עסקת ענק נוספת לשותפות דלק נכסים שבשליטת להב אל.אר ואזורים שבשליטת הרשי פרידמן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

נחתם התיקון להסכם הגז הטבעי של חברת החשמל עם שותפות תמר

מערכת טלנירי | 24/1, 13:44
בתום משא ומתן ממושך סוכמו ההבנות בין חברת החשמל עם שותפות תמר לגבי התיקון להסכם הגז הטבעי. התיקון להסכם משנה את תנאי ההסכם שנחתם בשנת 2012 באופן שמיטיב עם חברת החשמל, בדגש על מנגנון ההצמדה ומחיר הכמות לרכש.

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיה


> > חדשות כלכלה

עסקת ענק נוספת לשותפות דלק נכסים שבשליטת להב אל.אר ואזורים שבשליטת הרשי פרידמן


רון אבידן אזורים (יחצ)
רוכשות קרקע בשטח של כ- 3.87 דונם ברח' המסגר 41-43 בת"א, תמורת כ- 390 מיליון שקל
בהתאם לתוכנית המתאר של ת"א/5000, בכוונת החברות להקים במתחם מגדל בן 40 קומות בשימוש מעורב של שטחי מסחר, תעסוקה ומגורים בשטח כולל של כ- 37 אלף מ"ר, בכוונת החברות לפעול להגדלת זכויות הבניה עד לכ- 50 אלף מ"ר

סך ההשקעה המוערכת בפרויקט מסתכמת בכ- 900 מיליון שקל (100%, כולל תמורת הרכישה ומס רכישה)

הקרקע בבעלות פרטית והינה אחת מעתודות הקרקע האחרונות, במיקום אטרקטיבי ביותר, בלב מרכז העסקים של ת"א, ונמצאת בסמיכות לשני קווים של הרכבת הקלה ולצירי תנועה מרכזיים

על הקרקע קיים נכס המניב שכ"ד (ודמי ניהול) של כ- 6.7 מיליון שקל לשנה, אשר יאפשר את מימון הקרקע בתקופת התכנון

פליקס שופמן מנכ"ל דלק נכסים ורון אבידן מנכ"ל אזורים מסרו כי "אנו שמחים על עסקת ענק נוספת במסגרת שיתוף הפעולה בינינו. עסקה זו משקפת את האסטרטגיה המשותפת של שתי החברות - שילוב מנצח של דלק נכסים, המזהה הזדמנויות פיתוח בתחום הנכסים המניבים ברובם, במחירים אטרקטיביים במיקומים איכותיים ובאיזורי ביקוש, אזורים, מותג מוביל בתחומי המגורים עם ידע בתחום התכנון, השיווק ומיתוג הפרויקטים. אנו סמוכים ובטוחים שהמשך שיתוף הפעולה בין החברות יוביל להזדמנויות נוספות. אין ספק שהביקושים לשטחי מסחר משרדים תעסוקה ומגורים בתל אביב ככלל ובאיזור הזה בפרט יגברו אזורים ודלק נכסים יקימו פרויקט ייחודי שיתן מענה בזמן מתאים לביקושים אלה".


להב אל.אר שבשליטת אבי לוי, בניהולה של חוה זמיר טואף ודלק נכסים בניהול פליקס שופמן, ביחד עם אזורים חברה להשקעות בשליטת הרשי פרידמן בניהול רון אבידן דיווחו על זכייתם במכרז (בחלקים שווים) לרכישה קרקע בשטח של כ- 3.87 דונם, ברח' המסגר 41-43 בת"א מחברת נכסים ובניין (מקבוצת דסק"ש), תמורת 390 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

בהתאם לתוכנית המתאר של ת"א/5000, בכוונת החברות להקים במתחם מגדל בן 40 קומות בשימוש מעורב של שטחי מסחר, תעסוקה ומגורים בשטח כולל של כ- 37 אלף מ"ר. בכוונת החברות לפעול להגדלת זכויות הבניה עד לכ- 50 אלף מ"ר. סך ההשקעה המוערכת בפרויקט מסתכמת בכ- 900 מיליון שקל (100%, כולל תמורת הרכישה ומס רכישה).

