הראל מרחיבה את מגוון המוצרים לחיסכון והשקעה המותאמים לציבור החרדי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

הראל מרחיבה את מגוון המוצרים לחיסכון והשקעה המותאמים לציבור החרדי


דודי ליידנר מנכל הראל גמל ופנסיה, הראל ביטוח ופיננסים. צילום ורדי כהנא
הראל קיבלה הכשר הלכתי ל- "קופת גמל להשקעה – מסלול הלכה"
מוצר זה מצטרף למגוון המוצרים בעלי הפיקוח ההלכתי, הקיימים לקבוצת הראל בתחומי פנסיה, גמל, ההשתלמות, ביטוח חיים ופיננסים

הראל, ממשיכה להרחיב את מגוון המוצרים המיוחדים לחיסכון והשקעה, למגזר הדתי והחרדי הניתנים למשיכה בכל עת. בהתאם לכך, פותח מסלול ייעודי בקופות גמל להשקעה אשר יענה על צורכי ציבור שומרי השבת והמצוות. המסלול מיועד למשקיע המעוניין במסלול השקעה בפיקוח הלכתי מטעם בד"צ העדה החרדית ירושלים, והרבנים העומדים בראשה, המנוהל על-פי שיקול דעת מנהל ההשקעות ובכפוף לכללי ההלכה היהודית.

על רקע המודעות ההולכת וגוברת בקרב הציבור החרדי בהשקעות פיננסיות וחיפוש אחר אפיקי חיסכון משלימים למסלול החיסכון לכל ילד נוצרו מספר בעיות הלכתיות, שחייבו את מנהלי ההשקעות ב"הראל" למצוא פתרונות יצירתיים והלכתיים להשקעה. הראל, החליטה לאמץ מדיניות מחמירה בכל הקשור לכלי ההשקעה ובחירת המניות וניירות הערך של החברות שבהן היא משקיעה במסלולים ההלכתיים.

כידוע, על פי ההלכה, אסורה השקעה בכלים פיננסיים הצמודים למדדי אג"ח, הנושאת ריבית; אסורה השקעה הונית בכלים כמו מדדי מניות – בחברות אשר מחללות שבת, אינן שומרות על כשרות או מחזיקות חמץ בפסח. במסגרת זו, בהראל פנסיה וגמל יושם תהליך פיקוח קפדני שבו נבדקות הקרנות המועמדות ותהליך ההשקעה שלהן בנכסים
פיננסים (כגון ניירות ערך, נכס בסיס, ETF, SWAP, חוזים), המאופיינים כ"כשרים", ואף מקבלים היתרי עסקה לכל מוצר.

קופת הגמל להשקעה הינה מוצר חיסכון שהושק בשנת 2016 על-ידי משרד האוצר, מתוך מטרה לעודד את החיסכון לטווח הארוך והבינוני. המוצר מציע לציבור ליהנות משני העולמות: מצד אחד אופציה לחיסכון לגיל פרישה הכולל הטבות מס, ומצד שני שמירה על נזילות הכספים והאפשרות למשוך את הכספים בכל עת.
בשל האופי המיוחד של קופת הגמל להשקעה מתאימה לחוסכים המעוניינים בחיסכון עבור: הילדים/ נכדים
לטובת הגדלה הקצבה לפנסיה  לכל מטרה אחרת

עיקרי התוכנית:
ניתן להפקיד לקופה סכומים חד פעמיים או הפקדות חודשיות שוטפות וזאת עד לתקרה של 71,121 ₪ נכון לשנת 2019.
כספי החיסכון ניתנים למשיכה בכל עת ללא קנס או עמלת פירעון מוקדם ובניכוי 25% מס רווחי הון על הרווח הריאלי בלבד (כמקובל באפיקי חסכון אחרים).
עמית שיבחר לקבל את הכספים כקצבה חודשית מגיל 60, ייהנה גם מקצבה פטורה ממס וגם מפטור ממס על רווחי הון.

מהראל נמסר: "אנו ב"הראל" מובילים את שוק ההשקעות והחיסכון המפוקח הלכתית, ומנהלים כיום כשני מיליארד ₪ תחת פיקוח הלכתי, ובכך מהווים את הגוף הגדול ביותר בישראל בהקשר זה. מסלול ההלכה החדש בקופת גמל להשקעה מצטרף למסלולי הלכה קיימים בקרן הפנסיה, קופת הגמל, קרן ההשתלמות ופוליסות הביטוח של הראל ובכך נותן מענה מקיף לציבור החרדי ומשלים את סל המוצרים הפנסיונים ומוצרי החיסכון הפרטי המפוקחים הלכתית הקיימים כיום ב"הראל".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il