בהמשך להודעה על חיסול ראש מערך הסייבר של החמאס - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > מחשבים וטכנולוגיה

בהמשך להודעה על חיסול ראש מערך הסייבר של החמאס


אסף דהן ראש קבוצת מחקר איומי סייבר בסייבריזן צילום: סייבריזן
אסף דהן, ראש קבוצת מחקר איומי סייבר בסייבריזן: "לחמאס יש מערך סייבר ענף המשמש בעיקר עבור ריגול, פעולות סיכול נגדי ואף ניסיונות לפעילות התקפית כנגד יעדים ישראלים בעיקר. מערך הסייבר של החמאס עשה קפיצת מדרגה בשנים האחרונות, ועל פי דיווחים שונים נתמך טכנולוגית על ידי איראן המספקת לו הדרכות, כלים ומימון
אחת הקבוצות אשר משויכות לחמאס היא "MoleRATs" הידועים גם כ "Gaza Cybergang". קבוצת תקיפה זו דוברת ערבית ופועלת כנגד יעדים שונים במזרח התיכון למטרות ריגול. הקבוצה אשר משתמשת במידע אקטואלי על מנת לפתות גורמים בכירים ואנשי ממשל להוריד קבצים אשר נשלחו אליהם ובאמצעות זאת להתקין תוכנה זדונית מאחורי הקלעים לטובת גניבת מידע ממחשביהם.

פעילות התקיפה של הקבוצה נעשית לעיתים בדרך מתוחכמת ויצירתית ע"י שימוש בפלטפורמות לגיטימיות נפוצות שמוכרות גם למשתמש הפשוט. על מנת להפעיל את הנוזקה מרחוק, נפתחו פרופילים פיקטיביים ברשת החברתית Facebook. התוקפים מעלים פוסטים שנראים לגיטימיים אך בפועל הם היוו פקודת תקיפה שהפעילה את הנוזקה שגנבה מידע מהמכשירים. את המידע שנגנב העלו התוקפים ל Google Drive ו- Dropbox אשר מציעות ממשק נפוץ לאחסון מידע בענן, וכך שמרו על המידע בצורה קלה ומאובטחת. בשל השימוש המתוחכם בתוכנות אלה, הצליחו להסתיר מתחת לרדאר את פעולותיהם למשך זמן.

מעניין לציין שחמאס אינו תוקף רק יעדים ישראלים, אנו רואים המון ניסיונות לרגל אחרי גורמים שונים בארה״ב, אירופה, ואפילו אף נגד גורמים שונים ברשות הפלסטינית (כאמור ישנה יריבות פוליטית בין תנועת החמאס והפת״ח), כפי שחשפה מחלקת מחקר איומי הסייבר בחברת סייבריזן לפני מספר חודשים במחקר שדיבר על כך שתנועת החמאס ניסתה לרגל אחרי גורמים שונים במזרח התיכון, בעקבות הסכמי הנורמליזציה עם מדינות ערב.
מעבר לקונטקסט הגיאו-פוליטי, סייבריזן חשפה כלי תקיפה ושיטות עבודה מתוחכמות בהן חמאס עושה שימוש על מנת להישאר ״מתחת לרדאר״ ולחמוק מזיהוי של תוכנות אנטי-וירוס שונות.

בהקשר של פעילות כנגד יעדים ישראלים, אנו עדים לפעילות ענפה של לוחמת סייבר מתוחכמת העושה שימוש בהנדסה חברתית (social engineering), על מנת לפתות ישראלים, ובעיקר חיילים וחיילות באמצעות פרופילים מזוייפים ברשתות חברתיות למסור מידע או להתקין תוכנות שנראות תמימות לעין, אולם טומנות בחובן תוכנת ריגול (סוס טרויאני), המאפשר לאנשי החמאס להשיג מידע יקר ערך על יעדים צבאיים שונים למשל. "


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il