ביקושי יתר בהנפקת אגרות החוב של מגדלי הים התיכון: - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

ביקושי יתר בהנפקת אגרות החוב של מגדלי הים התיכון:


מגדלי הים התיכון
החברה זכתה לביקושים של כ-250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקה סדרת אג"ח חדשה (ה'); מתוכם בחרה החברה לגייס כ-150 מיליון שקל

על רקע הביקושים הגבוהים שהגיעו למרות יום מורכב בשווקים, השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית שקלית של 3.04%, נמוך מריבית המקסימום במכרז שנקבעה על 3.8%
 
רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב, סדרה ה'. במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בהיקף של כ-250 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-150 מיליון שקל בשלב זה. בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, ננעל השלב המוסדי בריבית שנתית שקלית של 3.04%, זאת אל מול ריבית המקסימום במכרז שעמדה על 3.8%.  
 
במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ה') הנושאות ריבית שקלית קבועה עם מח"מ של כ-6.5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש יוני 2029. איגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת מידרוג בדירוג של A2 עם אופק חיובי. התמורה בהנפקה תשמש בין היתר לפדיון מוקדם של אג"ח ג'.
 
את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולצידם קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום, אקסלנס חיתום, אייפקס הנפקות, מנורה חיתום ולאומי פרטנרס.
 
הרשת סיכמה את הרבעון השני לשנת 2020 עם צמיחה בהכנסות ועלייה ברווח הנקי - על אף משבר הקורונה. בשורה העליונה הציגה הרשת גידול של כ-8% בהכנסות ברבעון השני לכ-50.3 מיליון שקל, בין היתר לאור גידול בדמי אחזקה מדיירים בגין התקדמות אכלוס הבית בגני תקווה וירושלים. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון גידול ברווח המיוחס לבעלי המניות לכ-9 מיליון שקל. נכון ל30 ביוני, לחברה מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסים לזמן קצר בסך של כ-473 מיליון שקל.
 
רשת "מגדלי הים התיכון" הינה החברה המובילה והוותיקה בענף הדיור המוגן בישראל. החברה פועלת מזה כ-30 שנה ובבעלותה 7 נכסי דיור מוגן פעילים: הבית בבת ים, הבית בכפר סבא, הבית בצומת סביון, הבית ברמת השרון, הבית בנורדיה, הבית בירושלים והבית בגני תקווה – בהיקף כולל של כ-1,650 יחידות דיור. בנוסף, החברה מקימה בימים אלה בית דיור מוגן ברחובות שיכלול 250 יחידות דיור, זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בפארק איילון להקמת בית הדיור התשיעי של הרשת שיכלול כ-500 יחידות דיור וחתמה לאחרונה על הסכם אופציה לרכישת קרקע בחיפה שתיועד להקמת בית דיור מוגן ראשון של הרשת באזור הצפון, שיכלול עד כ-350 יחידות דיור.
הרשת שומרת על שיעורי תפוסה גבוהים ובוחנת המשך ייזום או רכישה של פרויקטים נוספים בתחום. רשת מגדלי הים התיכון פועלת בנוסף בתחום הצרכנות לגיל השלישי באמצעות מועדון קלאב 50 אשר נמצא בשליטתה ובתחום הטכנולוגיה באמצעות קרן טכנולוגיות שהוקמה על ידי הרשת ואשר משקיעה במיזמים שנועדו לשפר את איכות חייהם של בני הגיל השלישי.  מר מוטי קירשנבאום מכהן כיו"ר החברה ודורון ארנון מכהן כמנכ"ל החברה.
 
מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות הגבוהה בהנפקת אגרות החוב ורואים בכך הבעת אמון משמעותית, היום יותר מתמיד. יצאנו לשלב המוסדי ביום מורכב שכלל ירידות חדות בשווקים, ולמרות זאת השלמנו שלב זה בהצלחה מרובה, דבר הממחיש את הסולידיות והיציבות של ענף הדיור המוגן בכלל, ועוצמתה של רשת מגדלי הים התיכון בפרט. נכנסו למשבר הקורונה עם נזילות ואיתנות פיננסית גבוהה ואנו ממשיכים בימים אלו בהתאם לתוכנית העסקית להרחבת פעילותינו. בימים אלו אנחנו מקימים בית דיור מוגן ברחובות שיכלול 250 יחידות דיור ויהיה ה-8 של הרשת, וכן חתמנו בחודשים האחרונים על הסכם אופציה להקמת בית דיור מוגן בחיפה שיהיה הראשון של הרשת באזור הצפון. כל זאת במקביל לכך שמראשית המשבר אנו פועלים להעניק לדיירי הרשת את מכלול השירותים, הפעילויות והתכנים, בדומה למתכונת שבשגרה, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות ובכך מצליחים לספק לדיירי הרשת ערך מוסף משמעותי".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il