אנרג'יקס : התקשרות עם שותף מס ותחילת הקמת פרויקטים בהספק של כ-82MWp בוירג'יניה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

אנרג'יקס : התקשרות עם שותף מס ותחילת הקמת פרויקטים בהספק של כ-82MWp בוירג'יניה


אנרגיקס
שותף המס ישקיע סך כולל המוערך בכ-46 מיליון דולר ארה"ב כנגד קבלת זכויות בפרויקטים, כמקובל בעסקאות מסוג זה, שעיקרן הטבת המס הפדרלי (ITC) בגין הפרויקטים

אנרג'יקס דיווחה הבוקר כי בהמשך לעדכוניה השוטפים אודות ארבעת הפרויקטים בהספק כולל של כ- 82MWp שהיא מקדמת בווירג'יניה, התקשרה החברה בהסכם עם Morgan Stanly שהינו אחד מהבנקים המובילים בארה"ב, כשותף המס של הפרויקטים. בהתאם להסכמי ההתקשרות, שותף המס ישקיע סך כולל המוערך בכ-46 מיליון דולר ארה"ב כנגד קבלת זכויות בפרויקטים, כמקובל בעסקאות מסוג זה, שעיקרן הטבת המס הפדרלי (ITC) בגין הפרויקטים.


ההשקעה תועמד בכפוף להשלמת התנאים המוקדמים שנקבעו לצורך כך, לרבות סיום עבודות ההקמה של הפרויקטים עד לתאריך מוסכם, כשסכום ההשקעה הסופי יקבע, בין היתר, כתלות בעלות ההקמה בפועל של הפרויקטים.

ההתקשרות עם שותף המס הושלמה לאחר שלפני כחודש החברה דיווחה כי חתמה על הסכמים מחייבים לגידור מחירי החשמל של כ-80% מהספק הייצור הצפוי לפרויקטים ומכירת כלל התעודות הירוקות שיוקצו בגין ייצור החשמל, זאת לתקופה של כ-12 שנה. עבודות ההקמה של הפרויקטים החלו בשבועות האחרונים ולהערכת החברה, צפויות להסתיים ברבעון הראשון לשנת 2020.

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס מסר: "עם החתימה על מסמכי ההתקשרות עם Morgan Stanly שהינו אחד מהבנקים המובילים בארה"ב, כשותף המס בפרויקטים, החברה השלימה את מערך ההסכמים הדרושים לה לצורך סגירה פיננסית של הפרויקטים. אנו רואים בכך נדבך משמעותי לפעילותינו בארה"ב ומאמינים כי מדובר בצעד חשוב אשר יסייע לנו לבסס את פעילותינו בארה"ב וליצור תשתית איתנה לצמיחה משמעותית בפעילות החברה בארה"ב בשנים הקרובות. בנוסף להקמת הפרויקטים, נכון להיום אנו מפתחים בארה"ב צבר פרויקטים בהספק של 700 מגה וואט אשר נמצאים בשלבי ייזום שונים."

אנרג'יקס

החברה הנה חלק מקבוצת אלוני חץ נכסים והשקעות בע"מ. החברה עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, ניהול והפעלה של מערכות לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת בדגש על אנרגיה פוטו-וולטאית ואנרגיית רוח. החברה החלה את פעילותה בספטמבר 2009 והונפקה בבורסה בתל אביב במאי 2011.
לחברה כיום יש פעילות בישראל, ארה"ב ופולין. ההספק הכולל של מערכותיה במדינות אלה מסתכם לסך של MW258 פרויקטים בהפעלה מסחרית, כ- MWp147 פרויקטים בהקמה וטרום הקמה, כ- MW474 פרויקטים בשלב ייזום מתקדם וכ- MW1,000 פרויקטים בשלב הייזום.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il