TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

גידול של כמעט פי 3 בגניבת רכבים חדשים מודל 2023

מערכת טלנירי | 28/9, 20:19
פוינטר מסכמת את רבעון 3 בגניבות רכב בישראל

אינטל וטאואר מודיעות על הסכם חדש להרחבת כושר ייצור

מערכת טלנירי | 5/9, 21:04
טאואר תרחיב את כושר הייצור שלה בטכנולוגיית 300 מ"מ באמצעות רכישת מכונות שיותקנו במפעל אינטל בניו מקסיקו, כמענה לביקושים גדלים של לקוחות החברה
> > חדשות כלכלה

נחתם הסכם למען משרתי המילואים ובנות/בני זוגם

הודעה משותפת למשרדי האוצר והעבודה, להסתדרות ולנשיאות המגזר העסקי
שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שר העבודה יואב בן-צור, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי הגיעו להסכמה על שורת הטבות לעובדים ולעובדות משרתים: תוארך תקופת ההגנה מפני פיטורים לחודשיים, אפשר יהיה לגרור ימי חופשה לא מנוצלים מ-2023, ובני/בנות זוג יוכלו להיעדר מעבודתם עד 8 ימים בתשלום בשל המצב ובהתאם לכללים *** כמו כן, יוענק למעסיקים שיפוי בגין תשלום ההפרשות הסוציאליות לעובדיהם המשרתים

ממשיכים לעטוף את המילואימניקים: שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר העבודה יואב בן-צור, יחד עם יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו״ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, חתמו היום (א') על הסכם לטובת משרתי ומשרתות המילואים ובני/בנות הזוג.

במסגרת ההסכם, שהובילה ההסתדרות עם נשיאות המגזר העסקי, הוחלט להעניק עד 8 ימי היעדרות בתשלום לבני זוג של משרתי מילואים שלהם ילדים עד גיל 14, וכן להאריך את תקופת ההגנה בפני פיטורים למי ששירת במילואים יותר מ-60 יום – לחודשיים (במקום חודש כפי שקיים בחוק). עוד הוסכם כי עובדים, אשר לא התאפשר להם לנצל את מלוא ימי החופשה שלהם בשנת 2023 עקב נסיבות הנוגעות למלחמה, יוכלו לגרור את ימי החופשה הבלתי מנוצלים שצברו ב-2023 גם לשנת 2024.

לצד זאת, הוחלט גם על צעד תקדימי של שיפוי מהמדינה למעסיקים בגובה של 20% משכרו של העובד המשרת, ולשם כך יוקצה למעסיקים סכום של 2.45 מיליארד שקל במסגרת התקציב הנוסף לשנת 2024. מדובר בשיפוי בגין תשלום ההפרשות הסוציאליות של עובדים משרתים.

ההסכם מגיע ברקע מלחמת "חרבות ברזל" ומצב החירום המיוחד בעורף, והוא יחול על התקופה שמהשבעה באוקטובר ועד סוף 2024. בהמשך לרישומו כהסכם קיבוצי יחתום השר יואב בן-צור על צו הרחבה.

הרחבה על פרטי ההסכם – בקובץ המצורף

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "אנחנו משנים את סדרי העדיפויות. הבטחתי שהגיבורים שלנו לא יצטרכו לדאוג לרגע – ואנחנו ממשיכים לקיים. ההסכם שנחתם היום חשוב למשק הישראלי, למשרתי ומשרתות המילואים הגיבורים והגיבורות שלנו ומשפחותיהם ולחברה הישראלית כולה. ההסכם היום לראשונה מעניק שיפוי של המדינה למעסיקים ומעגן את התנאים הסוציאליים הנדרשים כעת, כך נפרשת רשת ביטחון נוספת למשרתי המילואים ובני משפחותיהם. בזמן שבתקשורת עובדים בלחפש אותנו, אנחנו עבדנו בלמצוא את כל הפתרונות עבור המילואימניקים וזו החובה שלי להמשיך ולעשות הכול למען מי שמגן ושומר עלינו עד לניצחון ואחריו".