הקרקע בבעלות פרטית והינה אחת מעתודות הקרקע האחרונות, במיקום אטרקטיבי ביותר, בלב מרכז העסקים של ת"א, ונמצאת בסמיכות לשני קווים של הרכבת הקלה ולצירי תנועה מרכזיים, כגון: נתיבי איילון, דרך בגין, הרחובות המסגר, קרליבך, חשמונאים מרכזי קניות ובידור.

כיום קיים על הקרקע מבנה תעשייה ומסחר בשטח עילי כולל של כ- 7,800 מ"ר (מעל ל- 2 קומות חניה) המושכר בשוק החופשי ל- 5 שוכרים שונים עם חוזי שכירות המסתיימים או ניתנים לסיום לתקופה של עד חמש שנים. הכנסות דמי השכירות, לרבות דמי הניהול השנתיים מניבים כ- 6.7 מיליון שקל בשנה. הכנסה זו תאפשר את מימון הקרקע בתקופת התכנון.

במהלך הרבעון הראשון לשנת 2021 השלימה החברה את מימוש יתרת האופציות לרכישת מניות בדלק ישראל, והגיעה לאחזקה של 40% במניות דלק ישראל ו- 40% במניות דלק נכסים. ביום 31 במרץ השלימה החברה ויתר בעלי המניות בדלק ישראל פיצול הפעילות של דלק לשתי חברות. דלק ישראל, בשליטת להב אל.אר 40%, פוצלה באמצעות העברת אחזקותיה בנכסי נדל"ן (בעיקר תחנות דלק) שבבעלותה לחברה האחות – דלק נכסים בע"מ, בשליטת להב אל.אר 40%, כאשר דלק ישראל שוכרת מדלק נכסים את תחנות הדלק לטווח ארוך.

דלק ישראל, בשליטת להב אל.אר ואורי מנצור, הינה חברה תפעולית המפעילה כ- 240 תחנות תדלוק וכ- 195 חנויות נוחות "מנטה ומתחמים קמעוניים.

דלק נכסים, בשליטת להב אל.אר ואורי מנצור הינה אחת מזרועות הנדל"ן המניב של חברת להב אל.אר, החברה עוסקת בפיתוח תחנות תדלוק שיטחי מסחר בתחנות, מרכזי קניות שכונתיים נדל"ן מניב ועוד. כיום לחברה כ- 60 תחנות תדלוק בבעלותה המושכרים ברובם לחברה האחות דלק ישראל לתקופות של כ- 15 שנה בשכר דירה קבוע ומשתנה. לחברה אלפי מ"ר של זכויות בנייה לפיתוח נכסים מניבים זמינים להקמה ועוד זכויות רבות שמקודמות בהליכי תב"ע עם פוטנציאל של למעלה מ- 1,000 יח"ד בשיתוף פעולה עם אזורים. שווי ההון העצמי של החברה בדוחות ליום 30 לספטמבר 2021, מסתכם בכ- 515 מיליון שקל, ושכ"ד השנתי לפני מימוש זכויות הבנייה מסתכם בין 50 מיליון שקל ל- 60 מיליון שקל לשנה.

על רקע פיצול הפעילויות בדלק, והקמת זרוע הנדל"ן המניב, באפריל 2021, נחתם הסכם שיתוף פעולה בין דלק נכסים לבין אזורים לביצוע פרויקטים משותפים של בניה למגורים, והושלמה רכישה ראשונה של תחנת תדלוק הנמצאת בצומת פת (עיר שלם) בירושלים תמורת כ-92.5 מיליון שקל. במקביל, החברות ירכשו את הקרקע מרשות מקרקעי ישראל תמורת כ- 40 מיליון שקל כך שהיקף העסקה הכולל הינו כ-132.5 מיליון שקל. בכוונת החברות להקים במתחם פרויקט יוקרתי הכולל כ-220-250 יח"ד ושטח מסחרי של כ-5,000 מ"ר. עד לאישור הפרויקט ותחילת ההקמה צפויה התחנה להמשיך לפעול תחת דלק ישראל, כאשר דלק תמשיך לשלם שכירות לדלק נכסים עד תחילת הקמת הפרויקט. בנוסף, בכוונת החברה להקים בתחנה חנות מרשת מנטה במקום סופרמרקט הקיים בה כיום.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il