של כ-117.4 מיליון דולר.
במקביל, ממשיכה החברה לגייס הון לקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב שנכון למועד הדיווח מסתכם סך הגיוס בה לכ-870 מיליון דולר. הקרן השלישית מחזיקה בכ-9,053 יח"ד ב-31 מקבצי דיור בהיקף השקעה כולל של כ-548 מיליון דולר (חלק הקרן).
בשלוש וחצי השנים האחרונות, גייסה אלקטרה נדל"ן למעלה מ-1.8 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-600 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות. בסה"כ גייסה החברה מעל 2.4 מיליארד דולר.
אלקטרה נדל"ן סיימה את הראשון של שנת 2021 עם הכנסות בסך של כ-63 מיליון שקל ועם עלייה ברווח הנקי לכ-41 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כ-35 אלף יחידות דיור ב-109 מקבצי דיור בארה"ב, כולל 18 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-450 בתים צמודי קרקע בארה"ב. כל זאת, בהתאם לתכנית האסטרטגית שהציגה החברה בינואר 2016 ולפיה החברה תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il