שר העבודה יואב בן צור: ״גיבשנו את ההסכם הקיבוצי להרחבת תקופת ההגנה למשרתי המילואים מ-30 יום ל-60 יום, מתוך הסכמה והבנה עם משרד האוצר, הסתדרות וארגוני המעסיקים. כשר העבודה, אני מבטיח - לעולם לא אתן לפגיעה בזכויות חיילי המילואים ופיטורים שלא כחוק ממקום עבודתם, אעמוד לימינם כחומה בצורה לשמור על זכויותיהם בכדי שיוכלו לפרנס את משפחתם בכבוד. אני קורא מכאן למעסיקים, תכבדו אותם, תוקירו את אלה שעצרו את שגרת יומם, שעזבו את בני משפחתם מאחור ושנלחמים בחירוף נפש למען נוכל לגדל את ילדנו בשלווה ובשלום".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "כבר יומר מ-120 ימים שטובי בנינו ובנותינו מגינים עלינו ומאפשרים לנו להמשיך לחיות בעורף, וההסכם הזה הוא ביטוי לאחריות שלנו לגמול ולסייע להם. בהמשך למיזם שהשקנו בשבוע שעבר תחת הכותרת 'מגויסים למענכם', שמזמין את המשרתים לקבל שירותי סיוע מגוונים מההסתדרות גם אם הם אינם חברים בארגון, החלטנו כאמור בהסכם זה להרחיב את מטריית ההגנה בפני פיטורים ולהגדיל את העזרה לבני ובנות זוג שמתמודדים עם ניהול משק בית בזמן שיקיריהם נקראו לדגל. הדאגה לרווחתם ולזכויותיהם של משרתי ומשרתות המילואים ולמשקי הבית שלהם שזקוקים לסיוע היא בראש מעייננו. זוהי חובתנו כחברה לסייע ולגמול להם על תרומתם למדינה ולעם. תודה לכל שותפיי להסכם זה".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי: "כמנהיגות העסקית של ישראל, לקחנו על עצמנו בנשיאות המגזר העסקי את ההחלטה להגן על משרתי המילואים ועל בנות ובני זוגם. לצד הסכם זה, ולראשונה מקום המדינה, המעסיקים במדינת ישראל, ישופו בגין תשלום ההפרשות הסוציאליות לעובדיהם המשרתים במילואים. מדובר במהלך היסטורי שנועד להסיר נטל כלכלי משמעותי אשר הוטל שלא בצדק על המעסיקים. ברצוני להודות לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' ולשר הביטחון יואב גלנט על שיתוף הפעולה בכל הנוגע להבטחת חוסנם של חיילי המילואים ובני משפחותיהם".

מנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי אדם בלומנברג: "חובתנו האזרחית כארגון עובדים היא להגן על העורף ועל משקי הבית בזמן הלחימה. נמשיך ונפעל להסדרת זכויות העובדים והענקת מטריה סוציאלית רחבה, גם בשעת חירום".

מנכ"לית נשיאות המגזר העסקי הגר יהב: "מראשית המלחמה נשיאות המגזר העסקי מגוייסת לטובת המעסיקים בישראל. כך נעשה בחקיקה שהסדירה את הפיצויים למעסיקים וכעת בהסדרה של השבת תשלומי ההוצאות הסוציאליות ששילמו המעסיקים מתחילת הלחימה ועד לסוף שנת 2024 בגובה של למעלה משני מיליארד שקל. כצעד משלים, ומתוך חובה מוסרית וערכית למען בנות ובני הזוג של משרתות ומשרתי המילואים, נרתמנו לסייע במסגרת הסכם זה למשפחות בעורף עליהן מוטל נטל כבד יום יומי".

לקחו חלק בגיבוש ההסכם: מנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אדם בלומנברג, ראש הלשכה המשפטית לאג"מ עו"ד חנה שניצר-רהב וכן עו"ד ויוי וייץ ועו"ד גלי שטיינברג מהלשכה המשפטית. מנשיאות המגזר העסקי: מנכ"לית נשיאות המגזר העסקי הגר יהב, יו"ר ועדת עבודה בנשיאות המגזר העסקי עו"ד ישי פולק, יועמ"ש נשיאות המגזר העסקי וסמנכ״ל רגולציה, עו"ד לירון בנדק ועו"ד סיגל פעיל ממשרד פעיל סיגל פעיל ושות'.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il