במסגרת אכיפת חובת הדיווח על בעלי שליטה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

במסגרת אכיפת חובת הדיווח על בעלי שליטה


רשות המסים
שני אחים נעצרו בחשד למשיכת מעל 1.5 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסה
רבחי נג'יב ועמאד נג'יב, תושבי ירושלים, הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים בחשד להעלמת הכנסות תוך משיכת 1.6 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסה לפי סעיף 3(ט1) בפקודת מס הכנסה. כבוד השופטת עדי בר טל שחררה את השניים בתנאים מגבילים.

מהבקשה לשחרור בערובה עולה כי במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה ירושלים 2 עלה החשד כי השניים, בעלי חברת "אחים נ'גיב לקבלנות בע"מ" העוסקת בעבודות קבלנות בתחום הבניין ועבודות חשמל, השמיטו הכנסות מדוחותיהם האישיים. בעקבות החשדות נפתחה נגדם חקירה, ובה עלה החשד כי במהלך השנים 2018-2019 משכו השניים סכום של כ-1.6 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם, ועשו בו שימוש פרטי מבלי לדווח על כך ומבלי לשלם את המס בגינו, ובכך עברו על הוראת סעיף 3(ט)1 לפקודת מס הכנסה. על פי החשד, נקטו החשודים, בסיוע המייצגים שלהם, בפעולות שונות על מנת להסתיר את משיכותיהם כבעלי שליטה בחברה, כל זאת במטרה להתחמק מתשלום מס.

כבוד השופטת עדי בר טל מבית משפט השלום בירושלים שחררה את השניים בתנאים מגבילים ביניהם ערבות עצמית בסך 300,000 ₪ כל אחד, ערבות צד ג' בסך 100,000 ₪ כל אחד ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

מעצרם של השניים בוצע במסגרת אכיפת יישום הוראות סעיף 3 (ט1) לפקודת מס הכנסה, הקובע כי יתרת החוב של בעל מניות מהותי חייבת להיות מוחזרת לחברה או להיות מדווחת כשכר עבודה/דיבידנד עד סוף השנה שלאחר השנה שבה נוצר החוב. לאחרונה העלתה רשות המסים מדרגה באכיפת חובת הדיווח של בעלי השליטה, ובמסגרת זו ניהלה שורת חקירות סמויות שהבשילו לחקירות גלויות. בפעילות זו נחקרו עשרות חשודים ברחבי הארץ, וצפויים מעצרים נוספים.

ת.פ. 34471-10-21‏


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il